Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Orszaku Trzech Króli ruszy w Dźwierzutach


Orszak rozpocznie się mszą św. o 10.45 w kościele p/w Trójcy Przenajświętszej w Dźwierzutach. Po czym w towarzystwie aniołów, pastuszków, świt królewskich przejdzie ulicami Dźwierzut na Plac Strażacki, by złożyć dary maleńkie...



Orszak rozpocznie się mszą św. o 10.45 w kościele p/w Trójcy Przenajświętszej w Dźwierzutach. Po czym w towarzystwie aniołów, pastuszków, świt królewskich przejdzie ulicami Dźwierzut na Plac Strażacki, by złożyć dary maleńkiemu Jezusowi oraz wspólnie zatańczyć poloneza przy kolędzie „Bóg się rodzi”.

- Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich mieszkańców gminy, ale i całego powiatu – mówi Karolina Orzoł, koordynatorka wydarzenia. - Zachęcamy do uczestniczenia w wydarzeniu w strojach pastuszków, aniołków, diabełków, postaci biblijnych (oprócz Świętej Rodziny) oraz w konkursie rodzinnym „Na najładniejszy strój”. Można również wziąć udział w konkursach – fotograficznym, plastycznym.

 

Z inicjatywy ks. proboszcza Jarosława Wiszowatego rok temu odbył się pierwszy Orszak Trzech Króli. W organizację zaangażowanych jest wielu mieszkańców, którzy służą swoją pomocą m.in. panie, które uszyły stroje i upiekły ciasto, aktorzy amatorzy odgrywający scenki, lokalni przedsiębiorcy wspierający słodkościami, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dźwierzutach, aktywny udział biorą dzieci i młodzież ze szkół oraz dzieci z Osiedlowej Świetlicy Wiejskiej. Nie sposób wymienić wszystkich ludzi dobrego serca, którzy aktywnie włączają się we współorganizację tak wielkiego przedsięwzięcia jakim jest Orszak Trzech Króli.


Jako organizatorów zaskoczył nas bardzo pozytywny odbiór wydarzenia. Mamy nadzieję,

że w najbliższym Orszaku Trzech Króli będzie nas więcej. Serdecznie zapraszamy do udziału. Państwa obecność sprawi nam ogromną radość.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-11-26 13:53:28

Ruszyły zapisy do Maratony Juranda

  • Środa, 2018-11-07 16:11:16

Czesław Mozil zaśpiewa w Dźwierzutach

  • Czwartek, 2018-10-25 10:13:26

Pięć lat za śmierć trzech osób?

  • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

  • Piątek, 2018-09-21 09:27:03

ŚDS będzie w szkole w Dźwierzutach


Komentarze

  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08
  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27