Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Olaf Szempliński złotym medalistą mistrzostw Polski


Olaf Szempliński z SKKK został złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Karate. Na zawody do Solca Kujawskiego pojechała tylko czteroosobowa reprezentacja Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate.



Mimo bardzo dużej konkurencji, 197 zawodników z 36 klubów z całej Polski, wojownicy z SKKK przywieźli do Szczytna 5 medali (3 w kumite i 2 w kata) oraz III miejsce drużynowo w kata. Złotym medalistą MP Juniorów został Olaf Szempliński, który wszystkie walki zdecydowanie wygrywał. Aleksander Orzoł może pochwalić się dwoma srebrnymi krążkami w kata i kumite. Jan Rogala (aktualny mistrz województwa) tym razem „tylko" jeden srebrny medal w kata. Ale największą „przegraną" została Ewa Gołaszewska, która z całej czwórki jest najbardziej utytułowana.

 

- Przypomnę, że Ewa to aktualna mistrzyni województwa w kata i kumite, więc liczyłem, że w Solcu zaprezentuje kata znacznie lepiej, ale pokaz kompletnie jej nie wyszedł – komentuje shihan Piotr Zembrzuski.

 


Po przegranej w kata Ewa ruszyła pełna złości sportowej do kumite. Pierwszą walkę wygrała przed czasem, ale druga to już porażka składu sędziowskiego, który nie przyznał naszej zawodniczce punktów za trzy prawidłowo wykonane kopnięcia na głowę. Po walce shihan Piotr Zembrzuski zgłosił protest u sędziego głównego, który został uznany i walka została powtórzona.

 

Lecz do kolejnej potyczki Ewa nie zdążyła się zregenerować, a rywalka z Kobierzyc wykazała się lepszą kondycją. W ten oto sposób zawodniczka ze Szczytna pozbawiona została szansy walki o pierwsze miejsce. Na pocieszenie został jej pojedynek o brązowy medal, który rozstrzygnęła na swoją korzyść już w 30 sekundzie. Tym razem Ewa Gołaszewska wróciła do domy „tylko" z brązowym medalem MP Juniorów PFKK.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-01-10 13:10:53

Ukraińska edukacja polskich medyków

  • Piątek, 2018-12-21 12:18:05

Sekunda do rekordu Polski, brawo Karolina

  • Piątek, 2018-12-14 09:28:41

33 medale Płetwala w mistrzostwach

  • Piątek, 2018-12-07 12:13:14

Brązowy medal Aleksandry w Pucharze Polski

  • Poniedziałek, 2018-12-03 14:33:22

Zimowe Mistrzostwa Polski Masters


Komentarze

  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
    Autor: Agata
    2019-01-17 20:11:06
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
    Autor: massakra
    2019-01-17 16:05:13
  • Romantyczne oświadczyny w... kinie
    To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
    Autor: max
    2019-01-17 09:57:48
  • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
    Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
    Autor: maniek
    2019-01-17 09:01:43
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
    Autor: Robert
    2019-01-17 02:58:41
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
    Autor: R.....
    2019-01-16 18:32:24
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
    Autor: Waga
    2019-01-16 18:04:13
  • Najpierw diety, potem sprawy miasta
    A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
    Autor: dr
    2019-01-16 13:53:58
  • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
    Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
    Autor: Agnieszka
    2019-01-15 18:34:24
  • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
    Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
    Autor: Halina Biziuk