Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Muzyka pomaga... pomagać

Koncert charytatywny pod nazwą "Wszyscy jesteśmy z Wami" odbył się w Świętajnie. Jego celem była pomoc rodzeństwu z gminy Świętajno, którzy zostali bez rodziców.



 

W blasku świec, przy pięknej dekoracji, wystąpił Jarosław Chojnacki, który wprowadził słuchaczy w nastrojowy klimat swoich lirycznych piosenek. Na scenie wystąpiła również zdolna młoda wokalistka Gabriela Morawska. Magię koncertu kontynuowała Joanna Gawryszewska, która wraz z Janem Lisiewskim i Radkiem Dąbrowskim wykonali kilka polskich utworów.

Podczas wieczoru ludzie dobrej woli dzięki datkom wspomogli potrzebujących. To troje młodych mieszkańców Świętajna (22, 19 i 16 lat). Rok temu zmarł ich ojciec, a we wrześniu rak trzustki pokonał także ich mamę. - To dla nich bardzo trudny czas, nie tylko emocjonalnie, ale i ekonomicznie, bo pewnie miną ze 2-3 miesiące, zanim sprawy formalne, jak np. renta po rodzicach, zostaną uregulowane – wyjaśnia nam jeden z mieszkańców Świętajna. - To my, ich sąsiedzi i znajomi, musimy teraz pokazać tym młodym ludziom, że nie są sami.



Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2015-04-10 11:23:00

Muzyka im w duszy gra

  • Czwartek, 2015-03-12 12:54:07

Muzyka i plastyka w Twoim sercu



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
    Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
    Autor: Kierowca
    2018-01-19 12:24:56
  • Radni rżną własną gminę?
    A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
    Autor: Izabala
    2018-01-18 16:57:17
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Niebawem wybory
    Autor: Michał Szczytno
    2018-01-16 11:50:29
  • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
    Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
    Autor: ncccc
    2018-01-15 21:17:58
  • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
    Najlepsi
    Autor: ja
    2018-01-15 12:58:15
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
    Autor: Paweł Malec
    2018-01-12 12:51:20
  • Nie żyje Stanisław Wrona
    Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
    Autor: jack609
    2018-01-11 09:15:21
  • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
    Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
    Autor: Romuald Amborski
    2018-01-10 20:32:07
  • Wikariusz w świecie edukowany
    bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
    Autor: eustacha
    2018-01-10 18:56:50
  • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
    To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
    Autor: Mieszkanka rudki