Czwartek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Następcy Pawła Nastuli

Przybliżamy kolejne sylwetki młodych sportowców z naszego powiatu. Tym razem przedstawiamy młodych judoków z Gwardii Szczytno, najstarszej sekcji sportowej w naszym powiecie. Judoków na co dzień trenują Tadeusz Dymerski i Piotr Moskal.· Agata Kosińska ur. 2001, 3kyu

 

kadra województwa, wielokrotna medalistka mistrzostw województwa. Medalistka turniejów międzynarodowych i ogólnopolskich. Bardzo sympatyczna zawodniczka, z wrodzonym talentem do judo. Lubi słodycze, ale na co dzień zdrowo się odżywia.

 

· Kacper Maroszek ur. 2000, 2kyu

 

medalista mistrzostw województwa i turniejów międzynarodowych. Bardzo inteligentny zawodnik, świetny technik, bardzo sumienny i konsekwentny w dążeniu do celu, może osiągnąć najwyższe cele sportowe.

 

· Michał Jędrzejczyk ur. 2001, 2 kyu

 

V miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, medalista mistrzostw Polski i turniejów międzynarodowych. Wielki talent polskiego judo, olbrzymi potencjał zawodniczy na miarę olimpiady. Bardzo koleżeński i życzliwy dla innych, z dużym poczuciem humoru.

 

 

 

· Jonasz Krzysztonek ur. 2002, 3 kyu

 

Wielokrotny medalista mistrzostw województwa i turniejów międzynarodowych, naturalny talent do uprawiania judo. Lubi wyzwania nie tylko fizyczne, a także intelektualne, fan i uczestnik turniejów gier komputerowych.

 

· Wiktor Dodajewski ur.2004, 3 kyu

 

wielokrotny medalista mistrzostw Olsztyna, Bydgoszczy, Płocka i Elbląga złoty medalista turniejów międzynarodowych oraz Polski. Niesamowity „Gladiator" na treningach, lubi biegać po mazurskich lasach, nie do zatrzymania na zawodach. Lubi piłkę nożną, ale judo bardziej.

 

· Bartosz Kukliński ur.2005, 3 kyu

 

złoty medalista mistrzostw Olsztyna, Bydgoszczy i Elbląga złoty medalista turniejów międzynarodowych oraz Polski. Najlepszy piłkarz wśród judoków, bardzo błyskotliwy w dyskusjach i wypowiedziach. Wyróżniający się technicznie judoka.

 

Martyna Mróz ur. 2002, 4 kyu

 

uczestniczka i medalista turniejów towarzyskich. Niezwykle błyskotliwa zawodniczka z wrodzonym talentem do technicznego judo. Trenerzy czekają z niecierpliwością - na dalszy rozwój tej inteligentnej zawodniczki.

 

 

Maja Rykowska – ur. 2005, 4 kyu

 

 

uczestniczka i medalistka turniejów towarzyskich. Bardzo sympatyczna i dynamiczna osobowość, olbrzymie predyspozycje do judo. Maja lubi także lekką atletykę, ale judo bardziej, tak mówi trenerom.

 

 

Zosia Rykowska – ur. 2003, 4 kyu

 

uczestniczka i medalistka turniejów towarzyskich. Spokojna i zrównoważona, skuteczna w swoich walkach, potencjał na medalistkę zawodów rangowych. Oprócz judo lubi także lekką atletykę.

 

 

Aleksander Mróz – ur. 2006, 4 kyu

 

uczestnik i medalista turniejów towarzyskich. Jego pasją oprócz judo jest gitara. Uśmiechnięty i elokwentny lubi rozmawiać.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2015-04-24 10:47:26

Pamięci Jana Pawła II


Komentarze

 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Kiedyś jeden z radnych mi powiedział "radny to nie praca - to funkcja". Swoją drogą 2 tys miesięcznie to dla niektórych etat (8h dziennie) i to czasami naprawdę ciężkiej pracy a do dwóch tysięcy nie dobijają. Kto to jest radny? Dla mnie radny to jest ktoś kto chce rozwoju miasta. Ktoś kto kocha (może zbyt mocno), lubi to miasto, że gotów jest oddać dla niego kawałek swego życia. Potrzebni tam są (w Radzie) ludzie, dla których pieniądz nie jest wszystkim... Osobiście byłbym za tym aby zlikwidować pensje radnych - to pozwoli odsiać ziarno od plew i pokaże ludzi, którzy robią to od serca a nie dla pieniędzy. Koszty, nie ma problemu - faktura imienna lub na Radę Miasta, albo przedstawienie biletu (identycznie jak przy rozliczeniu diety). Wyjazdy ? Załatwiane standardową dietą państwową (30 zł dziennie). Czy są jeszcze jakieś inne argumenty ? Jeśli tak to poproszę chętnie je odeprę. Oczywiście tak nigdy się nie stanie bo nikt nie odda tego co przychodzi niedużym kosztem.
  Autor: WM
  2018-03-21 23:23:28
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Do obywatela. Dyżury? Taki przypada raz na 21 TYGODNI czyli w roku przeciętny radny ma takie dwa, a pechowy - -trzy. Sesja? Raz na dwa miesiące 1-2 godziny, a niekiedy 15 minut. Komisja? Raz w miesiącu też 1-2 godziny. Ile więc godzin "pracuje" radny? Nawet taki fanatycznie aktywny (których notoryczny brak) z pewnością nie poświęca tej społecznej służbie 8 godzin dziennie. I dieta jest za mała? Większa dawałaby lepsze gwarancje, że radni będą bardziej sprawni? Czyli za 1680 zł nie opłaca im się być sprawnymi? No... takie oczekiwania mógł chyba tylko wymyślić radny... sprawny inaczej, więc może obywatel by się ujawnił. Wtedy można byłoby ocenić czy i jak bardzo jest sprawny i dlaczego obecna dieta nie pozwala mu solidniej "pracować".
  Autor: pirania
  2018-03-21 16:46:23
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Nie podoba mi się ton artykułu sugerujący, że radni biorą wielkie pieniądze za nic. Praca radnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (dyżury radnego, udział w sesjach rady, załatwianie spraw w urzędach, itp.) i wiąże się z ponoszeniem kosztów (choćby na przejazdy). Nikt nie ma prawa oczekiwać, że radny będzie robił to społecznie, za przysłowiowe "dziękuję". Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie a za poniesione koszty ich zwrot. Temu właśnie służą diety. Pamiętajmy, że sprawny radny przyniesie społeczności lokalnej wiele więcej zysków niż wypłacone mu diety. Sprawy miałyby się nieco inaczej, gdyby diety były znacznie wyższe, ale te szczycieńskie są moim zdaniem raczej niskie niż wysokie.
  Autor: Obywatel
  2018-03-21 16:29:40
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Też to widziałam myślałam że mi się przewidzialo ale teraz już wiem że nie...mnie osobiście to przeraża
  Autor: Ania D...
  2018-03-20 20:32:44
 • Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?
  A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?
  Autor: wolf
  2018-03-20 14:04:08
 • Obrobił mieszkanie z fajek, bo myślał że wujek się zgodzi
  Ja to myślałem że w tej gminie to nikt nie zna numeru na psy
  Autor: Jo tam
  2018-03-19 15:37:52
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05