Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nowoczesny sprzęt trafił do ratowników medycznych (zdjęcia)

Nowoczesny sprzęt, kupiony za niemal 100 tys. zł, trafił właśnie do ratowników medycznych ze Szczytna. Defibrylator, videolaryngoskop, czy schodołazy już pomagają medykom ratować życie.Sprzęt trafił do pogotowia ratunkowego w Szczytnie, bo pieniądze, niemal 100 tys. zł, na wniosek starosty szczycieńskiego, przekazał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

- Była to dotacja celowa – mówi Jarosław Matłach, starosta. - Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejszymi elementami, dlatego w każdej kadencji staramy się dofinansować te dziedziny. Cieszę się, że tym razem sprzęt trafił do ratownictwa medycznego, bo tam pracują ludzie, którzy jako pierwsi mają kontakt ofiarami wypadków. Dzięki nowemu sprzętowi ich pomoc będzie jeszcze skuteczniejsza.

Radości z nowego wyposażenia karetek nie kryją ratownicy medyczni. - Jest to sprzęt najwyższej klasy – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratownictwa medycznego w naszym powiecie. - Na przykład defibrylator jest z możliwością teletransmisji danych do ośrodków kardiologicznych. Znacząco przyśpiesza to właściwą diagnozę i leczenie.

Przydatne bez wątpienia są też schodołazy.

- Czegoś takiego w naszych karetkach jeszcze nie było – mówi Achremczyk. - Transport pacjenta w bloku, z wyższych kondygnacji był często sporym wyzwaniem. Dzięki schodołazom będzie dużo prościej przetransportować pacjenta do karetki.

Do ratowników trafiły też nowoczesny ssak, termometr do mierzenia temperatury głębokiej, czy pasy do stabilizacji miednicy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze