Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nieudany powrót trenera Pietrzaka


W meczu 10 kolejki SKS Szczytno uległo Victorii Bartoszyce 0:1. Była to 4 porażka z rzędu i 7 w tym sezonie. Klub ze Szczytna zajmuje tym samym przedostatnie miejsce w tabeli, mając za swoimi plecami jedynie Omulew Wielbark.



Z powagi sytuacji sprawę zdawał sobie Mirosław Rusiecki, który zaskoczył wszystkich podczas spotkania z piłkarzami, składając dymisję. Jego decyzja była dojrzała i przemyślana. Jako jeden z najbardziej doświadczonych i najlepszych piłkarzy w historii naszego powiatu był świadomy, że potrzebne są zmiany. Postanowił nie czekać na dalsze pogłębienie kryzysu, zmuszając włodarzy klubu do podjęcia dalszych kroków.

 

Wiceprezes Jarosław Jeziorny: - Nasze drogi rozchodzą się w dobrej atmosferze. Chciałbym podziękować mu w imieniu całego klubu za współpracę i podjęcie się prowadzenia zespołu w chwili, gdy wsparcie było nam niezbędne. Szkoda, że ten epizod nie zakończył się sukcesem.

 

Jego miejsce zajął wracający Paweł Pietrzak: - Cieszę się bardzo, że wracam. To były ciężkie trzy miesiące przerwy. Jestem bardzo związany z klubem i ciężko jest mi żyć bez SKSu. Jak widać, SKSowi też jest ciężko beze mnie.

 

Wkraczająca do szatni „nowa miotła” nie zdołała jednak przynieść natychmiastowego efektu. Zamiast oczekiwanego przełamania kibice dostrzegli stare problemy – tworzenie i wykańczanie akcji ofensywnych i braki kondycyjne. Trener Pietrzak zdaje się jednak dostrzegać pole do poprawy. – Problemem w tym meczu nie była niska skuteczność, a raczej kłopot z kreowaniem akcji ofensywnych – przekonuje. - Przeciwnik wyjątkowo dobrze bronił i zagrał mecz na wysokim poziomie. Był świetnie zorganizowany defensywnie. My musimy pracować nad wytrzymałością. Chcę, żeby nasza gra była intensywniejsza i właśnie nad tym zamierzam pracować.


 

Najbliższą okazję na poprawę nastrojów i przede wszystkich dorobku punktowego SKS będzie miało już sobotę o 15:30, podejmując na wyjeździe LUKS Wilczek Wilkowo, aktualnie 14 drużynę w tabeli, mająca 4 punkty przewagi nam Szczytnem. Będzie to klasyczny mecz o sześć punktów w dole tabeli.

 

Trener Pietrzak: – Mecze o 6 punktów w moim odczuciu mają miejsce na finiszu rozgrywek, a nie na początku. Jeszcze jest czas na odrabianie strat i walkę nie tylko o utrzymanie. Ten mecz będzie jak każdy inny. Poziom w lidze jest wyrównany. Bartoszyce były oczko nad nami i zagrali świetnie. My obecnie budujemy. Priorytetem jest trening. Nie składam broni przed pierwszym gwizdkiem, wręcz przeciwnie, jednak mam świadomość, że ten mecz będzie cegiełką. Wynik jest sprawą drugorzędną. Chcemy wrócić do gry sprzed pół roku, prezentując wysoki pressing, skuteczność i boiskową dominację.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-09-15 09:25:58

Medaliści trenera Dymerskiego

  • Piątek, 2015-10-16 09:24:11

Powrót zgody w Jedwabnie

  • Czwartek, 2015-04-23 09:03:03

Wielki powrót Szubki


Komentarze

  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-11-15 14:03:02
  • Trzy flagi = trzy wartości
    Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
    Autor: Konstanty
    2018-11-15 13:47:09
  • Spokojnie. Damy radę!
    A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
    Autor: Wojtek
    2018-11-15 12:35:36
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
    Autor: mieszkaniec
    2018-11-15 11:48:44
  • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
    Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
    Autor: Osa
    2018-11-14 22:58:23
  • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
    Foto numer 2 - bezcenne
    Autor: Śmieszek
    2018-11-14 17:40:30
  • Trzy flagi = trzy wartości
    Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
    Autor: do Konstantego
    2018-11-14 16:36:37
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
    Autor: Śmieszek
    2018-11-14 15:20:58
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
    Autor: Nela
    2018-11-14 14:59:25
  • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
    To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2018-11-14 11:23:02