Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Oficerska promocja z premierem Morawieckim (zdjęcia)


Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w dzisiejszej (czwartek, 28 lutego) uroczystej promocji na pierwszy stopień w korpusie oficerów polskiej policji. Uroczystość odbyła się w Szczytnie w Wyższej Szkole Policji. Morawiecki szczycieńską uczelnię, która jako jedyna w kraju kształci oficerów policji, odwiedził po raz pierwszy.Policjanci są gwarantem spokojnego życia – mówił w Szczytnie premier Mateusz Morawiecki. - Są gwarantem spokojnego życia. Modernizacja służb ma służyć temu, aby Polacy czuli się jeszcze bezpieczniej. Jestem pewien, że dziś wypromowani oficerowie będą kierowali się patriotyzmem. Bądźcie czujni, odważni, sprawiedliwi – zaapelował do nowych oficerów szef rządu.

 

 

Mateusz Morawiecki będąc w Szczytnie oddał też hołd pomordowanym przez NKWD policjantom. Złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą jeńców obozu w Ostaszkowie, która znajduje się na terenie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

 

Na stopień podkomisarza policji mianowanych było w Szczytnie162 policjantów, w tym 13 kobiet. Funkcjonariusze pochodzą z różnych regionów Polski. Kurs oficerski trwał 6 miesięcy. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie jest jedyną placówką, która kształci oficerów polskiej policji.

Oprócz premiera Morawieckiego w Szczytnie pojawili się Joachim Brudziński, minister MSWiA oraz generał Jarosław Szymczyk, szef polskiej policji.

 


 

 

- Jako absolwent tej uczelni wiem ile was to kosztowało – mówił do nowo minowanych oficerów generał Jarosław Szymczyk. - Ale tez zapamiętacie ten dzień też ze względu na szczególnych gości. Tylko raz zdarzyło, że premier polskiego rządu przybył na promocję. I tylko raz człowiek zostaje oficerem.

 

 

- Są tylko dwa dni, w których prezydent daje nominacje policyjne – mówił z kolei minister Joachim Brudziński. - Pierwszy to dziś, kiedy otrzymujecie pierwsze upragnione gwiazdki. Drugi podczas nadania szlifów generalskich, czego wam oczywiście życzę.

 

 

Po uroczystości nowi oficerowie wspólnie z generałami oraz członkami rządu i premierem Mateuszem Morawieckim zjedli wspólnie obiad na stołówce Wyższej Szkoły Policji.Komentarze do artykułu

Krajan

Padają na kolana, wstają z kolan, siedzą po \"turecku\", a może wstają z kolan - chłopcy sami wybierani - bez urazy@ Ale ten pan Mateusz - pierwszy raz? Dlaczego? To ostatnia tego typu szkoła w Polsce?

Napisz


Komentarze

 • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
  O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
  Autor: takisobie
  2019-03-23 13:06:08
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
  Autor: Nuna
  2019-03-23 12:19:35
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
  Autor: tom
  2019-03-23 07:29:19
 • Ogień nie zna się na zegarku
  do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
  Autor: Grzesiek
  2019-03-22 10:45:29
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
  Autor: ina
  2019-03-22 10:27:31
 • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
  Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
  Autor: Sebastian T.
  2019-03-22 05:31:55
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
  Autor: Frustrat
  2019-03-21 21:10:57
 • Pierwszy piec z dotacją
  To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
  Autor: Rafal
  2019-03-21 18:18:05
 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56