Sobota, 27 Kwiecień
Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty -

Omulew wreszcie zwycięska

Po sześciu meczach bez wygranej przełamała się wielbarska Omulew, która w wyjazdowym meczu pokonała po bramce z rzutu karnego Mariusza Miłka zamykający tabelę Start Nidzica.

START NIDZICA – OMULEW WI...

START NIDZICA – OMULEW WIELBARK 0:1 (0:1)

0:1 – Mariusz Miłek (35-karny)

OMULEW: Przybysz – C. Nowakowski, J. Miłek, Włodkowski, M. Miłek, Remiszewski (80. S. Nowakowski), Berk, Rudzki (90. Sasin), Domżalski (67. Szczygielski), Kujtkowski (87. Abramczyk). Kwiecień.

Przełamanie

Cenną wygraną odnieśli w Nidzicy piłkarze Omulwi. W poprzednich trzech meczach wielbarskiej drużynie nie wiodło się najlepiej poniosła ona bowiem trzy porażki, zdobyła 1 bramkę, a straciła ich aż 9. Zamykający tabelę Start w przedostatniej kolejce w znakomitym stylu przełamał się ogrywając w Braniewie miejscową Zatokę aż 6:1. Można się więc było spodziewać trudnej przeprawy dla zespołu prowadzonego przez Mariusza Korczakowskiego.

Start atakował, strzeliła Omulew

W pierwszej części więcej z gry, jak i sytuacji mieli po swojej stronie gospodarze. Najdogodniejsza była ta z 25 minuty, kiedy to po strzale w poprzeczkę do piłki dopadł napastnik Startu, ale uderzając głową z kilku metrów nie trafił nawet w bramkę dobrze dysponowanego tego dnia Tomasza Przybysza. Kluczową dla losów meczu okazała się 35 minuta. Wówczas to w polu karnym zespołu z Nidzicy Michał Kwiecień ograł 3 obrońców rywali po czym został podcięty przez czwartego i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Mariusz Miłek i silnym strzałem w lewy róg nie dał bramkarzowi najmniejszych szans.

Rozważnie po przerwie

Po przerwie spotkanie bardziej się wyrównało. Gospodarze nie radzili sobie z atakiem pozycyjnym, a ich akcje nie siały już takiego popłochu pod bramką Przybysza, jak w pierwszej części. Jeśli już dochodziło do strzałów ze strony Startu to na ogół były one niecelne, z bardzo dobrej strony prezentowała się także obrona Omulwi, która skutecznie przerywała akcję rywali. Wielbarczanie nie pozostawali też dłużni, ale swych szans nie wykorzystali Kwicień, Włodkowski i Kujtkowski.

POZOSTAŁE WYNIKI IV LIGI: Rominta Gołdap – Znicz Biała Piska 4:1 (2:1), Barkas Tolkmicko – Orzeł Janowiec Kościelny 3:0 (0:0), Pisa Barczewo – Zatoka Braniewo 7:3 (5:1), GKS Wikielec – DKS Dobre Miasto 1:0, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Vęgoria Węgorzewo 4:0 (2:0), Stomil II Olsztyn – Mamry Giżycko 3:0 (1:0).

7. Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 13 18 5 3 5 23-17

8. DKS Dobre Miasto 13 15 4 3 6 10-18

9. Vęgoria Węgorzewo 13 14 4 2 7 24-33

10. Mamry Giżycko 13 13 3 4 6 15-26

11. Polonia Iłowo 12 13 4 1 7 11-26

12. Błękitni Pasym 13 12 3 3 7 14-22

13. Omulew Wielbark 13 12 2 6 5 10-20

14. Zatoka Braniewo 13 8 2 2 9 15-36

15. Orzeł Janowiec Kościelny 13 7 1 4 8 11-32

16. Start Nidzica 13 6 1 3 9 12-31