Sobota, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Odprawa roczna w Wyższej Szkole Policji

W czwartek, 18 stycznia w auli im. Władysława Stasiaka w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyła się odprawa podsumowująca działalność uczelni w 2017 roku.Wydarzeniu przewodniczył insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor. Oprócz kierownictwa WSPol w spotkaniu udział wzięli: Artur Chojecki – Wojewoda Warmińsko-Mazurski, nadinsp. Jan Lach – Zastępca Komendanta Głównego Policji, mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie oraz policjanci i pracownicy uczelni.

 

 

Odprawę roczną rozpoczęło przemówienie Komendanta-Rektora. W słowach wstępu insp. dr Marek Fałdowski przywitał zaproszonych gości oraz pracowników Uczelni. Następnie wspólnie z nadinsp. Janem Lachem – Zastępcą Komendanta Głównego Policji wręczył 12 funkcjonariuszom uczelni awanse na wyższe stanowiska służbowe.

 

Komendant-Rektor podczas swojego wystąpienia podsumował również działalność Wyższej Szkoły Policji w roku 2017, poruszając takie obszary jak: działalność dydaktyczna, kierunki kształcenia, zrealizowane przedsięwzięcia, publikacje nauczycieli akademickich oraz projekty naukowo-badawcze. Insp. dr Marek Fałdowski podziękował kadrze i pracownikom Uczelni za zaangażowanie w pracy.

 

 

Obecny na Odprawie Rocznej Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki podkreślił, że jest dumny z faktu, że to właśnie na Warmii i Mazurach swoją siedzibę ma Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie. Przedstawiciel rządu wyraził podziękowania za zaangażowanie uczelni w przygotowanie policjantów do pełnienia odpowiedzialnej roli w systemie bezpieczeństwa państwa. Przyznał również, że Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie sprostała zadaniu m.in. dostosowując się do zmieniającej się rzeczywistości.

 

 

Następnie głos zabrał nadinsp. Jan Lach. Zastępca Komendanta Głównego Policji przedstawił obecnym na odprawie rocznej prezentację, która podzielona była na dwie części. Pierwsza obrazowała system szkolnictwa policyjnego w Polsce, w tym m.in. zmiany w programach szkoleń zawodowych i programach nauczania, jak również planach szkoleniowych na rok 2018.

 

Druga część stanowiła podsumowanie działań polskiej Policji oraz wskazywała priorytety Komendanta Głównego Policji na najbliższe lata. Nadinsp. Jan Lach kończąc swoje wystąpienie podziękował funkcjonariuszom i pracownikom uczelni za ich zaangażowanie w podnoszenie kwalifikacji polskich policjantów, a także za kształcenie od podstaw nowych adeptów policyjnego rzemiosła.

Na zakończenie odprawy głos ponownie zabrał Komendant-Rektor, który podziękował Zastępcy KGP za jego obecność oraz za przekazanie wiedzy dotyczącej działalności polskiej Policji.

Autor. D. Bruski

Zdj. A. BłaszczukKomentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
  Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
  Autor: Sikawka
  2018-08-16 22:02:27
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  !!!????
  Autor: Xxxx
  2018-08-16 20:04:13
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55