Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Muzeum podziękowało darczyńcom i dobrodziejom (zdjęcia)

W Muzeum Mazurskim w Szczytnie odbyło się Doroczne Spotkanie Darczyńców i Dobrodziejów. Podczas spotkania kierownik muzeum Klaudiusz Woźniak podsumował wszystkie wydarzenia zorganizowane w 2017 roku.Były to przede wszystkim wystawy, konferencje, spotkania autorskie, warsztaty oraz imprezy, z których największym przedsięwzięciem był niewątpliwie Mazurski Jazz Jarmark zorganizowany w sierpniu. Najważniejszym punktem spotkania były podziękowania i uhonorowanie wszystkich darczyńców, sponsorów, donatorów, którzy w różny sposób wsparli działalność naszej szczycieńskiej placówki.

 

W spotkaniu uczestniczyła Sylwia Jaskólska, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Szczytnie reprezentował sekretarz Stefan Januszczyk. Zaproszeni goście skierowali wiele ciepłych słów do pracowników muzeum, dobrodziejów i darczyńców, którzy przyczyniają się do zwiększania zbiorów oraz wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego regionu.

 

Po wręczeniu okolicznościowych dyplomów i zakończeniu części oficjalnej wystąpiła olsztyńska wokalistka Marta Andrzejczyk prezentując repertuar z gatunku piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej. Wykonała również piosenki Ewy Demarczyk i Jacka Kaczmarskiego wzbogacając swój występ o własne przerywniki i wątki kabaretowe.

 

Miłym zaskoczeniem było pojawienie się pod koniec spotkania Dyrektora Biura Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego Wiktora Marka Leyka, który podarował do muzealnego księgozbioru reprint Kancjonału Pruskiego wydanego specjalnie z okazji 500-lecia Reformacji. Spotkanie zakończyły tradycyjnie wspólne kuluarowe rozmowy w sali kafli mazurskich. Impreza ma charakter otwarty, tak więc organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na kolejne spotkanie za rok.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56