Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Myśliwi wcielili się w rolę św. Mikołaja (zdjęcia)


Trzydzieści paczek pełnych upominków przekazali uczestnikom Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach myśliwi z Koła Łowieckiego „Ryś” Dźwierzuty. Spotkanie świąteczne odbyło się w czwartek 20 grudnia w siedzibie ŚDS.



Polski Związek Łowiecki jest organizatorem akcji „Myśliwska Paczka”. Głównym jej założeniem jest to, aby pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce – domów dziecka, samotnej matki czy domów opieki dla seniorów. W ten szczytny cel aktywnie włączyli się członkowie KŁ „Ryś” Dźwierzuty. W czwartek 20 grudnia odwiedzili podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach.

 

- Pomagamy placówkom od wielu lat – mówi Romuald Amborski, skarbnik KŁ „Ryś” Dźwierzuty i zarazem inicjator akcji „Myśliwska Paczka” na terenie gminy Dźwierzuty. – To już taka nasza tradycja. Ufundowaliśmy placówkom wiele upominków, w tym między innymi: telewizory, zestawy do odbioru telewizji satelitarnej i tablice multimedialne. Teraz przyszedł czas, aby wspomóc seniorów. Święta Bożego Narodzenia to czas szczególny i dlatego w tym roku postanowiliśmy odwiedzić podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Dźwierzutach. Cieszymy się, że mogliśmy im sprawić radość w tym szczególnym czasie – dodaje.


 

Każdy z prezentów był tak sam. „Skład” upominków został bowiem wcześniej przygotowany, aby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Na liście znalazły się produkty codziennego użytku, ale zabrakło także słodyczy. Jak się okazało nie tylko prezenty były niespodzianką. Pensjonariusze przygotowali bowiem wigilijny własnoręcznie przygotowany poczęstunek dla swoich gości. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd i upominków.

Grzegorz Siemieniuk

 

Fot. Leszek Mierzejewski



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-03-20 12:55:57

Dotacją dla przedszkola zajmie się sąd

  • Poniedziałek, 2019-03-18 15:27:38

Niezłomny koncert galowy (zdjęcia)

  • Poniedziałek, 2019-03-18 15:11:51

Jubileuszowe święto Kresowiaków (zdjęcia)

  • Niedziela, 2019-03-17 11:30:53

Ogień nie zna się na zegarku

  • Piątek, 2019-03-15 08:28:49

Tenisowy boom w Dźwierzutach (zdjęcia)


Komentarze

  • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
    Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
    Autor: Mazur
    2019-03-20 10:38:23
  • Łachmański rozstał się z Trusewicz
    Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
    Autor: Łukasz Z Tylkowa
    2019-03-19 21:08:43
  • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
    A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
    Autor: Obserwator
    2019-03-19 17:49:11
  • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
    A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
    Autor: Bąbelek
    2019-03-19 17:20:54
  • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
    Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
    Autor: Lucjan
    2019-03-18 23:30:11
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
    Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
    2019-03-18 23:13:04
  • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
    Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
    Autor: wiesław madrzejowski
    2019-03-18 17:20:25
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
    Autor: Mariusz
    2019-03-18 15:03:21
  • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
    Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
    Autor: Wiola
    2019-03-18 14:42:01
  • Ogień nie zna się na zegarku
    A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
    Autor: Sławek
    2019-03-18 09:59:45