Niedziela, 23 Wrzesień, Imieniny: Maury, Milany, Tomasza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Oszust – gigant już w areszcie


Kilkaset dokumentów: dowodów osobistych, kart bankomatowych i kredytowych oraz tzw. „zdrapek” z kodami do transakcji w bankowości internetowej znaleźli policjanci w mieszkaniu 47-letniego szczytnianina.



- Został „namierzony” w związku z jednym oszustwem kredytowym, ale ujawniona w jego domu dokumentacja może świadczyć o tym, że nie był to jednostkowy czyn, a działalność zakrojona na bardzo szeroką skalę – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski.

 

Można uznać, że oszust wpadł przez przypadek. Szczycieńska policja prowadziła postępowanie o podobny czyn w stosunku do innego mieszkańca Szczytna, który najprawdopodobniej w wyłudzeniu kredytu odgrywał rolę tzw. „słupa”.


W tym właśnie dochodzeniu „wypłynęło” nazwisko oszusta – giganta, którego zaczęto podejrzewać o wyłudzenie z jednego ze szczycieńskich banków kredytu w wysokości 25 tysięcy złotych. Nikt nie przewidywał, że okaże się on wysokiej klasy „specjalistą” w tej dziedzinie. Jak wysokiej – to wykaże wszczęte właśnie śledztwo.
 

- 46-latek został zatrzymany przez policję na 48-godzin. Kiedy jednak podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono olbrzymi zestaw dokumentów, które mogły być wykorzystywane do popełniania przestępstw, skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie 3-miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi prokurator Choroszewski. - W poniedziałek, 5 marca, sąd wydał takie postanowienie.
 


Sprawa oszusta jest więc bardzo świeża, zapowiada się na potężna i rozwojową. Tu muszę podkreślić bardzo dobre działania szczycieńskiej policji, szybkie i skuteczne, dzięki którym działania tego człowieka w ogóle zostały ujawnione.
 

Prokurator Choroszewski przewiduje już na wstępie, że przesłuchać trzeba będzie około stu osób (początkowo w charakterze świadków) i rozważa ewentualne zaangażowanie w śledztwo także Prokuratury Okręgowej, bo liczba znalezionych dokumentów w domu podejrzewanego może świadczyć o tym, że to właśnie „okręgówka” będzie właściwa do kierowania postępowaniem ze względu na wielkość szkód, jakie mogła spowodować działalność przestępcza operatywnego 47-latka. - W związku z już potwierdzonym czynem został mu przedstawiony zarzut z art. 286 kk, w powiązaniu z kilkoma innymi – informuje prokurator. - Podejrzewany jak dotąd nie przyznaje się do tych czynów.

 

 

Fot. policja.pl (ilustracja do tekstu)



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Gontarzewski na burmistrza!!!
    Autor:
    2018-09-22 17:22:37
  • „Natura Mazur” będzie większa
    A woda w jeziorze robi się coraz brudniejsza ????
    Autor: Szp
    2018-09-22 14:24:21
  • Drózd, Jodłowski, Kudrzycki, – kto zostanie wójtem gminy Rozogi?
    Żal mi tych kandydatów z naszej gminy .następne 5 lat straconych jak ich wybierzemy. Koniec z uklasami czy się wziąć do roboty.A to tylko prawo i sprawiedliwość może zapewnić.
    Autor:
    2018-09-22 13:31:02
  • Pabich przeprosił i... otrzymał brawa (zdjęcia)
    Zapoznałam się z programem wyborczym kandydata na wójta. Drogi kandydacie . Były wójcie. Przydałoby się znać statut gminy do której Pan kandyduje To co jest w programie wyborczym tego komitetu , albo należy statutowo do obowiązków wójta i musi to wykonać Są też inne pana propozycje , które leżą w kompetencjach innych organów samorządowych.
    Autor: Nela
    2018-09-21 21:42:57
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Do pappa: pewnie masz rację. Sentyment do dobrze położonych bruków - to może staroświeckie. Ale na Pl. Juranda bruk musi być. Aby można było na bruk wyrzucać te pacynki, kukiełki, nieudolne postacie, które chcą siedzieć w wieży ratusza, co to jest uznawana za siedzibę "Danuśki", z której to Danuśka wyszła ledwo żywa, a Jurand przeżył rozpacz. Zobaczymy, co będzie z "Jurandem" - tą dziurą straszącą przez tyle lat w centrum miasta. Czy "Danuśka" pomoże? Czy może to jest ostatni oddech "Krzyżaków" w mieście Szczytno.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:44:13
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Niech Gontarzewski dalej wysyła do mieszkańców smsy proszące o głosy nie znając ich prywatnie to na pewno wygra.
    Autor: Jan
    2018-09-21 17:26:58
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Czytając wypowiedzi kandydatów to jednak optuję za panem Mańkowskim, bo przynajmniej gwarantuje dynastię! Trzech synów - budrysów - tylko pogratulować! I to dorosłych. Ciekawe gdzie pracują - może będzie jakieś przełożenie?! A tak na poważnie, to rzeczywiście InnoPolice to inwestycja w WSPol, a nie w miasto. Szczytno nie ma infrastruktury, która pozwoliłaby na przyjmowanie jakiejś dużej, systematycznie napływającej publiczności. Hotele, restauracje, bary, puby, połączenia komunikacyjne z resztą kraju, parkingi? To, co w tej chwili mamy, to od biedy obsprawia turystykę indywidualną, gorzej z turystyką zorganizowaną. To potiomkinowska wieś. Coś ma, ale wygenerowane jest sztucznie.
    Autor: Krajan
    2018-09-21 17:15:05
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Jak obecna Pani Burmistrz może nie wiedzieć ile kosztuje bilet komunikacji miejskiej? Myślę, że po tylu latach powinna dać sobie spokój i dać miejsce innym kandydatom. Co do Pana Gontarzewskiego, jakim prawem wysyła Pan smsy z prośbą o głosy? Nie znamy się, nie wiem skąd ma mój nr i jeszcze nęka smsami. Żałosne, na pewno nie dostanie mojego głosu.
    Autor: student
    2018-09-21 15:19:20
  • Wielkie sprawy miasta i mniejsze... mieszkańców, co o nich wiedzą i mówią kandydaci
    Ja osobiście polecam kandydaturę Pani Danuty Górskiej. Ma wieloletnie doświadczenie i potrafi zachować się odpowiednio w każdej, nawet trudnej sytuacji. Dba o nasze miasto już tyle lat, że myślę że każdy mieszkaniec Szczytna wyrobił już sobie opinie. Głosujmy mądrze!!!
    Autor: ASIA
    2018-09-21 15:15:52
  • Podniosą most i zlikwidują zieloną rurę
    Do KRAJANA, a mi nie szkoda !!!!! Proponuje , żebyś zamieszkał przy ulicy Sienkiewicza lub Mickiewicza i spróbował spać w nocy przy otwartym oknie, wówczas zrozumiesz dlaczego mi nie SZKODA tego bruku !!!!!!
    Autor: pappa
    2018-09-21 15:01:07