Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Odprawa roczna w Wyższej Szkole Policji


W czwartek, 18 stycznia w auli im. Władysława Stasiaka w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się odprawa podsumowująca działalność uczelni w 2017 roku.Wydarzeniu przewodniczył insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor. Oprócz kierownictwa WSPol w spotkaniu udział wzięli: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadinsp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie oraz policjanci i pracownicy uczelni.

 

 

Odprawę roczną rozpoczęło przemówienie Komendanta-Rektora. W słowach wstępu insp. dr Marek Fałdowski przywitał zaproszonych gości oraz pracowników Uczelni. Następnie wspólnie z nadinsp. Janem Lachem – Zastępcą Komendanta Głównego Policji wręczył 12 funkcjonariuszom uczelni awanse na wyższe stanowiska służbowe.

 

Komendant-Rektor podczas swojego wystąpienia podsumował również działalność Wyższej Szkoły Policji w roku 2017, poruszając takie obszary jak: działalność dydaktyczna, kierunki kształcenia, zrealizowane przedsięwzięcia, publikacje nauczycieli akademickich oraz projekty naukowo-badawcze. Insp. dr Marek Fałdowski podziękował kadrze i pracownikom Uczelni za zaangażowanie w pracy.

 

 

Obecny na Odprawie Rocznej Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podkreślił, że jest dumny z faktu, że to właśnie na Warmii i Mazurach swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedstawiciel rządu wyraził podziękowania za zaangażowanie uczelni w przygotowanie policjantów do pełnienia odpowiedzialnej roli w systemie bezpieczeństwa państwa. Przyznał również, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie sprostała zadaniu m.in. dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości.


 

 

Następnie głos zabrał nadinsp. Jan Lach. Zastępca Komendanta Głównego Policji przedstawił obecnym na odprawie rocznej prezentację, która podzielona była na dwie części. Pierwsza obrazowała system szkolnictwa policyjnego w Polsce, w tym m.in. zmiany w programach szkoleń zawodowych i programach nauczania, jak również planach szkoleniowych na rok 2018.

 

Druga część stanowiła podsumowanie działań polskiej Policji oraz wskazywała priorytety Komendanta Głównego Policji na najbliższe lata. Nadinsp. Jan Lach kończąc swoje wystąpienie podziękował funkcjonariuszom i pracownikom uczelni za ich zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji polskich policjantów, a także za kształcenie od podstaw nowych adeptów policyjnego rzemiosła.

Na zakończenie odprawy głos ponownie zabrał Komendant-Rektor, który podziękował Zastępcy KGP za jego obecność oraz za przekazanie wiedzy dotyczącej działalności polskiej Policji.

Autor. D. Bruski

Zdj. A. BłaszczukKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Szczytno potrzebuje nowej energii
  Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
  Autor: pamiętliwy
  2018-10-15 11:10:36
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-15 01:44:53
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
  Autor: Megi
  2018-10-14 22:04:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-14 22:04:41
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
  Autor: Śmieszek
  2018-10-14 20:04:24
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
  Autor: Wilczy pazur
  2018-10-14 19:31:39
 • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
  Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-14 11:15:44
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
  Autor: Śmiechu warte
  2018-10-12 20:00:33
 • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
  To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
  Autor: Waga
  2018-10-12 13:32:58
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
  Autor: Śmieszek
  2018-10-12 11:59:07