Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Odprawa roczna w Wyższej Szkole Policji


W czwartek, 18 stycznia w auli im. Władysława Stasiaka w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się odprawa podsumowująca działalność uczelni w 2017 roku.Wydarzeniu przewodniczył insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor. Oprócz kierownictwa WSPol w spotkaniu udział wzięli: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadinsp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie oraz policjanci i pracownicy uczelni.

 

 

Odprawę roczną rozpoczęło przemówienie Komendanta-Rektora. W słowach wstępu insp. dr Marek Fałdowski przywitał zaproszonych gości oraz pracowników Uczelni. Następnie wspólnie z nadinsp. Janem Lachem – Zastępcą Komendanta Głównego Policji wręczył 12 funkcjonariuszom uczelni awanse na wyższe stanowiska służbowe.

 

Komendant-Rektor podczas swojego wystąpienia podsumował również działalność Wyższej Szkoły Policji w roku 2017, poruszając takie obszary jak: działalność dydaktyczna, kierunki kształcenia, zrealizowane przedsięwzięcia, publikacje nauczycieli akademickich oraz projekty naukowo-badawcze. Insp. dr Marek Fałdowski podziękował kadrze i pracownikom Uczelni za zaangażowanie w pracy.

 

 

Obecny na Odprawie Rocznej Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podkreślił, że jest dumny z faktu, że to właśnie na Warmii i Mazurach swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedstawiciel rządu wyraził podziękowania za zaangażowanie uczelni w przygotowanie policjantów do pełnienia odpowiedzialnej roli w systemie bezpieczeństwa państwa. Przyznał również, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie sprostała zadaniu m.in. dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości.


 

 

Następnie głos zabrał nadinsp. Jan Lach. Zastępca Komendanta Głównego Policji przedstawił obecnym na odprawie rocznej prezentację, która podzielona była na dwie części. Pierwsza obrazowała system szkolnictwa policyjnego w Polsce, w tym m.in. zmiany w programach szkoleń zawodowych i programach nauczania, jak również planach szkoleniowych na rok 2018.

 

Druga część stanowiła podsumowanie działań polskiej Policji oraz wskazywała priorytety Komendanta Głównego Policji na najbliższe lata. Nadinsp. Jan Lach kończąc swoje wystąpienie podziękował funkcjonariuszom i pracownikom uczelni za ich zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji polskich policjantów, a także za kształcenie od podstaw nowych adeptów policyjnego rzemiosła.

Na zakończenie odprawy głos ponownie zabrał Komendant-Rektor, który podziękował Zastępcy KGP za jego obecność oraz za przekazanie wiedzy dotyczącej działalności polskiej Policji.

Autor. D. Bruski

Zdj. A. BłaszczukKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58