Sobota, 20 Styczeń, Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nauczyciele pilnie poszukiwani

Szkoła podstawowa w Łatanej Wielkiej potrzebuje fachowców, m.in. nauczyciela przyrody i biologii czy anglistę. Anglistę przyjmie też samorządowe przedszkole w Wielbarku. Takie zapotrzebowanie zgłoszono do Powiatowego Urzędu Pracy.



Teoretycznie w efekcie reformowych zmian jakaś garść nauczycieli musi znaleźć zatrudnienie. Wcale to nie znaczy, że chce za wszelką cenę. Oferty ze wskazanych wielbarskich placówek dla pedagogów nie należą raczej do atrakcyjnych: niepełny etat (kilka godzin zaledwie) i zatrudnienie na rok, a dojechać do takiej Łatanej trzeba. - Ogłoszenie o poszukiwaniu nauczycieli określonych przedmiotów jest konieczne – tłumaczy wójt Grzegorz Zapadka. - Dopiero jak ta forma poszukiwania fachowca nie odniesie skutku, dyrektor szkoły będzie mógł nieobsadzone przedmioty przydzielić już zatrudnionym nauczycielom, oczywiście odpowiednio przygotowanym do prowadzenia określonych zajęć, jako godziny nadliczbowe.



Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-11-03 12:24:47

Powiatowi nauczyciele z nagrodami

  • Środa, 2017-11-01 13:27:29

Nauczyciele z nagrodami i medalami

  • Czwartek, 2016-05-19 11:06:51

Mniej dzieci, czyli nauczyciele na bruk?



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki