Wtorek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Nasi mistrzowie pięści Kacper Deptuła i Maciej Modrzejewski


Mistrz Polski i brązowy medalista mistrzostw Polski w boksie pochodzą z gminy Jedwabno. Kacper Deptuła i Maciej Modrzejewski na co dzień trenują w sekcja boksu Gwardii Szczytno. Swoje tytuły wywalczyli podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Grudziądzu. „Tygodnikowi Szczytno” opowiadają, jak była ich droga do tego sportowego sukcesu.



Złoty medalista mistrzostw Polski

Kacper Deptuła (Jedwabno), kategoria wadze do 40 kg.

 

Kacper ma 14 lat, jest mieszkańcem Jedwabna. Na co dzień uczy się w ósmej klasie Zespołu Szkół w Jedwabne.

 

Jak rozpoczęła się twoja przygoda z boksem?

 

Poszedłem na trening bokserski w Jedwabnie dla zabawy. Tego dnia wcześniej byłem na treningu piłkarskim. Gdy skończyły się zajęcia zadzwoniłem do mamy z pytaniem, czy mogę jeszcze trochę zostać i pójść na boks. Zgodziła się. Potem mama kazała mi wybrać. Piłka albo boks. Wybrałem boks, choć to nie była łatwa decyzja, bo przez jakiś czas ukradkiem chodziłem jednocześnie też na piłkę.

 

 

Ale boks wygrał?

 

Owszem (śmiech). I nie żałuję tego. Choć zdarza mi się jeszcze grać też w piłkę w trampkarzach Zrywu Jedwabno.

 

Wróćmy do mistrzostwa Polski, łatwo było wywalczyć złoty medal?

 

Nie. Co prawda, miałem też trochę szczęścia, bo wylosowałem wolny los do półfinału. Potem stoczyłem dwie ciężkie walki. Ale ta finałowa była najtrudniejsza. Byłem tam bardzo zestresowany. Jakoś nie mogłem się przełamać. Dopiero w trzeciej rundzie stres minął i zacząłem walczyć bardziej ofensywnie. Udało się wygrać na punkty i naprawdę jestem bardzo zadowolony z tego medalu. Zresztą nie tylko ja, bo rodzice, nauczyciele, koledzy również. Gratulacje z ich strony były bardzo miłe.

 

Co jest najważniejsze w boksie, aby odnieść sukces?

 

Charakter.

 

A co rozumiesz przez określenie charakter?

 

To dążenie do celu. Nie zawsze jest dobrze. Czasem się przegrywa, ale charakter, wola walki, wola zwycięstwa pozwala po takiej porażce podnieść się, pójść na trening, ciężej trenować, ponownie wyjść na ring i w końcu wygrać. Mieć ten upragniony tytuł mistrza Polski, Europy, świata...

 

 

 


Brązowy medalista Mistrzostw Polski

Maciej Modrzejewski (Szuć), kategoria do 68 kg

 

Maciej ma 14 lat. Mieszka w Szuci. Na co dzień jest uczniem 8. klasy Zespołu Szkół w Jedwabnie.

 

Podczas mistrzostwa Polski w Grudziądzu stoczyłeś trzy walki, która była najtrudniejsza?

 

Zdecydowanie ta o wejściu do finału, którą niestety przegrałem. Trafiłem w niej na późniejszego mistrza Polski, więc wstydu nie ma, ale jest niedosyt, bo naprawdę mogłem wygrać. W pierwszej rundzie delikatnie prowadziłem, potem się parę razy odkryłem i przyjąłem kilka ciosów. Niestety.

 

Boks trenujesz zaledwie od dwóch lat, więc brązowy medal mistrzostw Polski to i tak wielkie osiągnięcie. Jak to się stało, że w ogóle trafiłeś do sekcji trenera Zenona Jagiełły?

 

Trenuję w Jedwabnie. Trafiłem tam, bo zobaczyłem plakaty i mnie to zaciekawiło. Chciałem spróbować. Dziś wiem, że było warto.

 

Mieszkasz w Szuci, to jakieś 4 kilometry do Jedwabna, jak udaje ci się dotrzeć na treningi?

 

Na pierwszy trening zawiózł mnie tata. Poprosiłem go o to. Teraz to bywa różnie. Czasem biegnę, czasem zawiezie mnie tata. Tak naprawdę to mój tata chciał mnie zapisać na boks, gdy miałem zaledwie 10 lat. Chciał dowozić do Szczytna na treningi. Ale jakoś to się rozmyło.

 

Jak na twój sukces zareagowała rodzina, przyjaciele...?

 

Nie sądziłem, że uda mi się tak daleko zajść w mistrzostwach Polski. Myślę, że moi bliscy też. Na szczęście wszyscy, łącznie ze mną, zostali zaskoczeni pozytywnie. Były oczywiście gratulacje. To miłe uczucie.

 

Czy interesujesz się czymś poza boksem?

 

Tak (śmiech). Piłką nożną. Gram w trampkarzach w Zrywie Jedwabno.



Komentarze do artykułu

Danuta

W Szczytnie są także inne dyscypliny sportowe, czy \"redaktorzy\" wiedzą o tym ? czy tylko piszą o tych co działacze im wyślą ?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Wtorek, 2018-11-20 12:18:07

Deptuła przewodniczącym w Świętajnie

  • Czwartek, 2018-11-15 12:34:03

Mistrz Polski - Maciej Mielczarczyk

  • Środa, 2018-07-11 12:56:30

Nasi pływali w Ciechanowie

  • Środa, 2018-07-04 14:37:37

NASI MASTERSI W PŁYWANIU NA MEDAL


Komentarze

  • Naćpany 17-latek uciekał golfem przed radiowozem
    Bandyci jeżdżą tymi golfami
    Autor: Księciu oo
    2018-12-17 11:54:51
  • Nowy burmistrz, nowy przewodniczący – tyle zmian
    Oj nie dobrze, nie dobrze! Bieda będzie, jak się Pan Burmistrz i Pan Przewodniczący Rady wykażą wielkim zaangażowaniem w swojej pracy. Zaskoczą wszystkich poziomem i rozmachem swoich działań. I co?... Skąd wezmą pieniądze na swoje nagrody? Nie mówiąc już o podwyżkach, bo zgodnie z treścią artykułu już dzisiaj wiedzą, że nie będą mogli na nie liczyć. I może tak się zdarzyć, że w takiej sytuacji stracą zapal do pracy. A tak w ogóle prawdę mówiąc, to wszyscy Ci Państwo Radni, głosujący za maksymalnym poziomem wynagrodzenia dla obu Panów, chyba nigdy nie mieli okazji zatrudniania pracownika, bo wiedzą na ten temat niestety się nie popisali. ... Zaraz, zaraz, a może ja się jednak mylę?! Może chodziło Państwu Radnym o danie przykładu wszystkim dyrektorom w Szczytnie, jak należy traktować przyszłego pracownika. Tak, to jest myśl! Super!... Przyszły pracowniku, widzisz jaką szansę dostałeś? Na początek zawalcz o kasę, a pracę będziesz mógł wykonywać bez specjalnego wysiłku. Wszak i tak osiągnąłeś wynagrodzenie najwyższe w swoich widełkach i podwyżka Ci już nie grozi.
    Autor: TTT
    2018-12-14 18:27:38
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Oj.....bylo by cudnie.....kierowcy gdyby mogli to wjechali by do sklepu swoim autem....parking na placu Juranda jest za darmo....gitara co nie? A ruszyc dupsko.Ruch to zdrowie. Samochody można zostawic na parkingach przy centrach handlowych i w dalszych bocznych ulicach.Kiedys mniej było aut i ludzie też żyli.Najwyższy czas zadbac o kondycję.
    Autor: Aga
    2018-12-14 15:53:48
  • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 4)
    A może by tak nie wprowadzać w błąd czytelników? Pod zdjęciem Jana Gauzego, które jest związane ze wspomnieniami Waltera Późnego - Woźniaka - należałoby może napisać \"Jan Gauze i służba zdrowia we wspomnieniach W.P-W\".
    Autor: Krajan
    2018-12-14 15:47:25
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Nic z tego nie rozumiem! Jak radni - którzy w tajnym głosowaniu personalnym wybierają daną osobę na Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczytnie - mieliby w jawnym głosowaniu nad uchwałą o wyborze tejże osoby na to stanowisko - sobie samym zaprzeczać - głosując przeciwko jej przyjęciu? Chyba, że w tych klubach, stronnictwach i - jakby tam ich nie nazywać - klik w Radzie Miejskiej - jest więcej Niewiernych Tomaszów, o których nie wiedzą wodzowie.
    Autor: Waga
    2018-12-14 15:26:36
  • Śmiertelny wypadek podczas prac w lesie, nie żyje 40-latek
    Mam nadzieje ze polcja z Chorzel nie bedzie zajmowalala sie ta sprawa. I postepowanie bedzie prowadzone rzetelnie. Niech sprawca otrzyma taka kare na jaka zasluzyl.
    Autor: Gosc
    2018-12-14 14:15:41
  • Czy Łachacz na pewno jest przewodniczącym Rady Miejskiej?
    Bazując wyłącznie na treści artykułu możnego domniemać, iż „złośliwy obserwator” jest nie tylko złośliwy, ale i leniwy w pracy. Pani Skowrońska ma w 100% rację. Ustawodawca wyraźnie wskazał, w jaki sposób przeprowadza się wybory przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady, o której mowa. Wyboru dokonuje się w „głosowaniu tajnym” zapewniającym swobodne, nieskrępowane udzielenie głosu, większością bezwzględną przy udziale, co najmniej połowy ustawowego składu rady. Uchwała o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących ma charakter informacyjny, jak kto woli deklaratywny i nie podlega głosowaniu. Napisała to pani Justyna. Niedopuszczalnym jest przegłosowywanie uchwały o wyborze przewodniczącego i wiceprzewodniczących w głosowaniu jawnym zwykłą większością głosów przy udziale połowy składu rady, którzy mandat ten już uzyskali w przeprowadzonym wcześniej głosowaniu tajnym bezwzględną ilością głosów itd. Istnienie takiego wymogu (a nie istnieje) dozwalałoby wybranym radnym ( lub jej części) skutecznie blokować, paraliżować pracę rady miasta poprzez brak wyboru jego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Reasumując przyznają racje pani Justynie
    Autor: Tomasz znajomy Tomasza
    2018-12-14 09:36:09
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    A czy kierowcy nie są mieszkańcami miasta? W naszym mieście jest mało parkingów. Chcąc załatwić coś w urzędzie to co mam zostawić samochód w Korpelach i iść dalej piechotą? Parking przy Kauflandzie czy PZU jest zapchany. Robiąc zakupy w centrum mam je nieść do samochodu 2-3 kilometry? Kierowcy też mają chyba coś do powiedzenia. A lodowisko w Szczytnie nie sprawdzi się, miasto małe a mróz trzyma góra 2-3 tygodnie. Te pomysły przypominają mi słynny slogan \"Igrzyska zamiast chleba\"
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-14 07:17:40
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej! Tyle razy to robiłeś! Byłeś od pierwszych Dni I Nocy Szczytna, odpalałeś fajerwerki od lat - nie żeby osobiście. Dasz sobie radę i mam głęboką nadzieję, że poradzisz sobie jak zwykle
    Autor: Śmieszek
    2018-12-14 00:38:26
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Świetny pomysł, wizja jak w starych filmach amerykańskich w czasie Świat Bożego Narodzenia.
    Autor:
    2018-12-13 16:06:38