Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nieludzkie oblicze szpitala (list do redakcji)

NAPISALI DO NAS: W sobotę (20 stycznia) mojej żonie przytrafiło się ostre zapalenie od bolącego zęba. Nic wcześniej nie wskazywało na jakiekolwiek problemy, aż nagle w nocy pojawiła się duża opuchlizna i ból. Pomoc lekarska była niezbędna i to szybko. I tu zaczęły się kłopoty.

 Od 8 rano objechaliśmy całe miasto zahaczając o znane nam gabinety stomatologiczne, ale wszystkie były zamknięte i nigdzie nie znaleźliśmy informacji o tym, gdzie szukać pomocy. Udaliśmy się więc do szpitala (ok. godz. 11.00), bo gdzie, jeśli nie tam, szukać pomocy i informacji?

 

Niestety, nie otrzymaliśmy ani jednego, ani drugiego. Gdy przy okienku moja żona przedstawiła problem i spytała czy w Szczytnie jest jakieś pogotowie stomatologiczne uzyskała w odpowiedzi wręcz „warknięcie”, że nie ma. I tyle było zainteresowania i zaangażowania ze strony pracownika szpitala w sytuacji, gdy wystąpił poważny problem zdrowotny.

 

Pamiętaliśmy (choć teraz to już nieaktualne), że nocna opieka medyczna była w Elmedzie, pojechaliśmy więc tam. I nie na próżno. Co prawda przychodnia nie była czynna, lekarzy też nie było, ale czynna była apteka. Pani, która miała dyżur, okazała się niezwykle życzliwa. Wykonała kilka telefonów i podała nam nazwisko i adres dentysty w Olsztynie, który w tym dniu miał dyżur w pogotowiu stomatologicznym.

 

Przy okazji podam, że w Olsztynie to pogotowie znajduje się w przy ul. Pstrowskiego 14d/1 i w razie jakiegoś problemu warto tam od razu jechać, bo w Szczytnie pomocy się nie znajdzie, a nie można też liczyć na to, że będzie się miało tyle szczęścia co my, by trafić na niezwykle miłą panią w aptece. Była to pani Anna Eustrat, której w tym miejscu, w imieniu własnym i żony, bardzo serdecznie dziękuję za zrozumienie, pomoc, za dobre serce i zwykłą ludzką życzliwość, której – niestety – tak teraz jest niewiele.

 

Rozumiem, choć z trudem, że w Szczytnie nie ma pogotowia stomatologicznego. Ale zupełnie nie potrafię pojąć dlaczego nie ma powszechnej informacji o tym pogotowiu, które działa w Olsztynie. W moim przekonaniu taka „wywieszka” powinna się znaleźć na zamkniętych drzwiach istniejących gabinetów dentystycznych i przychodni oraz w szpitalu. A „warcząca” pani w okienku powinna być poinstruowana, że w zakresie jej obowiązków jest pomaganie ludziom, którzy tej pomocy potrzebują i oczekują. Od tego jest szpital.

 

Prawie 40 lat temu wyjechałem z Pasymia do Niemiec. Wracam tu często i na długo, bo Pasym to wciąż moje miasto i korzenie. Jednak nie wyobrażam sobie, by w Niemczech mogła zdarzyć się podobna historia. Jest to po prostu niewyobrażalne.

 

Lech Schroeder

 

 Komentarze do artykułu

Pan carramba

Taaak , nie ma obowiazku informowac wiec nikt nie informuje . Proste . O zeby trzeba dbac calym rokiem a nie tylko jak zaczynaja bolec . Skoro w niemczech jest tak idealnie a wiem ze nie jest :) to trzeba bylo jechac po pomoc tam ????

Kola

Bardzo przydatny artykuł i jakże smutna rzeczywistość. Z taką znieczulicą i opryskliwością można spotkać się w wielu branżach. Mało teraz ogólnie życzliwych i "ludzkich" osób.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Poniedziałek, 2018-04-23 12:54:53

Podpisano umowę na rozbudowę szpitala (zdjęcia)

 • Czwartek, 2017-07-20 14:51:14

Nowe oblicze terenu „czworaków”

 • Czwartek, 2017-04-13 11:44:57

Wiosną ruszy budowa szpitala

 • Piątek, 2016-03-18 13:08:11

Rozbudowa szpitala Kaprys czy konieczność?

 • Czwartek, 2015-12-10 09:57:11

Sztuczna nerka trafiła do szpitala


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38