Sobota, 17 Marzec, Imieniny: Izabeli, Henryka, Oktawii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mundurowi rywalizowali w basenie (zdjęcia)

Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie i Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie wygrali Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Zawody odbyły się w pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.W Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Reprezentanci służb mundurowych rywalizowali w 11 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej.

Zawody odbyły się w sobotę, 9 grudnia. Uroczyście otworzyli je mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz st. bryg. mgr inż. Mariusz Gęsickim - Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

 

 

Po krótkim rozpływaniu uczestników rywalizacja rozpoczęła się na dobre. W szranki stanęło ponad 150 zawodników. Reprezentanci formacji mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 i 100 m stylem klasycznym;100 m stylem zmiennym; 50, 100, 200 (kobiety) i 400 (mężczyźni) m stylem dowolnym oraz jednej drużynowej – sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych:

OPEN (kobiety do 34 lat  i mężczyźni do 39 lat),

MASTERS I (kobiety w wieku 35-44 lat i mężczyźni w wieku 40-49 lat),

MASTERS II (kobiety w wieku 45 lat i starsze oraz mężczyźni w wieku 50 i starsi).

Podczas tegorocznych zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w pływaniu.

 

Medale, puchary, dyplomy...

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk nadkom. dr. Tomasza Siemianowskiego – Kierownika Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol oraz st. bryg. mgr inż. Mariusza Gęsickiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie medale oraz dyplomy.

Wyniki

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Jakub Motyczyński SG SP w Warszawie natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie. Najlepsze drużyny mistrzostw to:

I miejsce – KW PSP Katowice,

II miejsce – KW PSP Łódź,

III miejsce – SG SP Warszawa.

Wśród policjantów najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie, natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie.

Najlepsze drużyny w Klasyfikacji Generalnej Jednostek Policji to:

I miejsce – KWP Kraków,

II miejsce – KWP Katowice,

III miejsce – OPP Łódź.

 

Wyniki zawodników WSPol

Z ramienia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Mistrzostwach startowała mł. asp. Edyta Antonik. Zawodniczka Uczelni zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych
w Pływaniu dostępne są na stronie: www.megatiming.pl.

Organizatorzy

Organizatorem Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji byli: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Klub Sportowy „Płetwal” Szczytno.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Oczywiste jest to ,że kierowcy nie mają gdzie trenować kontrolowanych poślizgow ,które niestety czasem ratują życie na oblodzonych drogach ,a Pan Klonowski to chyba chce się przypodobać naszej policji albo chyba sam nie wie co mówi .
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:53:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Tak oczywiście kierowca z przed roku uderzył w drzewo ale oczywiście nigdzie nie ma napisane co było przyczyną wpadniecia na gładź lodową i uderzenia w drzewo .Oczywiście policja miała informację,że kierowca jadąc BMW zrobił manewr w prawo i wpadł w poślizg tylko dlatego,że kierowca drugiego samochodu wyjechał mu w poprzek z prawej strony .Niestety policja nie ustaliła kto był tym kierowcą,a kierowca BMW robił wszystko, żeby się nie zdeżyć wyjerzdzajacym z prawej strony autem . Dlatego władze miasta powinny utworzyć bezpieczne akweny dla ludzi zainteresowanych sportami motoryzacyjnymi
  Autor: Aneta
  2018-03-09 15:47:35
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Kaczor zapomniał jak sam tak robił ????
  Autor: Kris
  2018-03-09 12:44:56