Niedziela, 21 Kwiecień, Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Niepodległość utrwalona parkiem (zdjęcia)


W Wielbarku odbyły się uroczystości związane z obchodami 100-lecia Niepodległości Polski, które były połączone ze Świętem Wojska Polskiego. W tym samym dniu kompleksowi sportowo-rekreacyjnemu przy ul. Księdza Jana Szadowskiego nadano imię Parku Niepodległości 1918-2018.Główne uroczystości rozpoczęły się od mszy w miejscowym kościele. Potem przy dźwiękach strażackiej orkiestry goście przemaszerowali do pobliskiego parku, gdzie uroczyście odsłonięto głaz z pamiątkową tablicą „Park Niepodległości 1918-2018 – Mieszkańcy Gminy Wielbark”.

 

Święto było połączone z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Świętym Wojska Polskiego. Dlatego to właśnie w Wielbarku żołnierze z Jednostki Wojskowej w Lipowcu odebrali swoje awanse.

 

Odbył się oczywiście też militarny piknik. Nie zabrakło grochówki i innych atrakcji dla ciała i ducha. Jedną z nich był oddany do użytku, przynajmniej oficjalnie, park wraz z placem zabaw i specjalnymi strefami sportowymi, rekreacyjnymi. Inwestycja realizowana była od 4 lat. - I tak naprawdę pozostał nam jeszcze rok, aby ją całkowicie ukończyć – mówi Grzegorz Zapadka, wójt gminy Wielbark. - Chcemy tam stworzyć też atrakcyjną strefę zieleni. Inwestycja, jak na razie kosztowała gminę 3,5 miliona złotych. Myślę, że około milion złotych w pomocy rzeczowej otrzymaliśmy od lokalnych firm. Bardzo się cieszę z tej znakomitej współpracy.

 

 

Mieszkańcy Wielbarka, z którymi rozmawialiśmy są zadowoleni ze zmian, jakie zachodzą w ich miejscowości:

 

 

 

Olga Dąbrowska,

 

 

Ten park naprawdę jest super. Plac zabaw i skatepark to rewelacja. Znajdują się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Daleko od ruchliwych dróg. Mam dwoje dzieci i wiem, że takie miejsce przyda się na pewno. Córka jeździ tu na przykład na rolkach. Jestem od urodzenia mieszkanką Wielbarka i widać, że ta nasza miejscowość rozwija się znakomicie. Ani myślę o tym, aby stąd wyjeżdżać.

 

 

Eugeniusz Kulis


 

Kiedyś w miejscu tego parku były działki rolne. Tak naprawdę to w ogóle nie wyglądało. Pełno krzaków. Zaniedbane. Krowy, owce się pasły. Był to teren bardzo zaniedbany. Teraz wygląda to naprawdę świetnie. Lotnisko w Szymanach to takie nasze okno na świat, a dla nas w Wielbarku ten park to takie drzwi na świat (śmiech)

 

 

 

Henryk Bączek

 

Wielbark rozwija się znakomicie. Inne gminy mogą nam pozazdrościć. Ten park to kolejny element tego rozwoju. Dobrze, że dziś w kościele podczas tej uroczystej mszy chrztów nie było, a tak to trzy, cztery na mszę mamy. Liczba urodzonych dzieci też jest rozwojem. Młodzież, dzieci są, to i gmina się będzie rozwijała. Zresztą widać to po ilości tych dzieciaków, które korzystają z tego parku. Wielbark przyciąga też duże firmy, a te dają pracę.

 

 

Adam Maluchnik

 

 

Jestem 60 lat tu w Wielbarku i te zmiany, jak dla mnie, są bardzo wielkie. Nie trzeba ich wyszukiwać, widać je gołym okiem. To naprawdę ogromny skok. A to, jak zmienia się nasza gmina widać po tym parku. Kiedyś były to zapuszczone pola, ogródki, a dziś wójt stworzył wyjątkowe miejsce. Razem z wnuczkiem często tu przychodzę. Zresztą to nie tylko moja opinia. Znajomi, którzy odwiedzają nas z innych części Polski często nam zazdroszczą, bo twierdzą, że to jedyna znana im miejscowość, która rozwija się w takim tempie. To miłe usłyszeć takie słowa.

 Komentarze do artykułu

mieszkanka Świętajna

W powiecie szczycieńskim były trzy dynamicznie rozwijające się gminy: Wielbark, Szczytno i Świętajno (kolejność przypadkowa). Wielbark i Szczytno nadal mają dobrych gospodarzy, niestety Świętajno bankrutuje, Ogromne zadłużenie gminy i rabunkowa gospodarka obecnej Wójt spowodują, że zabraknie pieniędzy na bieżące wydatki. O inwestycjach możemy tylko pomarzyć.

Napisz


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19