Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niski i Stancel z medalami od Prezydenta Dudy (zdjęcia)


Ponad tydzień wcześniej szczycieńscy policjanci, i ich koledzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście obchodzili Święto Policji. Posypały się oczywiście awanse oraz wyróżniania. Te najwyższe – Srebrny Medal za długoletnią wzorową służbę – przyznawane przez Prezydenta RP trafiły do: asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel. 

24 lipca - dokładnie tego dnia 99 lat temu została powołana Policja Państwowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie obchodzone razem z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie miały miejsce 12 lipca.

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra kierownicza Policji, funkcjonariusze oraz kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z kadrą KPP w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej Uczelni, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

 

Przed rozpoczęciem uroczystości, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz z  insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku nadinsp. dr. Jarosławowi Szymczykowi – Komendantowi Głównemu Policji przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęta została uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

 

Po odegraniu Hymnu RP, Komendant-Rektor WSPol w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, powitał zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Minister Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, a także generałowie oraz komendanci-rektorzy i ich przedstawiciele z uczelni wyższych służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa na czele z kapelanem naszej uczelni – ks. prof. zw. dr. hab. Edwardem Wiszowatym, dowódcy, dyrektorzy i komendanci jednostek współpracujących z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Szczycieńskiego.

 

 

Uroczystego wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji, dokonali: nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a także mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.

 

 

Odznaczenia policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w liczbach:

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Prezydent RP medalem za długoletnią służbę odznaczył funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

 

• Medalem Srebrnym – asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel
 

Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
 

• Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” dla st. asp. Tomasza Walerzaka

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

I. na stopień komisarz:

podkom. KORCZAKOWSKI PIOTR

podkom. NIELIWODZKI MICHAŁ

podkom. PRZYBYŁEK PAWEŁ

 

II. na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. ARTYCH ADAM

st. asp. BAŁDYGA DANIEL


st. asp. GOGOLA PIOTR

st. asp. MOSKAL KRZYSZTOF

st. asp. RÓZIECKI SZYMON

st. asp. WOŁONCIEJ KAMIL

st. asp. WALERZAK TOMASZ

st. asp. ZYGMUNTOWICZ KRZYSZTOF

st. asp. ZYŚK JUSTYNA

 

III. na stopień starszego aspiranta:

asp. GRABSKI MARCIN

asp. SOCHACKI RAFAŁ

 

IV. na stopień aspiranta:

mł. asp. JAWORSKI RAFAŁ

mł. asp. SYLWESTRZAK JAKUB

mł. asp. SZEWCZAK ŁUKASZ

mł. asp. KOWALSKI KRZYSZTOF

mł. asp. ZARĘBA ŁUKASZ

 

V. na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. CZARNOTA PAWEŁ

sierż. szt. GASTOŁEK DANUTA

sierż. szt. GRAD ADAM

sierż. szt. HODKOWSKA BARBARA

sierż. szt. JANISZEWSKI JAKUB

sierż. szt. KOZŁOWSKI RADOSŁAW

sierż. szt. POPKOWSKI ŁUKASZ

sierż. szt. POPKOWSKI SZYMON

sierż. szt. SZYNAKA MICHAŁ

sierż. szt. WESOŁOWSKI PIOTR

 

VI. na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. BIELSKI TOMASZ

st. sierż. BIŁKO JOANNA

st. sierż. COMPA TOMASZ

st. sierż. FORNALSKA AGNIESZKA

st. sierż. KASZUBOWSKI BARTOSZ

st. sierż. PIANKA KAMIL

st. sierż. RUDNICKI KAMIL

 

VII. na stopień starszego sierżanta:

sierż. ABRAMCZYK MATEUSZ

sierż. BOSZKO MACIEJ

sierż. GRZYWACZ KRZYSZTOF

sierż. KORDALEWSKA ANNA

sierż. MENDELEWSKA AGATA

sierż. NIEDZIELA KAMIL

sierż. ORZOŁ RAFAŁ

sierż. SZYMBORSKI RAFAŁ

sierż. ULISZEWSKI SZYMON

 

VIII. na stopień sierżanta:

st. post. CHAMERA SEBASTIAN

st. post. KARPIŃSKI MACIEJ

st. post. KOSSAKOWSKA ALEKSANDRA

st. post. ŁUKASIAK MONIKA

st. post. WADAS MACIEJ

st. post. WÓJCIK ARIEL

st. post. ZYŚK JULITA

 

IX. na stopień starszego posterunkowego:

post. CHORĄŻEWICZ Mirosław

post. FĄK Krystian

post. KOSSAKOWSKI Adrian

post. MARCINOWSKI Bartosz

post. SAMELSKI Grzegorz

post. SZCZEPANEK Kamil

post. ZDUNEK Dominik

 

 

 

Uroczysta zbiórka zakończyła się wyprowadzeniem sztandarów, a następnie złożeniem przez dowódcę meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Nie dziwne piesi w szczytnie chodzą jak święte krowy
  Autor: edas
  2019-04-17 23:58:37
 • Burmistrz i radny pojechali podglądać Elbląg
  Orzoł wylądował w Elblągu :D nie ma jak sie bawic za kase podatników
  Autor: Wrona
  2019-04-17 20:36:23
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Łatwo osądzać matki/kobiety jak nie widziało się sytuacji, nie wy od tego jesteście! Ludzie przestańcie komentować!
  Autor: Marta
  2019-04-17 20:25:34
 • Radni krytykują szpital i... łatają jego dziurę budżetową
  Co tu dużo mówić. Jeżeli hospitalizowani pacjenci oddalają się ze szpitala bez kontroli - znajdowani są żywi, lub martwi - po interwencji policji. Jeżeli dochodzi do zakażenia bakterią po - zdawałoby się - niegroźnym zabiegu, a następnie do śmierci i nikt tego nie wyjaśnia - no chyba, że rodzinie - ale powinno być wiadomo, czy szpital - oddział jest \"czysty\", czy nie. Generalizować nie można, ale Jeżeli ludzie mają ogólnie kiepską opinię o szczycieńskim szpitalu, to o czym to świadczy? Dlaczego szefostwo szpitala nic nie robi z takim wizerunkiem? Po zbudowaniu lądowiska dla LPR - kierownictwo szpitala zdaje się na dobre odleciało. To jest po prostu wyraz pogardy dla ludzi, \"bo i tak muszą tu trafić\", jak nie mają kasy, albo mozliwości leczyć się gdzie indziej. Śmiać mi się chce, ale nie wiem, czy to prawda, o utworzeniu oddziału geriatrii w naszym szpitalu. Czy to ma być punkt eutanazji?
  Autor: Waga
  2019-04-17 19:15:35