Wtorek, 20 Listopad, Imieniny: Anatola, Edyty, Rafała -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Niebieskie mundury świętowały


Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Komendy Głównej Policji, ministerstwa, samorządowców, czy innych służb.

Trzech policjantów z KPP Szczytno zostało odznaczonych srebrnymi medalami za długoletnia służbę. Siedmiu policjantów i pracownik policji odebrali brązowe medale...



Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli Komendy Głównej Policji, ministerstwa, samorządowców, czy innych służb.

Trzech policjantów z KPP Szczytno zostało odznaczonych srebrnymi medalami za długoletnia służbę. Siedmiu policjantów i pracownik policji odebrali brązowe medale za długoletnią służbę. Trzem policjantom nadano srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”. Natomiast czterej policjanci otrzymali brązową odznakę „Zasłużony Policjant” Na wyższy stopień policyjny zostało mianowanych 49 policjantów.

Z kolei ponad 70 funkcjonariuszy WSPol. otrzymało odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Podczas tego wydarzenia nie zabrakło również wyróżnień nadanych przez Prezydenta RP, Ministra Spraw Wewnętrznych, Ministra Obrony Narodowej i Ministra Edukacji Narodowej.

W tym roku za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków służbowych, Prezydent RP srebrnym medalem za długoletnią służbę odznaczył czworo funkcjonariuszy WSPol. W gronie tym znalazła się insp. dr Danuta Bukowiecka – Zastępca Komendanta-Prorektor WSPol, która odznaczenie to odbierze 25 lipca br. podczas Centralnych Obchodów Święta Policji. Odznaczenia wyróżnionym, w imieniu Prezydenta RP, wręczał Pan Marek Reda – Dyrektor Generalny Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji Minister Spraw Wewnętrznych Brązowy Medal za Zasługi dla Policji nadał trzem policjantom, Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant” jednemu, Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant” trojgu funkcjonariuszom. Brązową Odznakę „Zasłużony Policjant” odebrało pięciu policjantów WSPol.


Minister Obrony Narodowej w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju nadał dwóm policjantom WSPol. Brązowy medal, w imieniu Ministra Obrony Narodowej, wręczył insp. dr. Piotrowi Bogdalskiemu Pan płk. dr hab. Piotr Płonka – Komendant Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

Komendant-Rektor otrzymał również z rąk Pani Grażyny Przasnyskiej - Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, nadany przez Ministra Edukacji Narodowej, Medal Komisji Edukacji Narodowej za Szczególne Zasługi Dla Oświaty i Wychowania.

Brązową odznakę „Za Zasługi Dla Krwiodawstwa w Policji” w tym roku otrzymał podkom. Andrzej Gidziński – Dowódca Kompanii Sekcji Dowodzenia WSPol.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2016-12-02 11:06:41

Wrzosy świętowały 10-lecie istnienia


Komentarze

  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Starosta nie może zobaczyć problemu bo go nie ma problem mają ze sobą pewne osoby które zachowują sie jak rozkapryszone dzieci jak nie po ich myśli to szybko na zwolnienienie z nimi starosta powinien zrobić porządek.
    Autor: Pracownik Dps
    2018-11-19 21:03:14
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Bardzo zielono jest
    Autor:
    2018-11-19 17:09:19
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Dużo tych Państwa Kostiuków i ich krewnych i kuzynów w Powiecie: radzie i urzędzie?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-19 17:07:09
  • W powiecie nowe po staremu, ale bez... wicestarosty Nowocińskiego
    Czyli na zmiany w Dps nie ma co liczyć. Oczywiście Pan starosta nadal nie będzie widział problemu.
    Autor: Sfrustrowany
    2018-11-19 14:26:16
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Ktoś musi się Szczytnem zająć. Jak Mańkowski przez naście lat zajmował się tylko trzymaniem własnego stołka, to dobra i Bańkowska. Mimo wszystko, nawet jeśli tylko przez zasiedzenie, lepiej zna gospodarcze problemy.
    Autor: ktoś
    2018-11-19 12:44:26
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Oprócz tego co czytałam w tym artykule i w komentarzach, też bardzo mnie interesuje, ile kary zapłaci właściciel psa, którego na smyczy przyprowadza pod mój dom i drzwi - bo piesek musi się załatwić / na kafelki/ ?
    Autor: Elena
    2018-11-19 12:15:43
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    Proszę mnie nie oczerniać. Pan Dzierlatka od dawna mówił prawdę, tylko władze gminy nie dopuszczały, aby mieszkańcy dowiedzieli się prawdy. W tak krótkim czasie po objęciu obowiązków przez nową dyrektor, przeżyłam traumę w pracy. Niestety Pan Wójt ani razu nie zainteresował się moją sprawą, mimo że próbowałam go poinformować jak byłam tam strasznie traktowana. Ledwo przejęła obowiązki nowa dyrektor i już na samym wstępie dostałam karę porządkową, min. za zjedzenie w czasie pracy jedynego posiłku w ciągu dnia, którą była frytka na patyku, którą po prostu tak spontanicznie dostałam od sprzedawcy na gminnej imprezie. Zarzutów było dużo, z którymi oczywiście się nie zgadzałam i się odwołałam. Gdyby rzeczywiście wina leżała po mojej stronie, to z oczywistych względów kara by pozostała w moich aktach, jednak stanowczo uważałam, że kara została na mnie nałożona bezpodstawnie, z czym majwyraźniej nowa dyrektor się zgodziła, skoro karę została anulowana. Niestety kara został anulowana, ale za niedługi czas dostałam wypowiedzenie. Powodem wypowiedzenia była moim zdaniem pozorna likwidacja stanowisk biurowych, gdyż pani dyrektor stwierdziła, że w goku jest tak mało pracy i sama sobie z wszystkim poradzi. Skoro dyrektor uważa, że jest tak mało pracy i kilku pracowników, to jaki jest sens zatrudniania głównej księgowej? można przecież nawiązać współpracę z biurem rachunkowym i byłoby znacznie taniej...
    Autor: Mirosława Jóźwik
    2018-11-19 10:41:26
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    O rany boskie! To żart, czy na poważnie, że w GOK pracować będą na etatach tylko szef, księgowa i konserwator? Ostatnio ktoś w którejś telewizji przytoczył cytat z Churchilla (dla mało poinformowanych - premier Wielkiej Brytanii w czasie II Wojny Światowej i krótko po 45 r.). Jest 1941 r., sytuacja krytyczna, Niemcy w ofensywie, Wlk. Brytania potrzebuje więcej pieniędzy na obronę. Przychodzi do niego minister skarbu i mówi: trzeba ciąć, to przytniemy z kultury. Na co Churchill: a o co ta wojna?
    Autor: Śmieszek
    2018-11-18 16:46:50
  • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
    Przykro czytać, że Pan Mańkowski chce \"z biegu\" zacząć urzędować dzięki pani Bańkowskiej. Skoro odpowiadała, jak to ktoś napisał, od 18 lat za Wydział Gospodarki Miejskiej - to fakt, że jest \"oblatana\". Nie jest to jednak wyznacznikiem jej kompetencji na stanowisko Wiceburmistrza. Ale jak rozumiem, w przyszłości może zastąpić ją w Wydziale np. pan Wilczek, jeśli nie pójdzie do miejskiej, lub powiatowej Promocji (coś z nim trzeba zrobić), aby ją już z kretesem pogrzebać. Acha! Jeszcze ta koszykówka, rzeczywiście przydaje się, żeby skakać wysoko, natomiast jeszcze celnie trzeba trafiać do kosza. To się zawodowo pani od rolnictwa i środowiska do tej pory w mieście nie udało.
    Autor: Waga
    2018-11-18 15:59:47
  • Powyborcze „czystki” w gminnym ośrodku kultury?
    Chcieliście wójta Kudrzyckiego to teraz macie efekty.. A to dopiero początek całej zabawy...!!
    Autor: Ela
    2018-11-18 11:29:58