Środa, 22 Sierpień, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niewybuch przy szpitalu w Szczytnie (zdjęcia)

Na placu budowy, w miejscu gdzie ma powstać nowe skrzydło szpitala, robotnicy wykopali niewybuch z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren. Czekają na saperów. Pacjenci i personel, część szpitalnego skrzydła, które znajduje się najbliżej pocisku, zostali poproszeni, aby przejść do innego, bardziej oddalonego od niewybuchu miejsca.



Na potężny pocisk natknął się operator koparki. Początkowo wydawało się, że może być to stara, pordzewiała rura. Gdy robotnicy podeszli bliżej okazało się, że jest to pocisk, niewybuch z czasów II wojny światowej.

 

- Na miejsce zostali skierowani nasi funkcjonariusze z grupy pirotechniczno- minerskiej, którzy są w stałym kontakcie z wydziałem zarządzania kryzysowego – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji. - Nasi policjanci zabezpieczyli też teren, aby nikt niepowołany nie dostał się w obręb tego miejsca. Saperzy są już powiadomieni o tym znalezisku i jada do Szczytna. Myślę że to kwestia kilkudziesięciu minut, aby ten niewybuch został przez nich zabrany, a potem zneutralizowany.

 

Pacjenci i personel, część szpitalnego skrzydła, które znajduje się najbliżej pocisku, zostali poproszeni, aby przejść do innego, bardziej oddalonego od niewybuchu miejsca.

 

Na razie prace budowlane zostały wstrzymane.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Panuję nad tym, bo zapisałem się na kurs...
    Kiedy wreszcie weźmiecie się za motocyklistów? Jak długo mieszkańcy będą się męczyć z hałasem ścigaczy, niejednokrotnie przekraczających dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym???
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:40:06
  • Protest... sąd w Szczytnie
    "Farmazona" jeszcze mogli zatrudnić Kodomicka sekta.
    Autor: Arnold Boczek
    2018-08-21 13:01:50
  • Czy miasto przejmie stadion przy Ostrołęckiej?
    Żadna współwłasność mamy przykład basenu. Ma być miasta i koniec.
    Autor: R.
    2018-08-21 06:42:49
  • SKS Szczytno rusza do boju o IV ligę i mieszkańców miasta
    Trener zmieniony. Bilans po 3 meczach: 0 punktów, bramki 1-12. To raczej o otrzymanie w okręgówce, a nie o awans będzie toczyć się gra.
    Autor: Taaa
    2018-08-20 11:16:25
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....
    Autor: Mieszkanka Szczytna
    2018-08-19 23:45:37
  • Protest... sąd w Szczytnie
    Szczytno jednak jest żałosnym miastem - szczerze powiedziawszy to żenująca ta liczba uczestników, dot. zarówno "obrońców" jak i "przeciwników" wprowadzanych zmian!!!
    Autor: Zdziwiona turystka
    2018-08-18 20:33:45
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.
    Autor: Szczytnianin
    2018-08-18 04:48:54
  • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
    Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
    Autor: Sikawka
    2018-08-16 22:02:27
  • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
    !!!????
    Autor: Xxxx
    2018-08-16 20:04:13
  • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
    Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
    Autor: MC
    2018-08-16 17:37:17