Poniedziałek, 22 Październik, Imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niski i Stancel z medalami od Prezydenta Dudy (zdjęcia)


Ponad tydzień wcześniej szczycieńscy policjanci, i ich koledzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście obchodzili Święto Policji. Posypały się oczywiście awanse oraz wyróżniania. Te najwyższe – Srebrny Medal za długoletnią wzorową służbę – przyznawane przez Prezydenta RP trafiły do: asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel. 

24 lipca - dokładnie tego dnia 99 lat temu została powołana Policja Państwowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie obchodzone razem z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie miały miejsce 12 lipca.

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra kierownicza Policji, funkcjonariusze oraz kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z kadrą KPP w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej Uczelni, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

 

Przed rozpoczęciem uroczystości, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz z  insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku nadinsp. dr. Jarosławowi Szymczykowi – Komendantowi Głównemu Policji przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęta została uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

 

Po odegraniu Hymnu RP, Komendant-Rektor WSPol w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, powitał zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Minister Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, a także generałowie oraz komendanci-rektorzy i ich przedstawiciele z uczelni wyższych służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa na czele z kapelanem naszej uczelni – ks. prof. zw. dr. hab. Edwardem Wiszowatym, dowódcy, dyrektorzy i komendanci jednostek współpracujących z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Szczycieńskiego.

 

 

Uroczystego wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji, dokonali: nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a także mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.

 

 

Odznaczenia policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w liczbach:

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Prezydent RP medalem za długoletnią służbę odznaczył funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

 

• Medalem Srebrnym – asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel
 

Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
 

• Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” dla st. asp. Tomasza Walerzaka

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

I. na stopień komisarz:

podkom. KORCZAKOWSKI PIOTR

podkom. NIELIWODZKI MICHAŁ

podkom. PRZYBYŁEK PAWEŁ

 

II. na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. ARTYCH ADAM

st. asp. BAŁDYGA DANIEL


st. asp. GOGOLA PIOTR

st. asp. MOSKAL KRZYSZTOF

st. asp. RÓZIECKI SZYMON

st. asp. WOŁONCIEJ KAMIL

st. asp. WALERZAK TOMASZ

st. asp. ZYGMUNTOWICZ KRZYSZTOF

st. asp. ZYŚK JUSTYNA

 

III. na stopień starszego aspiranta:

asp. GRABSKI MARCIN

asp. SOCHACKI RAFAŁ

 

IV. na stopień aspiranta:

mł. asp. JAWORSKI RAFAŁ

mł. asp. SYLWESTRZAK JAKUB

mł. asp. SZEWCZAK ŁUKASZ

mł. asp. KOWALSKI KRZYSZTOF

mł. asp. ZARĘBA ŁUKASZ

 

V. na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. CZARNOTA PAWEŁ

sierż. szt. GASTOŁEK DANUTA

sierż. szt. GRAD ADAM

sierż. szt. HODKOWSKA BARBARA

sierż. szt. JANISZEWSKI JAKUB

sierż. szt. KOZŁOWSKI RADOSŁAW

sierż. szt. POPKOWSKI ŁUKASZ

sierż. szt. POPKOWSKI SZYMON

sierż. szt. SZYNAKA MICHAŁ

sierż. szt. WESOŁOWSKI PIOTR

 

VI. na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. BIELSKI TOMASZ

st. sierż. BIŁKO JOANNA

st. sierż. COMPA TOMASZ

st. sierż. FORNALSKA AGNIESZKA

st. sierż. KASZUBOWSKI BARTOSZ

st. sierż. PIANKA KAMIL

st. sierż. RUDNICKI KAMIL

 

VII. na stopień starszego sierżanta:

sierż. ABRAMCZYK MATEUSZ

sierż. BOSZKO MACIEJ

sierż. GRZYWACZ KRZYSZTOF

sierż. KORDALEWSKA ANNA

sierż. MENDELEWSKA AGATA

sierż. NIEDZIELA KAMIL

sierż. ORZOŁ RAFAŁ

sierż. SZYMBORSKI RAFAŁ

sierż. ULISZEWSKI SZYMON

 

VIII. na stopień sierżanta:

st. post. CHAMERA SEBASTIAN

st. post. KARPIŃSKI MACIEJ

st. post. KOSSAKOWSKA ALEKSANDRA

st. post. ŁUKASIAK MONIKA

st. post. WADAS MACIEJ

st. post. WÓJCIK ARIEL

st. post. ZYŚK JULITA

 

IX. na stopień starszego posterunkowego:

post. CHORĄŻEWICZ Mirosław

post. FĄK Krystian

post. KOSSAKOWSKI Adrian

post. MARCINOWSKI Bartosz

post. SAMELSKI Grzegorz

post. SZCZEPANEK Kamil

post. ZDUNEK Dominik

 

 

 

Uroczysta zbiórka zakończyła się wyprowadzeniem sztandarów, a następnie złożeniem przez dowódcę meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13