Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Oszust – gigant już w areszcie


Kilkaset dokumentów: dowodów osobistych, kart bankomatowych i kredytowych oraz tzw. „zdrapek” z kodami do transakcji w bankowości internetowej znaleźli policjanci w mieszkaniu 47-letniego szczytnianina.



- Został „namierzony” w związku z jednym oszustwem kredytowym, ale ujawniona w jego domu dokumentacja może świadczyć o tym, że nie był to jednostkowy czyn, a działalność zakrojona na bardzo szeroką skalę – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski.

 

Można uznać, że oszust wpadł przez przypadek. Szczycieńska policja prowadziła postępowanie o podobny czyn w stosunku do innego mieszkańca Szczytna, który najprawdopodobniej w wyłudzeniu kredytu odgrywał rolę tzw. „słupa”.


W tym właśnie dochodzeniu „wypłynęło” nazwisko oszusta – giganta, którego zaczęto podejrzewać o wyłudzenie z jednego ze szczycieńskich banków kredytu w wysokości 25 tysięcy złotych. Nikt nie przewidywał, że okaże się on wysokiej klasy „specjalistą” w tej dziedzinie. Jak wysokiej – to wykaże wszczęte właśnie śledztwo.
 

- 46-latek został zatrzymany przez policję na 48-godzin. Kiedy jednak podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono olbrzymi zestaw dokumentów, które mogły być wykorzystywane do popełniania przestępstw, skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie 3-miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi prokurator Choroszewski. - W poniedziałek, 5 marca, sąd wydał takie postanowienie.
 


Sprawa oszusta jest więc bardzo świeża, zapowiada się na potężna i rozwojową. Tu muszę podkreślić bardzo dobre działania szczycieńskiej policji, szybkie i skuteczne, dzięki którym działania tego człowieka w ogóle zostały ujawnione.
 

Prokurator Choroszewski przewiduje już na wstępie, że przesłuchać trzeba będzie około stu osób (początkowo w charakterze świadków) i rozważa ewentualne zaangażowanie w śledztwo także Prokuratury Okręgowej, bo liczba znalezionych dokumentów w domu podejrzewanego może świadczyć o tym, że to właśnie „okręgówka” będzie właściwa do kierowania postępowaniem ze względu na wielkość szkód, jakie mogła spowodować działalność przestępcza operatywnego 47-latka. - W związku z już potwierdzonym czynem został mu przedstawiony zarzut z art. 286 kk, w powiązaniu z kilkoma innymi – informuje prokurator. - Podejrzewany jak dotąd nie przyznaje się do tych czynów.

 

 

Fot. policja.pl (ilustracja do tekstu)



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42