Piątek, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -

Nie robią ulic – źle, robią – też źle

Najpierw dopatrywali się działań wyborczych. Teraz fuszerki. O czym mowa? O Programie Funkcjonalno-Użytkowym, który zakłada remont aż 21 nieutwardzonych ulic w Szczytnie.


W 2018 roku na 21 miejskich nieutwardzonych ulicach miałby pojawić się asfalt. Włodarze Szczytna zadecydowali jednak, że zakres prac będzie tam znacznie okrojony, bo przy ulicach nie powstaną ani chodniki, ani kanalizacja deszczowa. - Prowadziliśmy z mieszkańcami konsultacje w tej sprawie i zgodzili się oni na taki system – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzięło w nich udział około 2 tys. osób.

Wybory, fuszerka...

System, który miasto zaproponowało, pozwoli te inwestycje wykonać szybko i taniej od metody tradycyjnej. - Ale najważniejsze, że rozwiąże problemy mieszkańców, którzy niejednokrotnie grzęzną w błocie na swoich ulicach – mówi burmistrz.

To jednak nie przekonuje części radnych, którzy najpierw dopatrywali się w tej informacji kampanii wyborczej, a teraz... fuszerki. - Czy były w tej sprawie jakieś konsultacje ze specjalistami, bo obawiam się, że zaraz okaże się, że budynki są podtapiane, zalewane piwnice – wyliczyła na ostatniej radny Robert Siudak.

 

Ilu jest mieszkańców?

Radny podważył też liczbę 2 tys. osób, które miały wziąć udział w konsultacjach. - Nie wiem, skąd ta liczba, bo według mnie jeśli wzięło w nich udział 300 osób to dobrze – mówił. - Jeśli to były oficjalne spotkania, to musiała być jakaś lista obecności, chętnie na nią zerknę.

Podobne wątpliwości do konsultacji i sposobu budowy ulic miały radne Agnieszka Kosakowska i Anna Rybińska. - Mam wrażenie, że radni obrali sobie za cel straszenie mieszkańców – mówi Danuta Górska. - Nie robimy dróg - źle. Robimy - też źle. Czy w tej chwili przy tych ulicach dochodzi do zalania piwnic, budynków? Drogi będą budowane normalną technologią. Wszystko w zgodzie ze sztuką budowlaną. Mieszkańcy tych ulic o tym doskonale wiedzą. Były konsultacje, rozmowy - zabewnia burmistrz.

 

Pracami objęte zostaną ulice:

Ciasna, Kujawska, Sybiraków, Białostocka, Batorego, Grudziądzka, Jagiellończyka, Krzywoustego, Mieszka I, Gdańska (łącznik), Nowa, Nowakowskiego, Słoneczna, Słonimskiego, Szwedzka, Warneńczyka, Wieniawskiego, Zakole, Brzechwy, Gałczyńskiego, Iwaszkiewicza.



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-05-24 12:32:46

Nowe ulice, konieczne zmiany i... koszty

  • Sobota, 2017-05-06 23:00:06

Zaleją asfaltem 21 ulic

  • Niedziela, 2017-04-09 13:36:15

Droga Krzyżowa przeszła ulicami Szczytna



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Mogą w nim wziąć udział również mieszkańcy powiatu.
    Autor: Redakcja
    2017-05-26 13:52:01
  • 28 maja, Szczytno – Darmowe szkolenie z pierwszej pomocy
    Szkolenie tylko dla mieszkańców Szczytna??? Czy mieszkańcy powiatu mogą wziąć w nim udział?
    Autor: Iza
    2017-05-26 13:47:52
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Ok, masz racje, ale co 2 letni chłopczyk robił SAM nad stawem.
    Autor: taki sobie ja
    2017-05-26 12:32:37
  • Dramat w Jedwabnie, nie żyje 2-letni chłopiec
    Przez p... staw biedne dziecko nie zyje. Gmina niech zamek wstawi do bramki lub zakopie caly staw po co ten plac w takim miejscu.
    Autor: Mieszkanka jedwabno
    2017-05-26 08:09:35
  • Rondo oznacza utrudnienia w Rozogach