Czwartek, 20 Wrzesień, Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)


Janusz Pabich będzie walczył o fotel wójta Gminy Świętajno. W sobotę, 8 września uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą. Startuje z komitetu lokalnego Nasza Gmina – Nasz Dom, ale popierany jest też przez PSL.Kampanię Janusza Pabicha zainaugurowało spotkanie w Świętajnie. Był koncert Kuzynów Neptuna, strażacka grochówka, ognisko z kiełbaskami, ale też przedstawienie kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina – Nasz Dom do rady gminy Świętajno.

 

Janusz Pabich zarysował też swój program na rozwój gminy Świętajno oraz zapowiedział zebrania wiejskie z mieszkańcami poszczególnych sołectw.

 

Ciekawą i dość nietypową częścią spotkania były przeprosiny Janusza Pabicha, za czas, gdy był on wójtem gminy Świętajno.
 

- Przez ostatnie cztery lata byłem wyłączony z życia publicznego naszej gminy – mówił. - Zrobiłem to z pełnym przekonaniem, aby nie przeszkadzać w pełnieniu urzędu wójta pani doktor Alicji Kołakowskiej. Ale wykorzystałem ten czas dobrze, na analizę błędów, które popełniłem w latach 2006-2014 będąc wójtem tej gminy. Zrozumiałem to, że zbyt dużo czasu poświęcałem na inwestycje, a za mało czasu na sprawy ludzi, na sprawy mieszkańców. Bardzo przepraszam za to, że w ten sposób realizowałem ten mandat wójta.


 

Po tych słowach przeprosin Janusz Pabich otrzymał brawa od uczestników zebrania.

 

Podczas inauguracji kampanii Janusza Pabicha swoją w gminie Świętajno zainaugurowało również Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera Pabicha w walce o fotel wójta.

 

Szef PSL w gminie Świętajno Krzysztof Buła przedstawił kandydatów swojego ugrupowania do rady gminy, ale też rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

 

 Komentarze do artykułu

Mieszkanka Świętajna

Od razu widać, że te komentarze "negatywy" to, żadnej merytoryki tylko "nie" bo "nie" albo "....żenada" to świadczy o autorach, którzy nie mają nic więcej do powiedzenia. Aby krytykować trzeba mieć trochę wiedzy...........

Zniesmaczony

Przepraszam???????????????? Żenada!!!!!

Riess

Każdy popełnia błędy szacunek za przyznanie się do tego i czas na powrót bo toniemy w długach jako gmina, czas na odbudowę dobrego zdania o naszej gminie

Przechodzeń

Panie Januszu, dziś rzecz mało spotykana - przyznać się do błędu i publicznie przeprosić. Dobrze by było, żeby Pan wygrał wybory i wrócił. Ta gmina potrzebuje dobrego, przygotowanego merytorycznie gospodarza. Potrafił Pan mądrze rządzić bez doradców i asystentów, którzy tylko wyciągali kasę za duże obietnice. Za pieniądze wydane na takiego asystenta wybudowałoby się nie jeden chodnik lub inną inwestycję. Powodzenia w wyborach!

Magdalena

Przykro się na to patrzy...

Młoda mieszkanka Gminy

Nie mogę na to patrzeć po prostu...Kiedyś byłam u tego Pana na rozmowie... zero szacunku do człowieka... patrząc na zebranych tutaj ...to aż śmiać się chce..... przed wyborami obiecują kokosy a po.. . Ale cóż jak braknie pieniędzy ...to i tonący brzytwy się złapie. Pozdrawiam serdecznie.

Rozczarowana

Takich spotkań potrzebujemy też w innych miejscowościach naszej gminy. Plus za pomysł na zorganizowanie takiego pikniku i jego formułę. Mocna drużyna przystępuje do wyborów. Brawo, że siły połączyły dwa komitety wyborcze, to pokazuje, że mimo różnic jednak można wspólnie coś budować.

Zdzisław

:)

Mieszkanka Świętajna

Panie Januszu do soboty byłam Pana przeciwnikiem ale po wysłuchaniu wystąpienia i rozmowie z Panem to się zmieniło. Za szczerość i plan dla naszej gminy ma Pan mój głos!!!!!!

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Ciekawy artykuł o zmianach zachowania wilków w stosunku do człowieka. Jak rozmówca może gwarantować, że drapieżnik nie zaatakuje nigdy człowieka.
  Autor: rex
  2018-09-20 09:43:38
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  A przepraszam, miejsca parkingowe to gdzie będą?
  Autor: Tomasz
  2018-09-20 09:36:08
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Zbyszku, trudny wybrałeś brzeg na przeprawę. Skostniałe układy miasta, nie sprzyjają brodzeniu w tym miejscu. WIARA i poglądy które wyrażasz, zapewne przysporzą ci w przyszłości wiele problemów. Poznałem to na swojej skórze :) Jednak nie poddawaj się. Droga prosta i wąska, to droga zwycięstwa. Bądź tym, który przechodzi mimo to :) Nasze głosy masz.
  Autor: Tomek TK Drogi i Mosty :)
  2018-09-20 09:10:43
 • Czy istnieje ryzyko, że wilki zaczną atakować ludzi?
  Wreszcie artykuł co ma ręce i nogi. Brawo.
  Autor: Kara
  2018-09-19 22:17:16
 • Powstaje Galeria Jurand z salą widowiskową
  Po prostu kino by sie przydalo.
  Autor: J
  2018-09-19 21:02:01
 • 130 radnych, 2 burmistrzów i 5 wójtów, czyli wybory w naszym powiecie
  Zastanów się się - znowu ci sami zastawiasz się nad tym kto nami rządzi - ... .
  Autor: Hjob
  2018-09-19 20:08:57
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do zbyszka.To faktycznie fundamentalna różnica::)))) W takim razie kolejny cytat z wypowiedzi kandydata"Na szczeblu lokalnym najważniejszy jest człowiek. Ale nie wolno zapominać jeszcze o innej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie o wiarygodności kandydata" Co myślał jak wpisywał na listę Jolantę,Sawickiego,Lorkowskiego?!! Jaką te chorągiewki mają wiarygodność Twoim zdaniem? Dla mnie zupełne dno.
  Autor: Marek
  2018-09-19 17:53:26
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Tomka na przełomie 2016/17 z miasta ubyło 1000 osób (dane GUS w zestawieniu z PKW) O tyle nie zwiększyła się liczba Gminy Szczytno. Warto natomiast zabiegać o każdego nawet pojedynczego mieszkańca aby pozostał w mieście. Wystarczy czytać ze zrozumieniem :) Co do braku ludzi to mam nadzieję że jeżeli zajdzie taka potrzeba to Tomek skorzysta z zaproszenia i pomoże :) Program na stronie www. Polecam przeczytać.
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:07:25
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Do Marka W Dźwierzutach nie ma koła PiS :) Kandydaci nie są członkami a jedynie startują z list PiS!
  Autor: zbyszek
  2018-09-19 10:03:48
 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  "Trudno mieć zaufanie do ludzi, którzy w zależności od zewnętrznej sytuacji zmieniają swoje poglądy czy przynależność do organizacji."-tu dopiero jest hipokryzja!!!!! Połowa "działaczy" koła PIS z Gminy Dźwierzuty to armia zaciężna z PSL-u.Pani kandydat na Wójta Jolanta w poprzednich wyborach startowała do powiatu z listy PSL,ale prawdziwa perełka to pan Krzysztof S. Ten to jest chorągiewka....zaczynał w Samoobronie,przez PSL,a teraz jak statek tonie to zahaczył się w PIS-e.Oj pociągnął oni Pana,Panie Zbyszku....po cichu liczę że w dół,bo czy ludzie mogą zaufać takim chorągiewkom??!!!!
  Autor: Marek
  2018-09-18 21:12:25