Czwartek, 17 Styczeń, Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)


Janusz Pabich będzie walczył o fotel wójta Gminy Świętajno. W sobotę, 8 września uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą. Startuje z komitetu lokalnego Nasza Gmina – Nasz Dom, ale popierany jest też przez PSL.Kampanię Janusza Pabicha zainaugurowało spotkanie w Świętajnie. Był koncert Kuzynów Neptuna, strażacka grochówka, ognisko z kiełbaskami, ale też przedstawienie kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina – Nasz Dom do rady gminy Świętajno.

 

Janusz Pabich zarysował też swój program na rozwój gminy Świętajno oraz zapowiedział zebrania wiejskie z mieszkańcami poszczególnych sołectw.

 

Ciekawą i dość nietypową częścią spotkania były przeprosiny Janusza Pabicha, za czas, gdy był on wójtem gminy Świętajno.
 

- Przez ostatnie cztery lata byłem wyłączony z życia publicznego naszej gminy – mówił. - Zrobiłem to z pełnym przekonaniem, aby nie przeszkadzać w pełnieniu urzędu wójta pani doktor Alicji Kołakowskiej. Ale wykorzystałem ten czas dobrze, na analizę błędów, które popełniłem w latach 2006-2014 będąc wójtem tej gminy. Zrozumiałem to, że zbyt dużo czasu poświęcałem na inwestycje, a za mało czasu na sprawy ludzi, na sprawy mieszkańców. Bardzo przepraszam za to, że w ten sposób realizowałem ten mandat wójta.


 

Po tych słowach przeprosin Janusz Pabich otrzymał brawa od uczestników zebrania.

 

Podczas inauguracji kampanii Janusza Pabicha swoją w gminie Świętajno zainaugurowało również Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera Pabicha w walce o fotel wójta.

 

Szef PSL w gminie Świętajno Krzysztof Buła przedstawił kandydatów swojego ugrupowania do rady gminy, ale też rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

 

 Komentarze do artykułu

Obserwator

4 lata PSL rzucało kłody pod nogi naszej wójt i pięknie się o te kłody potknęło. Jaskulska, Krzyśków, Pasławska itd itd pielgrzymowali z Pabichem i co???? Pabich jak nie był wójtem tak nie jest :-))) 5 lat do kolejnych wyborów. Może już tej formacji nie będzie .... tak sobie marzę.

wfośek

Kolejna porażka PSL. Chciałoby się głośno krzyczeć z radości!!!!!!!!!!!!

Nela

Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.

Michał

Witam. Pan Pabich był już gospodarzem gminy dwie kadencje i to w zupełności wystarczy. Kurp powinien rządzić na Kurpiach.

Mieszkanka Świętajna

Od razu widać, że te komentarze "negatywy" to, żadnej merytoryki tylko "nie" bo "nie" albo "....żenada" to świadczy o autorach, którzy nie mają nic więcej do powiedzenia. Aby krytykować trzeba mieć trochę wiedzy...........

Zniesmaczony

Przepraszam???????????????? Żenada!!!!!

Riess

Każdy popełnia błędy szacunek za przyznanie się do tego i czas na powrót bo toniemy w długach jako gmina, czas na odbudowę dobrego zdania o naszej gminie

Przechodzeń

Panie Januszu, dziś rzecz mało spotykana - przyznać się do błędu i publicznie przeprosić. Dobrze by było, żeby Pan wygrał wybory i wrócił. Ta gmina potrzebuje dobrego, przygotowanego merytorycznie gospodarza. Potrafił Pan mądrze rządzić bez doradców i asystentów, którzy tylko wyciągali kasę za duże obietnice. Za pieniądze wydane na takiego asystenta wybudowałoby się nie jeden chodnik lub inną inwestycję. Powodzenia w wyborach!

Magdalena

Przykro się na to patrzy...

Młoda mieszkanka Gminy

Nie mogę na to patrzeć po prostu...Kiedyś byłam u tego Pana na rozmowie... zero szacunku do człowieka... patrząc na zebranych tutaj ...to aż śmiać się chce..... przed wyborami obiecują kokosy a po.. . Ale cóż jak braknie pieniędzy ...to i tonący brzytwy się złapie. Pozdrawiam serdecznie.

Rozczarowana

Takich spotkań potrzebujemy też w innych miejscowościach naszej gminy. Plus za pomysł na zorganizowanie takiego pikniku i jego formułę. Mocna drużyna przystępuje do wyborów. Brawo, że siły połączyły dwa komitety wyborcze, to pokazuje, że mimo różnic jednak można wspólnie coś budować.

Zdzisław

:)

Mieszkanka Świętajna

Panie Januszu do soboty byłam Pana przeciwnikiem ale po wysłuchaniu wystąpienia i rozmowie z Panem to się zmieniło. Za szczerość i plan dla naszej gminy ma Pan mój głos!!!!!!

Napisz


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)
  Autor: jan
  2019-01-15 14:41:39
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.
  Autor: Śmieszek
  2019-01-14 16:26:44
 • Rozogi i Szczytno z certyfikatem „Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego”
  Piekne wypelnienie zielonej sukienki. Moge wiedziec gdzie ta pania poznac?
  Autor: Pedro
  2019-01-14 09:42:19
 • Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego
  Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)
  Autor: mieszkaniec
  2019-01-14 08:32:53
 • Pasymski Disneyland – felieton Romana Żokowskiego
  No bez jaj, stary rynek jak i ratusz był obskurny i gburowaty.
  Autor: xyz
  2019-01-13 17:45:26
 • Lodowiska zamiast dróg powiatowych
  Zarządca drogi mówi że nie ma kasy. Ciekawe czy brakuje też na diety radnych powiatowych i wypłaty ,”trzynastki” dla Pana Starosty i jego pracowników...
  Autor: Himer
  2019-01-13 10:45:55