Niedziela, 22 Kwiecień, Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nauczyciele pilnie poszukiwani

Szkoła podstawowa w Łatanej Wielkiej potrzebuje fachowców, m.in. nauczyciela przyrody i biologii czy anglistę. Anglistę przyjmie też samorządowe przedszkole w Wielbarku. Takie zapotrzebowanie zgłoszono do Powiatowego Urzędu Pracy.



Teoretycznie w efekcie reformowych zmian jakaś garść nauczycieli musi znaleźć zatrudnienie. Wcale to nie znaczy, że chce za wszelką cenę. Oferty ze wskazanych wielbarskich placówek dla pedagogów nie należą raczej do atrakcyjnych: niepełny etat (kilka godzin zaledwie) i zatrudnienie na rok, a dojechać do takiej Łatanej trzeba. - Ogłoszenie o poszukiwaniu nauczycieli określonych przedmiotów jest konieczne – tłumaczy wójt Grzegorz Zapadka. - Dopiero jak ta forma poszukiwania fachowca nie odniesie skutku, dyrektor szkoły będzie mógł nieobsadzone przedmioty przydzielić już zatrudnionym nauczycielom, oczywiście odpowiednio przygotowanym do prowadzenia określonych zajęć, jako godziny nadliczbowe.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-11-03 12:24:47

Powiatowi nauczyciele z nagrodami

  • Środa, 2017-11-01 13:27:29

Nauczyciele z nagrodami i medalami

  • Czwartek, 2016-05-19 11:06:51

Mniej dzieci, czyli nauczyciele na bruk?

  • Piątek, 2015-10-09 10:24:25

Zakończono poszukiwania 62-latka


Komentarze

  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
    Autor: tak się pytam
    2018-04-22 17:58:07
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
    Autor: Do I co
    2018-04-22 12:03:03
  • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
    Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
    Autor: wyborca
    2018-04-21 18:35:38
  • Kościół w Lipowcu dostał „tacę” od gminy
    A ten Pan w szarym sweterku to kto?, bo jakoś nie widać, że to ksiądz. Koszulka jak na wakacje lub do kina. Wstyd.
    Autor: Michał
    2018-04-21 15:29:15
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Jak dla mnie super! Tak centrum handlowe w Szczytnie powinno powstać!
    Autor: Anonim
    2018-04-19 15:46:41
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    KFC ..... już oblizuję paluchy????
    Autor: Iwa
    2018-04-19 10:36:31
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    Co z tego jak w każdą niedzielę i tak będzie zamkniete. Po co wgl centrum chandlowe jak w Szczytnie nie ma zbyt dużej ilości zamożnych klientów. Zobaczymy jakie będą tam pustki. Ja nikomu źle nie rzycze ale inwestor poniesie porażkę życia heh. Co ludzie wydadzą po 500 albo w górę na markowe buty ewentualnie bluzy spodnie po 200 czy 400 tak? Tyle kosztują markowe rzeczy. Niechaj szanowna redakcja może zrobi sądarz i sprawdzi kto to będzie kupował. A i radzę zwrócić uwagę ile kebabow i innych fastfoodow odpadło w Szczytnie. To jeszcze mcs czy kfs... no tak dajmy zarabiać korporacjom.
    Autor: I co
    2018-04-19 07:35:07
  • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
    A jest tak pieknie....
    Autor: Jola
    2018-04-18 16:31:55
  • Radni z Rozóg zbuntowali się
    Jak ma się do tego co piszecie paragraf 3 ust. 1 Dźwierzuckiej uchwały zgodnie z którym miesięczna opłata ulega pomniejszeniu w przypadku nieobecności dziecka?
    Autor: Andrzej
    2018-04-18 13:54:57
  • Szczycieński browar w nowej odsłonie (zdjęcia)
    A obok jest następny obiekt zrujnowany przez WSPOL i miasto, i pójdzie za grosze w czyje ręce, może tego inwestora. Obecnie to najlepszy interes na rozpijaniu ludzi.
    Autor: Ali
    2018-04-18 13:07:49