Sobota, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Oszust – gigant już w areszcie

Kilkaset dokumentów: dowodów osobistych, kart bankomatowych i kredytowych oraz tzw. „zdrapek” z kodami do transakcji w bankowości internetowej znaleźli policjanci w mieszkaniu 47-letniego szczytnianina.- Został „namierzony” w związku z jednym oszustwem kredytowym, ale ujawniona w jego domu dokumentacja może świadczyć o tym, że nie był to jednostkowy czyn, a działalność zakrojona na bardzo szeroką skalę – mówi prokurator rejonowy Artur Choroszewski.

 

Można uznać, że oszust wpadł przez przypadek. Szczycieńska policja prowadziła postępowanie o podobny czyn w stosunku do innego mieszkańca Szczytna, który najprawdopodobniej w wyłudzeniu kredytu odgrywał rolę tzw. „słupa”.


W tym właśnie dochodzeniu „wypłynęło” nazwisko oszusta – giganta, którego zaczęto podejrzewać o wyłudzenie z jednego ze szczycieńskich banków kredytu w wysokości 25 tysięcy złotych. Nikt nie przewidywał, że okaże się on wysokiej klasy „specjalistą” w tej dziedzinie. Jak wysokiej – to wykaże wszczęte właśnie śledztwo.
 

- 46-latek został zatrzymany przez policję na 48-godzin. Kiedy jednak podczas przeszukania jego mieszkania ujawniono olbrzymi zestaw dokumentów, które mogły być wykorzystywane do popełniania przestępstw, skierowaliśmy do sądu wniosek o zastosowanie 3-miesięcznego aresztu tymczasowego – mówi prokurator Choroszewski. - W poniedziałek, 5 marca, sąd wydał takie postanowienie.
 

Sprawa oszusta jest więc bardzo świeża, zapowiada się na potężna i rozwojową. Tu muszę podkreślić bardzo dobre działania szczycieńskiej policji, szybkie i skuteczne, dzięki którym działania tego człowieka w ogóle zostały ujawnione.
 

Prokurator Choroszewski przewiduje już na wstępie, że przesłuchać trzeba będzie około stu osób (początkowo w charakterze świadków) i rozważa ewentualne zaangażowanie w śledztwo także Prokuratury Okręgowej, bo liczba znalezionych dokumentów w domu podejrzewanego może świadczyć o tym, że to właśnie „okręgówka” będzie właściwa do kierowania postępowaniem ze względu na wielkość szkód, jakie mogła spowodować działalność przestępcza operatywnego 47-latka. - W związku z już potwierdzonym czynem został mu przedstawiony zarzut z art. 286 kk, w powiązaniu z kilkoma innymi – informuje prokurator. - Podejrzewany jak dotąd nie przyznaje się do tych czynów.

 

 

Fot. policja.pl (ilustracja do tekstu)Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze