Piątek, 20 Lipiec, Imieniny: Alfreny, Rufina, Wincentego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Oszust – gigant już w areszcie

Kilkaset dokumentów: dowodów osobistych, kart bankomatowych i kredytowych oraz tzw. „zdrapek” z kodami do transakcji w bankowości internetowej znaleźli policjanci w mieszkaniu 47-letniego szczytnianina.- Został „namierzony” w związku z jednym oszustwem kredytowym, ale ujawniona w jego domu dokumentacja może świadczyć o tym, że nie był to jednostkowy czyn, a działalność zakrojona na bardzo szeroką skalę – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski.

 

Można uznać, że oszust wpadł przez przypadek. Szczycieńska policja prowadziła postępowanie o podobny czyn w stosunku do innego mieszkańca Szczytna, który najprawdopodobniej w wyłudzeniu kredytu odgrywał rolę tzw. „słupa”.


W tym właśnie dochodzeniu „wypłynęło” nazwisko oszusta – giganta, którego zaczęto podejrzewać o wyłudzenie z jednego ze szczycieńskich banków kredytu w wysokości 25 tysięcy złotych. Nikt nie przewidywał, że okaże się on wysokiej klasy „specjalistą” w tej dziedzinie. Jak wysokiej – to wykaże wszczęte właśnie śledztwo.
 

- 46-latek został zatrzymany przez policję na 48-godzin. Kiedy jednak podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono olbrzymi zestaw dokumentów, które mogły być wykorzystywane do popełniania przestępstw, skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie 3-miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi prokurator Choroszewski. - W poniedziałek, 5 marca, sąd wydał takie postanowienie.
 

Sprawa oszusta jest więc bardzo świeża, zapowiada się na potężna i rozwojową. Tu muszę podkreślić bardzo dobre działania szczycieńskiej policji, szybkie i skuteczne, dzięki którym działania tego człowieka w ogóle zostały ujawnione.
 

Prokurator Choroszewski przewiduje już na wstępie, że przesłuchać trzeba będzie około stu osób (początkowo w charakterze świadków) i rozważa ewentualne zaangażowanie w śledztwo także Prokuratury Okręgowej, bo liczba znalezionych dokumentów w domu podejrzewanego może świadczyć o tym, że to właśnie „okręgówka” będzie właściwa do kierowania postępowaniem ze względu na wielkość szkód, jakie mogła spowodować działalność przestępcza operatywnego 47-latka. - W związku z już potwierdzonym czynem został mu przedstawiony zarzut z art. 286 kk, w powiązaniu z kilkoma innymi – informuje prokurator. - Podejrzewany jak dotąd nie przyznaje się do tych czynów.

 

 

Fot. policja.pl (ilustracja do tekstu)Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Nocna opieka medyczna? To raczej kabaret! Zdarza się, że dzieci są badane przez lekarza ginekologa, który zachowuje się jakby bał się w ogóle je dotknąć!!! A na końcu i tak słyszymy: "Proszę poczekać do poniedziałku"
  Autor: Mama
  2018-07-18 13:29:35
 • Wmurowali kamień węgielny pod szpital (film)
  Te same ryje od lat, budowa skrzydła szpitala a pchają się przed kamery jak zwykle ludzie kompletnie nie mający nic z tym wspólnego.
  Autor: Szczytniak
  2018-07-18 10:24:02
 • Córki obwiniają lekarza o śmierć ojca
  Szpital w Szczytnie i Jego pożal się ..... Od lat to samo i co ? i nic.
  Autor: Jarosław"Pol...Zbaw...
  2018-07-17 21:38:11
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Popieram w całości to co napisałaś "anna". Górska już dawno powinna odejść a w jej miejsce należy wybrać kogoś, kto będzie potrafił i chciał wykorzystać potencjał turystyczny Szczytna. Ona się nadaje wyłącznie do nasadzania kwiatków, co robi od lat.
  Autor: Marcin
  2018-07-17 10:50:09
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Do Mariana. Macie. Dokładnie 235 artystów abstrakcjonistów. Na Wiejskiej malują nam przyszłość rodem z zamierzchłej przeszłości. I czemu te tysiące wolą pracować na czarno u Niemca? Może lepiej płaci niż nasz patriotyczny biznes?
  Autor: massakra
  2018-07-14 18:07:40
 • Mańkowski kandydatem na burmistrza Szczytna
  Uważam Pana Krzysztofa za bardzo dobrego kandydata na burmistrza. Jest to szlachetny dobry człowiek nie kierowany zawiścią i próżnością. Trzymam kciuki Panie Krzysztofie
  Autor: Maria
  2018-07-13 23:40:00
 • Honorowa odznaka dla dyrektora Mańkowskiego
  Zasługi na rzecz rozwoju sportu motorowego :)
  Autor: stef
  2018-07-13 14:14:39
 • 12 lat w wieży. Czy i co dalej? Rozmowa z burmistrz Danutą Górską
  Burmistrz wskazuje że rozwiązała kwestię dróg czyli nie zauważa zakorkowania całego miasta. Jej zdaniem poprawa w niektórych miejscach nawierzchni jest wystarczająca. Budowane są mieszkania, owszem teraz 12 a wcześniej prawie 20 lat temu. Niestety oczekujących jest prawie 180 rodzin. Czyli na kolejne trzeba poczekać następne dzieścia lat? Są miejsca w żłobkach. Miejskich czy będą jak prywatny inwestor dopiero wybuduje? Wyludnianie się miasta można oceniać nie na podstawie meldunków lecz twardych danych GUS. Osoby przebywające w mieście czasowo (nauka, praca) nie powodują wzrostu dochodów miasta. Pani Burmistrz powinna chyba bardziej realnie stąpać po ziemi. Ps. nawiązując do opisywanego obrazu Picassa to parafrazując co mi po pięknych ścianach mieszkania skoro nie stać mnie będzie na meble czy jedzenie?
  Autor: anna
  2018-07-13 09:41:31
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Ale kicha, co za bryndza. Nie ma cie lepszych artystów niż z Niemiec?? Już pełno tych łobuzów z Niemiec u nas, ile ludzi pracuje na czarno u niemców. Tysiące.
  Autor: Marian
  2018-07-12 12:41:27
 • Satyryczne namawianie do wyborów
  Mógł przyjechać dziesięć lat temu to by dopiero był niezadowolony...
  Autor: Piotr
  2018-07-12 09:45:54