Wtorek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Następcy Pawła Nastuli


Przybliżamy kolejne sylwetki młodych sportowców z naszego powiatu. Tym razem przedstawiamy młodych judoków z Gwardii Szczytno, najstarszej sekcji sportowej w naszym powiecie. Judoków na co dzień trenują Tadeusz Dymerski i Piotr Moskal.· Agata Kosińska ur. 2001, 3kyu

 

kadra województwa, wielokrotna medalistka mistrzostw województwa. Medalistka turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich. Bardzo sympatyczna zawodniczka, z wrodzonym talentem do judo. Lubi słodycze, ale na co dzień zdrowo się odżywia.

 

· Kacper Maroszek ur. 2000, 2kyu

 

medalista mistrzostw województwa i turniejów międzynarodowych. Bardzo inteligentny zawodnik, świetny technik, bardzo sumienny i konsekwentny w dążeniu do celu, może osiągnąć najwyższe cele sportowe.

 

· Michał Jędrzejczyk ur. 2001, 2 kyu

 

V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, medalista mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. Wielki talent polskiego judo, olbrzymi potencjał zawodniczy na miarę olimpiady. Bardzo koleżeński i życzliwy dla innych, z dużym poczuciem humoru.

 

 

 

· Jonasz Krzysztonek ur. 2002, 3 kyu

 

Wielokrotny medalista mistrzostw województwa i turniejów międzynarodowych, naturalny talent do uprawiania judo. Lubi wyzwania nie tylko fizyczne, a także intelektualne, fan i uczestnik turniejów gier komputerowych.

 

· Wiktor Dodajewski ur.2004, 3 kyu

 

wielokrotny medalista mistrzostw Olsztyna, Bydgoszczy, Płocka i Elbląga złoty medalista turniejów międzynarodowych oraz Polski. Niesamowity „Gladiator" na treningach, lubi biegać po mazurskich lasach, nie do zatrzymania na zawodach. Lubi piłkę nożną, ale judo bardziej.


 

· Bartosz Kukliński ur.2005, 3 kyu

 

złoty medalista mistrzostw Olsztyna, Bydgoszczy i Elbląga złoty medalista turniejów międzynarodowych oraz Polski. Najlepszy piłkarz wśród judoków, bardzo błyskotliwy w dyskusjach i wypowiedziach. Wyróżniający się technicznie judoka.

 

Martyna Mróz ur. 2002, 4 kyu

 

uczestniczka i medalista turniejów towarzyskich. Niezwykle błyskotliwa zawodniczka z wrodzonym talentem do technicznego judo. Trenerzy czekają z niecierpliwością - na dalszy rozwój tej inteligentnej zawodniczki.

 

 

Maja Rykowska – ur. 2005, 4 kyu

 

 

uczestniczka i medalistka turniejów towarzyskich. Bardzo sympatyczna i dynamiczna osobowość, olbrzymie predyspozycje do judo. Maja lubi także lekką atletykę, ale judo bardziej, tak mówi trenerom.

 

 

Zosia Rykowska – ur. 2003, 4 kyu

 

uczestniczka i medalistka turniejów towarzyskich. Spokojna i zrównoważona, skuteczna w swoich walkach, potencjał na medalistkę zawodów rangowych. Oprócz judo lubi także lekką atletykę.

 

 

Aleksander Mróz – ur. 2006, 4 kyu

 

uczestnik i medalista turniejów towarzyskich. Jego pasją oprócz judo jest gitara. Uśmiechnięty i elokwentny lubi rozmawiać.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem
  Bandyci jeżdżą tymi golfami
  Autor: Księciu oo
  2018-12-17 11:54:51
 • Nowy burmistrz, nowy przewodniczący – tyle zmian
  Oj nie dobrze, nie dobrze! Bieda będzie, jak się Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady wykażą wielkim zaangażowaniem w swojej pracy. Zaskoczą wszystkich poziomem i rozmachem swoich działań. I co?... Skąd wezmą pieniądze na swoje nagrody? Nie mówiąc już o podwyżkach, bo zgodnie z treścią artykułu już dzisiaj wiedzą, że nie będą mogli na nie liczyć. I może tak się zdarzyć, że w takiej sytuacji stracą zapal do pracy. A tak w ogóle prawdę mówiąc, to wszyscy Ci Państwo Radni, głosujący za maksymalnym poziomem wynagrodzenia dla obu Panów, chyba nigdy nie mieli okazji zatrudniania pracownika, bo wiedzą na ten temat niestety się nie popisali. ... Zaraz, zaraz, a może ja się jednak mylę?! Może chodziło Państwu Radnym o danie przykładu wszystkim dyrektorom w Szczytnie, jak należy traktować przyszłego pracownika. Tak, to jest myśl! Super!... Przyszły pracowniku, widzisz jaką szansę dostałeś? Na początek zawalcz o kasę, a pracę będziesz mógł wykonywać bez specjalnego wysiłku. Wszak i tak osiągnąłeś wynagrodzenie najwyższe w swoich widełkach i podwyżka Ci już nie grozi.
  Autor: TTT
  2018-12-14 18:27:38
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Oj.....bylo by cudnie.....kierowcy gdyby mogli to wjechali by do sklepu swoim autem....parking na placu Juranda jest za darmo....gitara co nie? A ruszyc dupsko.Ruch to zdrowie. Samochody można zostawic na parkingach przy centrach handlowych i w dalszych bocznych ulicach.Kiedys mniej było aut i ludzie też żyli.Najwyższy czas zadbac o kondycję.
  Autor: Aga
  2018-12-14 15:53:48
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 4)
  A może by tak nie wprowadzać w błąd czytelników? Pod zdjęciem Jana Gauzego, które jest związane ze wspomnieniami Waltera Późnego - Woźniaka - należałoby może napisać \"Jan Gauze i służba zdrowia we wspomnieniach W.P-W\".
  Autor: Krajan
  2018-12-14 15:47:25
 • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
  Nic z tego nie rozumiem! Jak radni - którzy w tajnym głosowaniu personalnym wybierają daną osobę na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie - mieliby w jawnym głosowaniu nad uchwałą o wyborze tejże osoby na to stanowisko - sobie samym zaprzeczać - głosując przeciwko jej przyjęciu? Chyba, że w tych klubach, stronnictwach i - jakby tam ich nie nazywać - klik w Radzie Miejskiej - jest więcej Niewiernych Tomaszów, o których nie wiedzą wodzowie.
  Autor: Waga
  2018-12-14 15:26:36
 • Śmiertelny wypadek podczas prac w lesie, nie żyje 40-latek
  Mam nadzieje ze polcja z Chorzel nie bedzie zajmowalala sie ta sprawa. I postepowanie bedzie prowadzone rzetelnie. Niech sprawca otrzyma taka kare na jaka zasluzyl.
  Autor: Gosc
  2018-12-14 14:15:41
 • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
  Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
  Autor: Tomasz znajomy Tomasza
  2018-12-14 09:36:09
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-14 07:17:40
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
  Autor: Śmieszek
  2018-12-14 00:38:26
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
  Autor:
  2018-12-13 16:06:38