Wtorek, 16 Kwiecień
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina -

PŁETWAL W PIERWSZYM SZEREGU

W Ciechanowie odbył się OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PŁYWACKI O PUCHAR PREZYDENTA z okazji 100-lecia Niepodległości Polski. W jednodniowej rywalizacji wzięło udział 137 zawodników z 25 klubów, w tej stawce 6 zawodników z Płetwala Szczytno, którzy zdobyli aż 17 medali (5 złotych, 10 srebrnych, 2 brązowe). Dało to klubowi 5 miejsce w klasyfikacji medalowej i 5 miejsce w klasyfikacji drużynowej.

W klasyfikacji generalnej (decyduje suma punktów wg tabeli wielobojowej fina za dwa starty) na najlepszego zawodnika w swoich kategoriach wiekowych zajęli: 1 miejsce SIERAK Kinga (16 lat i starsi, jako jedyna startująca), 2 miejsce CHOROSZEWSKI Ignacy (10 lat i młodsi) i KŁAK Marcin (16 lat i starsi), 3 miejsce JAKUBCEWICZ Dawid (11 lat), 5 miejsce DYMERSKA Weronika (14 lat) i JAKUBCEWICZ Maja (8 lat).

Medale zdobyli: SIERAK Kinga (2 złote), CHOROSZEWSKI Ignacy (1 złoty, 4 srebrne), KŁAK Marcin (1 złoty, 1 srebrny), DYMERSKA Weronika (1 złoty, 1 brązowy), JAKUBCEWICZ Dawid (3 srebrne, 1 brązowy) i JAKUBCEWICZ Maja (2 srebrne).