Poniedziałek, 17 Grudzień, Imieniny: Jolanty, Łukasza, Olimpii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

PŁETWAL POKAZAŁ KLASĘ W OLSZTYNIE


W Olsztynie odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie o Puchar Prezydenta Miasta Olsztyna. W dwudniowej rywalizacji, wzięło udział 458 zawodników z 48 klubów z Polski, Litwy, Ukrainy i Rosji. W doborowej stawce mieliśmy 15 zawodników z Płetwala Szczytno.



Zawodnicy Płetwala zdobyli 22 medale (9 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych). Dało to klubowi 6 miejsce w klasyfikacji medalowej.

 

W klasyfikacji generalnej (decyduje suma punktów wg tabeli wielobojowej fina za trzy starty) na najlepszego zawodnika w swoich kategoriach wiekowych zajęli: 1 miejsce CHOROSZEWSKI Ignacy (10 lat i młodsi) i PIECHOWICZ Karolina (13 lat) - pobiła rekord okręgu na dystansie 50 m stylem klasycznym, 4 miejsce LIS Magdalena (12 lat) - pobiła rekord okręgu na dystansie 50 m stylem grzbietowym, 6 miejsce KŁAK Marcin (16 lat i starsi), 10 miejsce NOWICKI Maciej (12 lat), 13 miejsce CHOROSZEWSKI Iwo (14 lat), 17 miejsce JAKUBCEWICZ Dawid (12 lat) i PIEŃKOWSKA Martyna (10 lat i młodsi), 19 miejsce WICIAK Radosław (14 lat), 20 miejsce CZERNIAWSKI Tobiasz (13 lat), 24 miejsce KRAUZA Julia (15 lat), 26 miejsce DYMERSKA Weronika (14 lat) i 27 miejsce DYMERSKA Magdalena (11 lat). Niesklasyfikowane: FILIPCZAK Nikola (12 lat) – 1 start i SIERAK Kinga (16 lat i starsi) – 2 starty. Medale zdobyli: CHOROSZEWSKI Ignacy (3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe), PIECHOWICZ Karolina (2 złote, 3 srebrne), KŁAK Marcin (2 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), LIS Magdalena (2 złote, 1 srebrny), SIERAK Kinga (1 złoty, 1 brązowy) i CHOROSZEWSKI Iwo (1 brązowy).




Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

  • Piątek, 2018-10-12 10:50:43

Kolejne sukcesy zawodników Płetwala

  • Piątek, 2018-06-29 12:23:49

PŁETWAL W PIERWSZYM SZEREGU

  • Środa, 2018-04-25 15:55:59

Płetwal świetny w Giżycku

  • Piątek, 2018-04-13 10:25:17

Choroszewski trzeci, Płetwal - dwunasty


Komentarze

  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
    Autor: Tomasz znajomy Tomasza
    2018-12-14 09:36:09
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-14 07:17:40
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
    Autor: Śmieszek
    2018-12-14 00:38:26
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
    Autor:
    2018-12-13 16:06:38
  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08