Wtorek, 16 Styczeń, Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mundurowi rywalizowali w basenie (zdjęcia)

Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie i Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie wygrali Otwarte Mistrzostwa Służb Mundurowych w Pływaniu. Zawody odbyły się w pływalni Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.W Otwartych Mistrzostwach Służb Mundurowych w Pływaniu udział wzięło blisko 150 zawodników z całej Polski. Reprezentanci służb mundurowych rywalizowali w 11 konkurencjach pływackich, w tym jednej drużynowej.

Zawody odbyły się w sobotę, 9 grudnia. Uroczyście otworzyli je mł. insp. dr Sławomir Zubański – Prorektor ds. studenckich Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz st. bryg. mgr inż. Mariusz Gęsickim - Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie.

 

 

Po krótkim rozpływaniu uczestników rywalizacja rozpoczęła się na dobre. W szranki stanęło ponad 150 zawodników. Reprezentanci formacji mundurowych: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz Wojska Polskiego rywalizowali w 10 konkurencjach indywidualnych na dystansach: 50 m stylem motylkowym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, 50 i 100 m stylem klasycznym;100 m stylem zmiennym; 50, 100, 200 (kobiety) i 400 (mężczyźni) m stylem dowolnym oraz jednej drużynowej – sztafecie 4 x 50 m stylem dowolnym.

Zawody rozegrano w 3 kategoriach wiekowych:

OPEN (kobiety do 34 lat  i mężczyźni do 39 lat),

MASTERS I (kobiety w wieku 35-44 lat i mężczyźni w wieku 40-49 lat),

MASTERS II (kobiety w wieku 45 lat i starsze oraz mężczyźni w wieku 50 i starsi).

Podczas tegorocznych zawodów rozegrano również Mistrzostwa Polski Państwowej Straży Pożarnej w pływaniu.

 

Medale, puchary, dyplomy...

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali z rąk nadkom. dr. Tomasza Siemianowskiego – Kierownika Zakładu Wyszkolenia Specjalnego Instytutu Służby Prewencyjnej Wydziału Bezpieczeństwa Wewnętrznego WSPol oraz st. bryg. mgr inż. Mariusza Gęsickiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie medale oraz dyplomy.

Wyniki

Najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Jakub Motyczyński SG SP w Warszawie natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie. Najlepsze drużyny mistrzostw to:

I miejsce – KW PSP Katowice,

II miejsce – KW PSP Łódź,

III miejsce – SG SP Warszawa.

Wśród policjantów najlepszym zawodnikiem mistrzostw okazał się Łukasz Pańczyszyn z KMP w Koszalinie, natomiast najlepszą zawodniczką Katarzyna Moskal z KWP w Krakowie.

Najlepsze drużyny w Klasyfikacji Generalnej Jednostek Policji to:

I miejsce – KWP Kraków,

II miejsce – KWP Katowice,

III miejsce – OPP Łódź.

 

Wyniki zawodników WSPol

Z ramienia Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie w Mistrzostwach startowała mł. asp. Edyta Antonik. Zawodniczka Uczelni zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Szczegółowe informacje dotyczące wyników Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych
w Pływaniu dostępne są na stronie: www.megatiming.pl.

Organizatorzy

Organizatorem Otwartych Mistrzostw Służb Mundurowych w Pływaniu pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji byli: Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Klub Sportowy „Płetwal” Szczytno.Galeria zdjęćKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  To bardzo smutna wiadomość. Pan Stanisław był moim nauczycielem w podstawówce, później nauczycielem wędkarstwa. Zawsze będę miał go w pamięci jako pogodnego i życzliwego człowieka.
  Autor: Krzysztof Chodkowski
  2018-01-07 20:08:04
 • "Niepodległa Łączy " 100 wydarzeń na 100-lecie Niepodległości
  Tak się zastanawiam, co z tym miastem jest nie tak? Świetny pomysł, inicjatywa a jak czyta się komentarze na fcb to aż kipi znowu od nienawisci. W czym kłopot? Że ktoś inny wpadł na genialny pomysł? Co za różnica ze zieloni, czarni, niebiescy, czy PIS. Ważne ze coś ciekawego, weźcie ludzie w końcu przestańcie się kłócić tylko zróbcie w końcu cos dobrego dla tego miasta powiatu. Wspólnie, bo naprawdę nie mają najmniejszego znaczenia szyldy partyjne...
  Autor: Obserwator
  2018-01-07 13:14:58