Wtorek, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Oleszkiewicz: - Ostatnie wybory pokazały, że mój czas się skończył


Marcin Nowociński, wicestarosta szczycieński, przejmuje Komitet Wyborczy Ziemia Szczycieńska. Do tej pory kierował nim Kazimierz Oleszkiewicz, były wicestarosta i były wiceburmistrz Szczytna.



Zaczynają się przedwyborcze układanki. Do wyborów samorządowych coraz bliżej, bo odbędą się one najprawdopodobniej w listopadzie. Kto prześpi najbliższe miesiące może przegapić załapanie się na mandat radnego, wójta, czy burmistrza. Na razie na naszym lokalnym podwórku partie i polityczne stowarzyszenia są dość niemrawe. Nie widać ani kandydatów, ani tym bardziej (a szkoda) pomysłów na dany samorząd.

 

Czas się skończył

Pierwszy ruch w kierunku wyborów wykonał komitet wyborczy Ziemia Szczycieńska. W skrócie i dużym uproszczeniu zmieniły się władze w tej strukturze, która działa jedynie podczas kampanii wyborczej. Szefem Ziemi Szczycieńskiej został wicestarosta szczycieński Marcin Nowociński. Zastąpił Kazimierza Oleszkiewicza.



- Ostatnie wybory pokazały, że mój czas się skończył i trzeba to zrozumieć, pogodzić się z tym i oddać pałeczkę młodszym – uzasadnia swoje odejście z KW Ziemia Szczycieńska Kazimierz Oleszkiewicz.

 

Za duża partyjność

Kazimierz Oleszkiewicz w pierwszej i drugiej kadencji rady powiatu był wicestarostą, a w latach 1990 -1995 był wiceburmistrzem Szczytna.


- Przez te wszystkie lata samorząd bardzo się zmienił – mówi. - Poziom debaty, moralność, partyjność. Dostrzegam niechęć zwykłych mieszkańców do ugrupowań partyjnych.



I w tej niechęci do partii szansę z kolei dla swojego komitetu upatruje nowy szef Ziemi Szczycieńskiej Marcin Nowociński. - Sam jestem tego doskonałym przykładem, nie chcę angażować się po stronie żadnych partii, a z drugiej strony chcę pracować w samorządzie. Startowanie w wyborach z komitetu lokalnego to doskonałe rozwiązanie. Poza tym razem z Aleksandrem Godlewskim, obaj jesteśmy radnymi powiatowymi z Ziemi Szczycieńskiej. Nie chcemy zaprzepaścić dorobku i historii tego komitetu.

 

Wystawią kandydatów do rad

Komitet Wyborczy Ziemia Szczycieńska w naszym powiecie działa od ponad dwóch kadencji. Ma w swoich szeregach radnych powiatowych oraz gminnych.

- I w nadchodzących wyborach na pewno wystawimy naszych kandydatów do rady powiatu oraz do rad gmin – zapowiada Nowociński. - Listy mamy właściwie już domknięte. Wśród naszych kandydatów jest wiele nowych, młodych ludzi, którzy mają naprawdę świetne pomysły na naszą małą ojczyznę. Będzie to taka mieszanka doświadczenia z młodością. Na przykład na naszych listach pojawi się była burmistrz Pasymia Lucyna Kobylińska. Myślę, że w tych wyborach takie komitety, jak nasz będą w dużo lepszej sytuacji niż partie polityczne.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    No tak, po co władzom ludzie kreatywni, kompetentni, z doświadczeniem i własnym zdaniem na wiele tematów. Nimi przecież nie da się manipulować. Najlepiej pozbyć się ich jak najszybciej, żeby jeszcze przypadkiem czegoś nie wymyślili... To już trzecia dyrektorka GOK w powiecie szczycieńskim do przysłowiowego odstrzału. Wcześniej była dyrektorka z Rozóg, a jeszcze wcześniej z Pasymia. Najlepiej odgórnie \"zaożcie ten ugór kultury\" w całym powiecie. Po co komu „kulturalna dyrektorka” z całym swoim „kulturalnym dorobkiem”!!! Niebezpieczna jest!!! Trudno z nią walczyć, więc najlepiej się jej pozbyć i zatrudnić osobę nie związaną z kulturą ale wypróbowaną, uległą!!! Przecież na kulturze każdy się zna.
    Autor: TTT
    2018-12-08 09:24:42