Sobota, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nowoczesny sprzęt trafił do ratowników medycznych (zdjęcia)

Nowoczesny sprzęt, kupiony za niemal 100 tys. zł, trafił właśnie do ratowników medycznych ze Szczytna. Defibrylator, videolaryngoskop, czy schodołazy już pomagają medykom ratować życie.Sprzęt trafił do pogotowia ratunkowego w Szczytnie, bo pieniądze, niemal 100 tys. zł, na wniosek starosty szczycieńskiego, przekazał Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

- Była to dotacja celowa – mówi Jarosław Matłach, starosta. - Zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejszymi elementami, dlatego w każdej kadencji staramy się dofinansować te dziedziny. Cieszę się, że tym razem sprzęt trafił do ratownictwa medycznego, bo tam pracują ludzie, którzy jako pierwsi mają kontakt ofiarami wypadków. Dzięki nowemu sprzętowi ich pomoc będzie jeszcze skuteczniejsza.

Radości z nowego wyposażenia karetek nie kryją ratownicy medyczni. - Jest to sprzęt najwyższej klasy – mówi Grzegorz Achremczyk, koordynator ratownictwa medycznego w naszym powiecie. - Na przykład defibrylator jest z możliwością teletransmisji danych do ośrodków kardiologicznych. Znacząco przyśpiesza to właściwą diagnozę i leczenie.

Przydatne bez wątpienia są też schodołazy.

- Czegoś takiego w naszych karetkach jeszcze nie było – mówi Achremczyk. - Transport pacjenta w bloku, z wyższych kondygnacji był często sporym wyzwaniem. Dzięki schodołazom będzie dużo prościej przetransportować pacjenta do karetki.

Do ratowników trafiły też nowoczesny ssak, termometr do mierzenia temperatury głębokiej, czy pasy do stabilizacji miednicy.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
  Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
  Autor: Sikawka
  2018-08-16 22:02:27
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  !!!????
  Autor: Xxxx
  2018-08-16 20:04:13
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55