Poniedziałek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mroczek, Maserak, Świerczewski powalczą w Szczytnie o życie Dawida

Po jednej stronie m.in: Rafał Mroczek, Piotr Zelt, Piotr Świerczewski czy Rafał Maserak i Radosław Majdan. Po drugiej: Jarosław Matłach, Krzysztof Mańkowski, Wojciech Zaborowski, Dariusz Hodkowski, czy Rafał Kiersikowski. Cel – walka o życie Dawida Majrowskiego. W Szczytnie odbędzie się piłkarski mecz charytatywny Gwiazdy kontra Przyjaciele Dawida.Pojedynek drużyny Artystów Polski i Przyjaciół Dawida zaplanowano na niedzielę, 25 lutego. Mecz piłki nożnej odbędzie się w hali widowiskowej im Huberta Wagnera przy ulicy Lanca w Szczytnie. Początek wydarzenia godz. 14.

 

Gwiazdy przyjadą do Szczytna

- Sam mecz gwiazdy kontra przyjaciele rozpocznie się o godzinie 16 – mówi Rafał Kiersikowski, współorganizator tego charytatywnego pojedynku. - Wcześniej będzie mecz pokazowy młodzików SKS-u i Football Academy. Będą też licytacje, pokazy zumby, czy fotobudka. Atrakcji na pewno nie zabraknie. Już dziś gorąco zapraszamy wszystkich do hali Wagnera 25 lutego. Cel jest szlachetny, bo zbieramy pieniądze potrzebne do uratowania życia Dawida Majrowskiego.

 

Chorobę można zatrzymać

- Dawid choruje na rdzeniowym zanikiem mięśni – mówi Rafał Szumny. - Okazało się, że chorobę można zatrzymać. Trzeba jednak dokonać pięciu zabiegów przeszczepu komórek macierzystych. Koszt jednego zabiegu to ponad 21 tys. zł. Tak naprawdę te zabiegi to życie. Życie Dawida. Wierzę, że uda się zebrać te pieniądze.

 

Drużyna przyjaciół

W drużynie Przyjaciół Dawida zagrać może każdy chętny. Warunek to wpłata 300 zł na konto zbiórki publicznej na rzecz ratowania życia Dawida. Liczba miejsc w drużynie jest ograniczona. W tej sprawie trzeba kontaktować się z organizatorami meczu.

Jest też inna opcja. Można zagrać w drużynie Gwiazd. Do wylicytowania jest jedno miejsce. Cena wywoławcza to 1 tysiąc złotych. Za te pieniądze można znaleźć się w drużynie, w której składzie pojawią się: Rafał Mroczek, Piotr Zelt, Rafał Maserak, Piotr Świerczewski, czy Tomasz Kłos i Radosław Majdan.

 

Wylicytuj miejsce w drużynie gwiazd

- Licytacja potrwa do 20 lutego – mówi Rafał Szumny, przedstawiciel komitetu zbiórkowego. - Licytować miejsce w drużynie gwiazd można za pośrednictwem redakcji „Tygodnika Szczytno”. Wystarczy zadzwonić pod numer 721-675-958 lub mailowo biuro@tygodnikszczytno.pl zadeklarować kwotę, podać swoje dane. Potem ja lub ktoś z komitetu zbiórkowego skontaktuje się z osobą deklarującą najwyższą kwotę. W dniu zawodów trzeba będzie wrzucić ją do zbiórkowej puszki lub przelać na konto zbiórki

 

 

Walka o życie

22-letni Dawid jest dotknięty rdzeniowym zanikiem mięśni. Bezwzględna choroba genetyczna deformuje ciało. Dawid jest na takim etapie choroby, który daje jeszcze szansę na jej powstrzymanie poprzez wszczepienie komórek macierzystych. Dlatego postanowiliśmy walczyć o niego i prosić wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Dotychczas udało się zebrać na leczenie Dawida 24 tysiące. Ta suma wystarczy tylko na jeden zabieg, a potrzebne są jeszcze 4 takie zabiegi. Prosimy więc o pomoc, razem uratujmy Dawida - mówią organizatorzy zbiórki.

 

 

 

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Dystrophie Musculorum

Ul. Marii Konopnickiej 4c 42-622 Nowe Chechlo

Bank Spółdzielczy nr 83846700010000352220000001

KRS 0000036364 z dopiskiem na leczenie Dawida MajrowskiegoGaleria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Piątek, 2018-02-16 13:35:48

Szczycieńska drogówka sypnęła mandatami

 • Poniedziałek, 2018-02-12 10:18:02

Walentynkowe morsowanie w Szczytnie (zdjęcia)Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59
 • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
  Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
  Autor: www.mpolski.pl
  2018-02-15 10:02:44
 • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
  Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
  Autor: Zzzzz
  2018-02-13 12:20:57
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
  Autor: Igor
  2018-02-12 00:15:30
 • Weronika po raz pierwszy zawita do Szczytna
  Czytam, że organizatorem „Weroniki” jest Krajowy Cech Fotografów - czyli towarzystwo wzajemnej adoracji. Nic innego, jak tylko wspólne wspieranie w działaniu i imprezowaniu. A jakie to osiągnięcia w fotografii ma rzeczony cech, oprócz organizowania wspólnych imprez "o charakterze zamkniętym"?
  Autor: Paweł 77
  2018-02-11 17:32:25
 • Urzędnicy odpowiadający za stan dróg! POBUDKA! (zdjęcia)
  Czy Misie się obudzą wątpię. Ludzie z gminy Wielbark zachłysnęli dobry rządzeniem pana Zapadki i jego Ekipy. Same załatwienie jakieś głupiej sprawy w gminie spotyka się z brakiem kompetencji ze strony urzędników. Oczywiście znajdą się i normalni ludzie którzy pomogą, wyjaśnia itd. Ale nie ulega temu zmianie, że to tylko mała garstka dobrych ludzi na odpowiedni stanowisku. Gmina wcale nie przyciąga żadnych nowych inwestycji, nie stara się. Ikea wieczna nie będzie wytną wszystkie lasy i pojadą dalej. Co do starania się o prawa miejskie to jakaś żenada. W niczym to gminie nie pomoże. Oczywiście pomoże Ekipie pana Zapadki na obsadzeniu nowych wolnych miejsc dla nieudolnych urzędników w tym dobrych znajomych. Nie słuchajcie głupot podatki i tak zostaną podwyższone. Młodzi ludzie opuszczają Gminę w poszukiwaniu lepszego życia emigrują do dalszych części Polski lub za granicę Polski bardziej opłacalna. Gmina nie inwestuje w młodych ludzi. W samym Wielbarku nie walczy się z narkotykami wręcz jest to pochlebiane, a moim zdaniem jest to największy problem. A artykułów taki jak ten powinno być więcej. To mieszkańcy Gminy Wielbark płacą Podatki i powinni wymagać dobrego sprawowania władzy przez Gminę. Komentarz wyżej "Maśćnabóldupy" świadczy tylko o inteligencji tej osoby. Zapewne jest to jakiś urzędnik, radny ... Oczywiście pani Sołtys wybrała taka formę zwrócenia się o pomoc, bo zwracając się do gminy w normalny sposób nie otrzyma żadnej pomocy. Zgłaszał bym to sprawę gdzieś wyżej. Wójt powinien rządzić przynajmniej dwie kadencję, a później zmiana. Mam nadzieje, że ta zmiana wkrótce nastąpi. Pozdrawiam
  Autor: 28latek
  2018-02-11 14:46:02
 • Nieludzkie oblicze szpitala (list do redakcji)
  Taaak , nie ma obowiazku informowac wiec nikt nie informuje . Proste . O zeby trzeba dbac calym rokiem a nie tylko jak zaczynaja bolec . Skoro w niemczech jest tak idealnie a wiem ze nie jest :) to trzeba bylo jechac po pomoc tam ????
  Autor: Pan carramba
  2018-02-10 20:57:24