Sobota, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niski i Stancel z medalami od Prezydenta Dudy (zdjęcia)


Ponad tydzień wcześniej szczycieńscy policjanci, i ich koledzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście obchodzili Święto Policji. Posypały się oczywiście awanse oraz wyróżniania. Te najwyższe – Srebrny Medal za długoletnią wzorową służbę – przyznawane przez Prezydenta RP trafiły do: asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel. 

24 lipca - dokładnie tego dnia 99 lat temu została powołana Policja Państwowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie obchodzone razem z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie miały miejsce 12 lipca.

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra kierownicza Policji, funkcjonariusze oraz kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z kadrą KPP w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej Uczelni, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

 

Przed rozpoczęciem uroczystości, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz z  insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku nadinsp. dr. Jarosławowi Szymczykowi – Komendantowi Głównemu Policji przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęta została uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

 

Po odegraniu Hymnu RP, Komendant-Rektor WSPol w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, powitał zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Minister Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, a także generałowie oraz komendanci-rektorzy i ich przedstawiciele z uczelni wyższych służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa na czele z kapelanem naszej uczelni – ks. prof. zw. dr. hab. Edwardem Wiszowatym, dowódcy, dyrektorzy i komendanci jednostek współpracujących z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Szczycieńskiego.

 

 

Uroczystego wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji, dokonali: nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a także mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.

 

 

Odznaczenia policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w liczbach:

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Prezydent RP medalem za długoletnią służbę odznaczył funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

 

• Medalem Srebrnym – asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel
 

Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
 

• Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” dla st. asp. Tomasza Walerzaka

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

I. na stopień komisarz:

podkom. KORCZAKOWSKI PIOTR

podkom. NIELIWODZKI MICHAŁ

podkom. PRZYBYŁEK PAWEŁ

 

II. na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. ARTYCH ADAM

st. asp. BAŁDYGA DANIEL


st. asp. GOGOLA PIOTR

st. asp. MOSKAL KRZYSZTOF

st. asp. RÓZIECKI SZYMON

st. asp. WOŁONCIEJ KAMIL

st. asp. WALERZAK TOMASZ

st. asp. ZYGMUNTOWICZ KRZYSZTOF

st. asp. ZYŚK JUSTYNA

 

III. na stopień starszego aspiranta:

asp. GRABSKI MARCIN

asp. SOCHACKI RAFAŁ

 

IV. na stopień aspiranta:

mł. asp. JAWORSKI RAFAŁ

mł. asp. SYLWESTRZAK JAKUB

mł. asp. SZEWCZAK ŁUKASZ

mł. asp. KOWALSKI KRZYSZTOF

mł. asp. ZARĘBA ŁUKASZ

 

V. na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. CZARNOTA PAWEŁ

sierż. szt. GASTOŁEK DANUTA

sierż. szt. GRAD ADAM

sierż. szt. HODKOWSKA BARBARA

sierż. szt. JANISZEWSKI JAKUB

sierż. szt. KOZŁOWSKI RADOSŁAW

sierż. szt. POPKOWSKI ŁUKASZ

sierż. szt. POPKOWSKI SZYMON

sierż. szt. SZYNAKA MICHAŁ

sierż. szt. WESOŁOWSKI PIOTR

 

VI. na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. BIELSKI TOMASZ

st. sierż. BIŁKO JOANNA

st. sierż. COMPA TOMASZ

st. sierż. FORNALSKA AGNIESZKA

st. sierż. KASZUBOWSKI BARTOSZ

st. sierż. PIANKA KAMIL

st. sierż. RUDNICKI KAMIL

 

VII. na stopień starszego sierżanta:

sierż. ABRAMCZYK MATEUSZ

sierż. BOSZKO MACIEJ

sierż. GRZYWACZ KRZYSZTOF

sierż. KORDALEWSKA ANNA

sierż. MENDELEWSKA AGATA

sierż. NIEDZIELA KAMIL

sierż. ORZOŁ RAFAŁ

sierż. SZYMBORSKI RAFAŁ

sierż. ULISZEWSKI SZYMON

 

VIII. na stopień sierżanta:

st. post. CHAMERA SEBASTIAN

st. post. KARPIŃSKI MACIEJ

st. post. KOSSAKOWSKA ALEKSANDRA

st. post. ŁUKASIAK MONIKA

st. post. WADAS MACIEJ

st. post. WÓJCIK ARIEL

st. post. ZYŚK JULITA

 

IX. na stopień starszego posterunkowego:

post. CHORĄŻEWICZ Mirosław

post. FĄK Krystian

post. KOSSAKOWSKI Adrian

post. MARCINOWSKI Bartosz

post. SAMELSKI Grzegorz

post. SZCZEPANEK Kamil

post. ZDUNEK Dominik

 

 

 

Uroczysta zbiórka zakończyła się wyprowadzeniem sztandarów, a następnie złożeniem przez dowódcę meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Burmistrzu niech pan popatrzy trochę na dzieci ,które zmieniły już budynek szkolny z SP3 na Gimnazjum 1 ich plecaki ważą 18,19 kg i tak jest prawie codziennie, jak te dzieci mają chodzić jeszcze na drugą część Szczytna na lekcje a co za tym idzie ile mają niebezpiecznych ulic po drodze .Ja sobie nie wyobrażam że moje dziecko chodzi do tzw.2 lub 4 gdzie mieszkamy za szpitalem.Pomysł jest chory tak samo jak to żeby likwidować klasy w szkołach w których kiedyś uczyło się po 30 -tu uczniów a teraz klasa liczy zaledwie 22,24 uczniów i brak jest miejsc w szkołach. Chory pomysł jak chora była reforma gimnazjalna.Czemu nigdy nie jest tak ,żeby to rodzice mogli decydować o tym co jest lepsze dla ich dzieci .
  Autor: Agata
  2019-01-17 20:11:06
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22