Piątek, 28 Lipiec, Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Nie robią ulic – źle, robią – też źle

Najpierw dopatrywali się działań wyborczych. Teraz fuszerki. O czym mowa? O Programie Funkcjonalno-Użytkowym, który zakłada remont aż 21 nieutwardzonych ulic w Szczytnie.


W 2018 roku na 21 miejskich nieutwardzonych ulicach miałby pojawić się asfalt. Włodarze Szczytna zadecydowali jednak, że zakres prac będzie tam znacznie okrojony, bo przy ulicach nie powstaną ani chodniki, ani kanalizacja deszczowa. - Prowadziliśmy z mieszkańcami konsultacje w tej sprawie i zgodzili się oni na taki system – mówi Danuta Górska, burmistrz Szczytna. - Wzięło w nich udział około 2 tys. osób.

Wybory, fuszerka...

System, który miasto zaproponowało, pozwoli te inwestycje wykonać szybko i taniej od metody tradycyjnej. - Ale najważniejsze, że rozwiąże problemy mieszkańców, którzy niejednokrotnie grzęzną w błocie na swoich ulicach – mówi burmistrz.

To jednak nie przekonuje części radnych, którzy najpierw dopatrywali się w tej informacji kampanii wyborczej, a teraz... fuszerki. - Czy były w tej sprawie jakieś konsultacje ze specjalistami, bo obawiam się, że zaraz okaże się, że budynki są podtapiane, zalewane piwnice – wyliczyła na ostatniej radny Robert Siudak.

 

Ilu jest mieszkańców?

Radny podważył też liczbę 2 tys. osób, które miały wziąć udział w konsultacjach. - Nie wiem, skąd ta liczba, bo według mnie jeśli wzięło w nich udział 300 osób to dobrze – mówił. - Jeśli to były oficjalne spotkania, to musiała być jakaś lista obecności, chętnie na nią zerknę.

Podobne wątpliwości do konsultacji i sposobu budowy ulic miały radne Agnieszka Kosakowska i Anna Rybińska. - Mam wrażenie, że radni obrali sobie za cel straszenie mieszkańców – mówi Danuta Górska. - Nie robimy dróg - źle. Robimy - też źle. Czy w tej chwili przy tych ulicach dochodzi do zalania piwnic, budynków? Drogi będą budowane normalną technologią. Wszystko w zgodzie ze sztuką budowlaną. Mieszkańcy tych ulic o tym doskonale wiedzą. Były konsultacje, rozmowy - zabewnia burmistrz.

 

Pracami objęte zostaną ulice:

Ciasna, Kujawska, Sybiraków, Białostocka, Batorego, Grudziądzka, Jagiellończyka, Krzywoustego, Mieszka I, Gdańska (łącznik), Nowa, Nowakowskiego, Słoneczna, Słonimskiego, Szwedzka, Warneńczyka, Wieniawskiego, Zakole, Brzechwy, Gałczyńskiego, Iwaszkiewicza.



Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2017-07-27 14:51:30

„Wyrzucili” dzieci na ulice i parkingi

  • Czwartek, 2017-07-20 16:44:49

Czy zniknie bruk z miejskich ulic?

  • Czwartek, 2017-07-20 15:55:06

Nowe oznakowanie ulic w Jedwabnie



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Witam świadków tego zdarzenia. Jeśli można to proszę o skontaktowanie się ze mną przez moja niemiecka stronę internetowa. Podaje link: https://ufo-analysen.jimdo.com/kontakt/ Bywam latem w okolicy Olsztyna/Szczytna i przyjechał bym na miejsce zdarzenia ale niestety tym razem nie ma mnie tam. Myślę ze jest warte zebrać jak najwięcej szczegółów by udokumentować te obserwacje. Proszę dalej zwracać uwagę na niebo ponieważ obiekty mogą w okolicy przeprowadzać jakieś akcje i powrócą może jeszcze raz. W ubiegłym roku pojawiły się obiekty które były widziane na przestrzeni 120 km także w Szczytnie. W miejscowości Wieczfnia Kościelna 05.04.2016 sfilmowano jeden z obiektów. To była ewidentnie zaawansowana technologia której ludzie nie poosiada. Zbieram wypowiedzi świadków dla dokumentacji zdarzeń w tym rejonie. Dziękuje!
    Autor: Waldek - ufo-analysen.com
    2017-07-22 17:08:26
  • Damski bokser już w celi
    Brawo! Takiemu bezgatunkowemu czemuś tylko łapy i jaja obciąć! !
    Autor: Nieznajoma
    2017-07-21 14:43:13
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    W Pasymiu również widzieliśmy niezidentyfikowany obiekt latający o tej porze, patrząc się w stronę Jedwabna. Zjawisku temu towarzyszyły dziwne, pomarańczowe wybuchy na horyzoncie, blisko przez 2 godziny, dokładnie pod miejscem 'tego czegoś' na niebie. Pomimo dalekiej odległości, było widać unoszące się kłęby dymu nad tajemniczymi wybuchami. Media milczą, a my nie wiemy co to było.
    Autor: whitewalker
    2017-07-21 09:29:51
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Też to widziałem ze szczytna ale 15 minut później i zdecydowanie bardziej w kierunku zachodnim. Dwa razy pojawiły się te światła na niebie przesuwając w stronę... powiedzmy Olsztyna.
    Autor: hajrad
    2017-07-21 09:13:39
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Ja też często widuje to na niebie ! Z tym , że te światełka dziwnie się poruszają i oddalają od siebie :O
    Autor: hejyou
    2017-07-21 07:50:22
  • Szczycieński orlik w telewizji, to jednak nie promocja
    Mój znajomy musiał skończyć uczelnię wojskową, żeby zostać oficerem a ta pani taka zdolna. Żenada!
    Autor: max
    2017-07-20 10:03:25
  • Wiemy kto zagra podczas Dni i Nocy Szczytna
    A co macie do Huntera czy Oberschlesien. Gdzie tu chała? Nie każdemu musi się podobać, nikt nie musi przychodzić.
    Autor: Lena
    2017-07-19 22:14:28
  • Czy zniknie bruk z miejskich ulic?
    Kostki nie ma co żałować. Niepokoi mnie zwężenie jezdni. Będzie tak wąska jak na ul. Odrodzenia i pewnie zrobią ze dwie wysepki a wtedy korek będzie od ronda do...ronda (tego nowego).
    Autor: Chmyz
    2017-07-19 14:17:18
  • Radny boi się zamachu terrorystycznego
    co ty radny p... tu ciapakow nie ma nie maja wstepu
    Autor: asfasfasfas
    2017-07-19 11:10:30
  • Czy zniknie bruk z miejskich ulic?
    Jestem za odnowieniem istniejacej kostki…nie decydujcie sami.Niech ludzie sie wypowiedza…w ratuszu sobie wylejcie asfalt
    Autor: Gosia
    2017-07-18 17:08:44