Środa, 15 Sierpień, Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niski i Stancel z medalami od Prezydenta Dudy (zdjęcia)

Ponad tydzień wcześniej szczycieńscy policjanci, i ich koledzy z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, uroczyście obchodzili Święto Policji. Posypały się oczywiście awanse oraz wyróżniania. Te najwyższe – Srebrny Medal za długoletnią wzorową służbę – przyznawane przez Prezydenta RP trafiły do: asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel. 

24 lipca - dokładnie tego dnia 99 lat temu została powołana Policja Państwowa. Uroczyste obchody Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie obchodzone razem z Komendą Powiatową Policji w Szczytnie miały miejsce 12 lipca.

 

W dniu poprzedzającym uroczystość, kadra kierownicza Policji, funkcjonariusze oraz kadra i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wraz z kadrą KPP w Szczytnie uczestniczyli we mszy świętej w intencji społeczności akademickiej Uczelni, która odbyła się w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Szczytnie.

 

 

Przed rozpoczęciem uroczystości, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji wraz z  insp. dr. Markiem Fałdowskim – Komendantem-Rektorem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie i insp. Tomaszem Klimkiem – Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą policjantów – ofiary Zbrodni Katyńskiej. Pamiętając o tych, którzy tworzyli historię Polskiej Policji, funkcjonariuszach Policji Państwowej, również delegacja funkcjonariuszy złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą ich śmierć.

 

 

Złożeniem meldunku nadinsp. dr. Jarosławowi Szymczykowi – Komendantowi Głównemu Policji przez dowódcę uroczystości oraz wprowadzeniem pocztów sztandarowych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie rozpoczęta została uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

 

 

Po odegraniu Hymnu RP, Komendant-Rektor WSPol w imieniu własnym oraz Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie, powitał zebranych gości, wśród których znaleźli się m.in.: Minister Robert Hernand – Zastępca Prokuratora Generalnego oraz nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, a także generałowie oraz komendanci-rektorzy i ich przedstawiciele z uczelni wyższych służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa na czele z kapelanem naszej uczelni – ks. prof. zw. dr. hab. Edwardem Wiszowatym, dowódcy, dyrektorzy i komendanci jednostek współpracujących z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie oraz przedstawiciele władz samorządowych Powiatu Szczycieńskiego.

 

 

Uroczystego wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe funkcjonariuszom i pracownikom Policji, dokonali: nadinsp. dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji, insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor, insp. Tomasz Klimek – Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, a także mł. insp. Tomasz Bzymek – Komendant Powiatowy Policji w Szczytnie.

 

 

Odznaczenia policjantów Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie w liczbach:

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych Prezydent RP medalem za długoletnią służbę odznaczył funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie

 

• Medalem Srebrnym – asp. szt. Janusza Niskiego oraz st. asp. Krzysztofa Stancel
 

Odznaczenia nadane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji:

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał:
 

• Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” dla st. asp. Tomasza Walerzaka

Z okazji Święta Policji awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało 59 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie:

I. na stopień komisarz:

podkom. KORCZAKOWSKI PIOTR

podkom. NIELIWODZKI MICHAŁ

podkom. PRZYBYŁEK PAWEŁ

 

II. na stopień aspiranta sztabowego:

st. asp. ARTYCH ADAM

st. asp. BAŁDYGA DANIEL

st. asp. GOGOLA PIOTR

st. asp. MOSKAL KRZYSZTOF

st. asp. RÓZIECKI SZYMON

st. asp. WOŁONCIEJ KAMIL

st. asp. WALERZAK TOMASZ

st. asp. ZYGMUNTOWICZ KRZYSZTOF

st. asp. ZYŚK JUSTYNA

 

III. na stopień starszego aspiranta:

asp. GRABSKI MARCIN

asp. SOCHACKI RAFAŁ

 

IV. na stopień aspiranta:

mł. asp. JAWORSKI RAFAŁ

mł. asp. SYLWESTRZAK JAKUB

mł. asp. SZEWCZAK ŁUKASZ

mł. asp. KOWALSKI KRZYSZTOF

mł. asp. ZARĘBA ŁUKASZ

 

V. na stopień młodszego aspiranta:

sierż. szt. CZARNOTA PAWEŁ

sierż. szt. GASTOŁEK DANUTA

sierż. szt. GRAD ADAM

sierż. szt. HODKOWSKA BARBARA

sierż. szt. JANISZEWSKI JAKUB

sierż. szt. KOZŁOWSKI RADOSŁAW

sierż. szt. POPKOWSKI ŁUKASZ

sierż. szt. POPKOWSKI SZYMON

sierż. szt. SZYNAKA MICHAŁ

sierż. szt. WESOŁOWSKI PIOTR

 

VI. na stopień sierżanta sztabowego:

st. sierż. BIELSKI TOMASZ

st. sierż. BIŁKO JOANNA

st. sierż. COMPA TOMASZ

st. sierż. FORNALSKA AGNIESZKA

st. sierż. KASZUBOWSKI BARTOSZ

st. sierż. PIANKA KAMIL

st. sierż. RUDNICKI KAMIL

 

VII. na stopień starszego sierżanta:

sierż. ABRAMCZYK MATEUSZ

sierż. BOSZKO MACIEJ

sierż. GRZYWACZ KRZYSZTOF

sierż. KORDALEWSKA ANNA

sierż. MENDELEWSKA AGATA

sierż. NIEDZIELA KAMIL

sierż. ORZOŁ RAFAŁ

sierż. SZYMBORSKI RAFAŁ

sierż. ULISZEWSKI SZYMON

 

VIII. na stopień sierżanta:

st. post. CHAMERA SEBASTIAN

st. post. KARPIŃSKI MACIEJ

st. post. KOSSAKOWSKA ALEKSANDRA

st. post. ŁUKASIAK MONIKA

st. post. WADAS MACIEJ

st. post. WÓJCIK ARIEL

st. post. ZYŚK JULITA

 

IX. na stopień starszego posterunkowego:

post. CHORĄŻEWICZ Mirosław

post. FĄK Krystian

post. KOSSAKOWSKI Adrian

post. MARCINOWSKI Bartosz

post. SAMELSKI Grzegorz

post. SZCZEPANEK Kamil

post. ZDUNEK Dominik

 

 

 

Uroczysta zbiórka zakończyła się wyprowadzeniem sztandarów, a następnie złożeniem przez dowódcę meldunku o zakończeniu uroczystości.

 

wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
  Mało masz pieniedzy tylko pieniadze i pieniadze zone zostawic dla lafiryzny nie interesowac się dziecmi tylko pieniadze i kochanki a kobieta sama musiała wychować dzieci myslisz ze pieniedzmi zrekąpecujesz brak ojca i ojcowskiej miłosci a kochanka wstyd i chanba
  Autor: Halina K
  2018-08-15 18:10:37
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Do "Niezależnie": To bardzo dobry dobry pomysł, aby zmniejszyć o połowę zatrudnienie w DPS przy 130 pensjonariuszach, którzy mają zaburzenia psychiczne i niepełnosprawności! Bardzo dobry pomysł na to, aby na przeciwko jednej "umieralni" - powstała druga. Pracownicy mający bezpośredni kontakt z mieszkańcami DPS są - mam prawo przypuszczać - narażeni na duży stres, wynikający z codziennego kontaktu z osobami chorymi, nie do końca odpowiadającymi za swoje czyny. Każdy, kto miał w domu osobę przewlekle i ciężko chorą - wie o co chodzi. Ale w domu wspomaga się bliższa i dalsza rodzina. A tu? Praca tego rodzaju wyczerpuje fizycznie i psychicznie. Pomoc psychologiczna należy się również pracownikom - opiekunom. Gdyby organizacja instytucji obejmowała prawdziwą terapię, to byliby tacy terapeuci z prawdziwego zdarzenia zatrudnieni. Ale na wszystkim się oszczędza. A potem ktoś pisze, że pracownicy są nie tacy, jak trzeba i należy ich wymienić. A może to organizator placówki nie zapewnia odpowiednich środków na jej prawidłowe funkcjonowanie? A dyrektor miota się między wymogami, a środkami i też nie wytrzymuje? Konieczna jest mediacja, ani kurs kolizyjny. Współczuję rzeczywiście pracownikom bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami - podopiecznymi w DPS. Minimum komfortu pracy w takiej instytucji to podstawa, aby mogli dalej wypełniać swoje obowiązki bez zbędnych obciążeń.
  Autor: Waga
  2018-08-15 16:13:20
 • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
  Lepiej wielki prezesie byś się dziećmi zajął które zostawiłeś dla pielęgniary
  Autor: Ilona29
  2018-08-15 13:26:02
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  glądałam program Alarm, i nigdy wcześniej tak nieobiektywnego programu nie widziałam. Nie rozumiem ludzi z zakrytymi twarzami- jeśli praca odbija się na ich zdrowiu to poprostu się z niej odchodzi - zdrowie jest bezcenne. Butelki, brut, karaluchy, złe jedzenie alkohol- to pytam gdzie są pracownicy ( w tym stresie i zajętym czasie na narzekanie nie są w stanie pracować?). Czemu osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku nie sprzątają, aż karaluchy się zalęgły ( chociaż, żeby były karaluchy musi ktoś chociaż jedną samice przynieść, one nie rozmnażają się z kurzu ????).Całe parapety w butelkach ( nie sądzę, że to z jednego dnia), czemu nikt tego nie sprząta. Jeśli ludzi są truci, to co robi kuchnia i intendent ( źle zorganizowane zakupy i gotowanie?), i sanepid - czemu nie ma nigdzie jego stanowiska, że jest tak tragicznie,że ludzie umierają. Jeśli ludzie piją i nie mają zorganizowanego czasu wolnego to gdzie są terapeuci, psycholog,psychiatra itp?. To może zamiast czepiać się dyrektora, który jest jeden, zacząć rozliczać pracowników z ich obowiązków. Wynagrodzenie pobiera się za rzetelnie wykonane swoje obowiazki, a nie za robienie kariery medialnej na pomówieniach( nie były podane, żadne fakty). Wymienić załoge, to może problemy się rozwiążą same, a może połowę zwolnić ( bo jest za dużo pracowników)),to jak ludzie będą mieli pracę to nie będą mieli czasu na sztuczne afery. Jak widać było tam kilku dyrektorów i każdy zły, a może problem jest w pracownikach, a nie kolejnym dyrektorze ?
  Autor: Niezależnie
  2018-08-15 09:58:19
 • Krzysztof Mańkowski: Szczytno powinno stać się prawdziwą bramą Mazur
  Popieramy i wspieramy! Pan Krzysztof Mańkowski to świetny kandydat! Powodzenia!
  Autor: Lidia
  2018-08-15 00:06:27
 • Protest... sąd w Szczytnie
  Dziadzius dobrze pamieta czasy komunistyczne i nie wstydzić się młodym ludziom prać mózgi .
  Autor:
  2018-08-14 18:28:45
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Pamietajmy, ze tu chodzi o dobro podopiecznych. Zła atmosfera odbija sie również na mieszkańcach Domu. Wierze w to i wiem, że związki zawodowe doprowadza do tego, ze atmosfera sie oczysci, personel bedzie z chęcią do pracy przychodzili a mieszkańcy będą zadowoleni z pobytu w tym ośrodku trzymam kciuki!!! Ps. A machlojki, przekręty i inne rzeczy min. Mobbing skończą sie...
  Autor: Sanatariusz:)
  2018-08-14 17:45:34
 • Karma wraca – felieton Jerzego Niemczuka
  A może właśnie w tej sytuacji "karma" wróciła?
  Autor: franek
  2018-08-14 13:46:28
 • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
  ślimak był zawsze symbolem powolności symbolem i herbem Pasymia zawsze była Matka Boża ktoś tu coś pomieszal
  Autor: swojak
  2018-08-14 12:30:15
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  Ciekawe pytania, z niektórymi na pewno bym się zgodził. Nawet bym zapytał szerzej... Czy w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczytnie awans na kierownika otrzymała synowa Pana Wójta ? Czy był konkurs..... itd...
  Autor: Mieszkaniec gminy
  2018-08-14 09:52:01