Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)


Janusz Pabich będzie walczył o fotel wójta Gminy Świętajno. W sobotę, 8 września uroczyście zainaugurował kampanię wyborczą. Startuje z komitetu lokalnego Nasza Gmina – Nasz Dom, ale popierany jest też przez PSL.Kampanię Janusza Pabicha zainaugurowało spotkanie w Świętajnie. Był koncert Kuzynów Neptuna, strażacka grochówka, ognisko z kiełbaskami, ale też przedstawienie kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Nasza Gmina – Nasz Dom do rady gminy Świętajno.

 

Janusz Pabich zarysował też swój program na rozwój gminy Świętajno oraz zapowiedział zebrania wiejskie z mieszkańcami poszczególnych sołectw.

 

Ciekawą i dość nietypową częścią spotkania były przeprosiny Janusza Pabicha, za czas, gdy był on wójtem gminy Świętajno.
 

- Przez ostatnie cztery lata byłem wyłączony z życia publicznego naszej gminy – mówił. - Zrobiłem to z pełnym przekonaniem, aby nie przeszkadzać w pełnieniu urzędu wójta pani doktor Alicji Kołakowskiej. Ale wykorzystałem ten czas dobrze, na analizę błędów, które popełniłem w latach 2006-2014 będąc wójtem tej gminy. Zrozumiałem to, że zbyt dużo czasu poświęcałem na inwestycje, a za mało czasu na sprawy ludzi, na sprawy mieszkańców. Bardzo przepraszam za to, że w ten sposób realizowałem ten mandat wójta.


 

Po tych słowach przeprosin Janusz Pabich otrzymał brawa od uczestników zebrania.

 

Podczas inauguracji kampanii Janusza Pabicha swoją w gminie Świętajno zainaugurowało również Polskie Stronnictwo Ludowe, które popiera Pabicha w walce o fotel wójta.

 

Szef PSL w gminie Świętajno Krzysztof Buła przedstawił kandydatów swojego ugrupowania do rady gminy, ale też rady powiatu i sejmiku wojewódzkiego.

 

 Komentarze do artykułu

Obserwator

4 lata PSL rzucało kłody pod nogi naszej wójt i pięknie się o te kłody potknęło. Jaskulska, Krzyśków, Pasławska itd itd pielgrzymowali z Pabichem i co???? Pabich jak nie był wójtem tak nie jest :-))) 5 lat do kolejnych wyborów. Może już tej formacji nie będzie .... tak sobie marzę.

wfośek

Kolejna porażka PSL. Chciałoby się głośno krzyczeć z radości!!!!!!!!!!!!

Nela

Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.

Michał

Witam. Pan Pabich był już gospodarzem gminy dwie kadencje i to w zupełności wystarczy. Kurp powinien rządzić na Kurpiach.

Mieszkanka Świętajna

Od razu widać, że te komentarze "negatywy" to, żadnej merytoryki tylko "nie" bo "nie" albo "....żenada" to świadczy o autorach, którzy nie mają nic więcej do powiedzenia. Aby krytykować trzeba mieć trochę wiedzy...........

Zniesmaczony

Przepraszam???????????????? Żenada!!!!!

Riess

Każdy popełnia błędy szacunek za przyznanie się do tego i czas na powrót bo toniemy w długach jako gmina, czas na odbudowę dobrego zdania o naszej gminie

Przechodzeń

Panie Januszu, dziś rzecz mało spotykana - przyznać się do błędu i publicznie przeprosić. Dobrze by było, żeby Pan wygrał wybory i wrócił. Ta gmina potrzebuje dobrego, przygotowanego merytorycznie gospodarza. Potrafił Pan mądrze rządzić bez doradców i asystentów, którzy tylko wyciągali kasę za duże obietnice. Za pieniądze wydane na takiego asystenta wybudowałoby się nie jeden chodnik lub inną inwestycję. Powodzenia w wyborach!

Magdalena

Przykro się na to patrzy...

Młoda mieszkanka Gminy

Nie mogę na to patrzeć po prostu...Kiedyś byłam u tego Pana na rozmowie... zero szacunku do człowieka... patrząc na zebranych tutaj ...to aż śmiać się chce..... przed wyborami obiecują kokosy a po.. . Ale cóż jak braknie pieniędzy ...to i tonący brzytwy się złapie. Pozdrawiam serdecznie.

Rozczarowana

Takich spotkań potrzebujemy też w innych miejscowościach naszej gminy. Plus za pomysł na zorganizowanie takiego pikniku i jego formułę. Mocna drużyna przystępuje do wyborów. Brawo, że siły połączyły dwa komitety wyborcze, to pokazuje, że mimo różnic jednak można wspólnie coś budować.

Zdzisław

:)

Mieszkanka Świętajna

Panie Januszu do soboty byłam Pana przeciwnikiem ale po wysłuchaniu wystąpienia i rozmowie z Panem to się zmieniło. Za szczerość i plan dla naszej gminy ma Pan mój głos!!!!!!

Napisz


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02