Wtorek, 16 Październik, Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niewybuch przy szpitalu w Szczytnie (zdjęcia)


Na placu budowy, w miejscu gdzie ma powstać nowe skrzydło szpitala, robotnicy wykopali niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren. Czekają na saperów. Pacjenci i personel, część szpitalnego skrzydła, które znajduje się najbliżej pocisku, zostali poproszeni, aby przejść do innego, bardziej oddalonego od niewybuchu miejsca.



Na potężny pocisk natknął się operator koparki. Początkowo wydawało się, że może być to stara, pordzewiała rura. Gdy robotnicy podeszli bliżej okazało się, że jest to pocisk, niewybuch z czasów II wojny światowej.

 

- Na miejsce zostali skierowani nasi funkcjonariusze z grupy pirotechniczno- minerskiej, którzy są w stałym kontakcie z wydziałem zarządzania kryzysowego – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Nasi policjanci zabezpieczyli też teren, aby nikt niepowołany nie dostał się w obręb tego miejsca. Saperzy są już powiadomieni o tym znalezisku i jada do Szczytna. Myślę że to kwestia kilkudziesięciu minut, aby ten niewybuch został przez nich zabrany, a potem zneutralizowany.


 

Pacjenci i personel, część szpitalnego skrzydła, które znajduje się najbliżej pocisku, zostali poproszeni, aby przejść do innego, bardziej oddalonego od niewybuchu miejsca.

 

Na razie prace budowlane zostały wstrzymane.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-10-15 10:54:17

II Jarmark Smaku w Dźwierzutach (zdjęcia)

  • Wtorek, 2018-10-09 14:09:18

Piłka z pieczonym ziemniakiem (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2018-10-08 16:35:53

Rywalizowali o puchar sołtysa (zdjęcia)

  • Niedziela, 2018-10-07 19:35:45

Kombajn stanął w ogniu (zdjęcia)


Komentarze

  • Szczytno potrzebuje nowej energii
    Doświadczenie zdobyte w ZOMO też się pewnie przyda na te mosty, drogi i ścieżki...
    Autor: pamiętliwy
    2018-10-15 11:10:36
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". Nieco późna pora, ale mnie tknęło, żeby sobie pobuszować w necie. Zgadzam się z Tobą, że to smutne. Ale taka prawda. Wolę dać się okradać komuś, kogo znam znam. Mniej więcej wiem z czego mnie skroi. Te nowe wilczki, czy tam warchlaczki - w ogóle mają kiepskie pojęcie o świecie. Zmiana jest potrzebna. Tu nie ma dyskusji. Ale zmiana na lepsze, a nie zmiana "na nowszy model". Górska stoi za Wilczkiem. Wilczek stoi za Górską. Za Gontarzewskim stoi PiS. Za Mańkowskim stoją sportowcy + PSL + PO. PSL+PO + Mańkowski stoją za Starostą. Znikąd ratunku. Ci tzw. młodzi w tych tzw. stowarzyszeniach są nabierani - albo dają się nabierać - więc im nie wierzę, bo dają twarz starym układom. Młode świnki, stare świnki - co to za różnica. Wolę te bardzie utuczone - mniej jedzą - a ja je kiedyś dopadnę - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-15 01:44:53
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Ona nie pracuje dla niczyjego dobra, wraz z innymi zabroniła pozostać, mieszkać matce i dziecku w swoim mieście Szczytnie,i nie jest w takim przypadku burmistrzem dla Wszystkich jak mòwi itd.matka tą ma zdolności między innymi rzeźbiarskie, dziecko też ma zdolności, i nawet jeśli by po nich coś pozostało to nikt w takim przypadku nie ma do tego prawa, nie mają prawa wyciągać po to rąk. Amen.
    Autor: Megi
    2018-10-14 22:04:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Czyli Śmieszku cenisz stare układy, bo już się najedli? Bardzo to smutne, że tak wygląda na ten moment sytuacja w mieście, które zmarnowało w ten sposób swój potencjał, jeżeli stare wadery i basiory nadal się nie najedli za podatników pieniądze. To kpina z demokracji.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-14 22:04:41
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte". No to tak: te stare basiory i wadery bardzo dobrze prowadzą swoje młode wilki (wilczki). To widać, słychać i czuć. Z każdej strony. Jak wejdzie ten młody miot, to po prostu będzie jatka, bo się będzie chciał odkuć za lata niedojadania. Natomiast basiory i wadery już utuczone nie będą może takie "żerkie". Poza tym wiedzą jak się poruszać po tym lesie, co go znają od lat. Ponadto te wadery i basiory to gruba przesada: wszyscy ciągną do koryta, a więc knury, lochy i warchlaki. Z pozdrowieniami - Biały Kieł
    Autor: Śmieszek
    2018-10-14 20:04:24
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Krzysiu, więcej charyzmy niż u ciebie.
    Autor: Wilczy pazur
    2018-10-14 19:31:39
  • Rafał Wilczek z charyzmą i pazurem
    Owej charyzmy i pazura u Pana Wilczka nieto nie widać jedyne co można dostrzec po spolegliwość i partyjne powiązania.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-14 11:15:44
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Śmieszku, a jak wyjaśnisz takie zachowanie: cztery kadencję w samorządzie, a teraz piątą? Nie polityk a gospodarz? Chyba odwrotnie.
    Autor: Śmiechu warte
    2018-10-12 20:00:33
  • GWIAZDKI Czytelniczki trafiły do sierżanta Niedzieli
    To ja bym chciał aby NIEDZIELA trwała w Szczytnie zawsze! Gratulacje!
    Autor: Waga
    2018-10-12 13:32:58
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Do "Śmiechu warte" - bo to jednak chodzi o koryto!?
    Autor: Śmieszek
    2018-10-12 11:59:07