Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Olimpijczycy przyjechali do Lipowca (zdjęcia)


Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara – polscy olimpijczycy we wtorek, 2 października odwiedzili Lipowiec. Spotkali się z uczniami gminnych szkół w ramach projektu edukacyjnego „Z podwórka na bieżnię”.Spotkanie ze sportowcami odbyło się na stadionie lekkoatletycznym w Lipowcu. Imprezę poprowadzili Paweł Januszewski oraz Sebastian Chmara. Pierwszy to olimpijczyk, Mistrz Europy na dystansie 400 m, pomysłodawca akcji stadionowej „BiegamBoLubię”, prezes Fundacji Wychowania przez Sport. Drugi, również olimpijczyk, to były wieloboista, Halowy Mistrz Świata i Europy, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Spotkanie rozpoczęto od części edukacyjnej, w której przedstawiono krótki materiał filmowy z historii lekkiej atletyki. Następnie prowadzący zadawali dzieciom pytania, a poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkami. Po części edukacyjnej wszyscy przeszli na orlik lekkoatletyczny, na którym dokonano oficjalnego otwarcia imprezy.

 

Na czas szkolnej olimpiady zapłonął nawet ogień olimpijski. Po ponad dwugodzinnych zmaganiach nastąpiło zakończenie i ceremonia dekoracji uczestników oraz wręczenie nagród. Dla wielu uczniów udział w imprezie to pierwsza styczność ze stadionem, bieżnią czy płotkami. To także pierwsze medale, które pamięta się przez całe życie. Był to projekt realizowany przez Fundację Wychowania przez Sport pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


 

Po zakończeniu wydarzenia „Z podwórka na bieżnię” odbyło się podsumowanie gminnego turnieju „Trenuj z mistrzem”, który realizowany był na boisku lekkoatletycznym w Lipowcu od marca bieżącego roku. Dzieci, które uczestniczyły w treningach otrzymały nagrody i dyplomy, a przedstawiciele szkół podziękowania.

 

 

źródło i Fot. UG SzczytnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01