Sobota, 24 Czerwiec, Imieniny: Albina, Wandy, Zenona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrzostwa Świata Gry Indiaca w Rozogach

W dniach 7-12 sierpnia 2017 w Rozogach odbędą się Mistrzostwa Świata w grze indiaca. Swój udział zapowiedziały drużyny z Japonii, Luksemburga, Belgii, Niemiec, Szwajcarii, Estonii i Polski.


Mistrzostwa świata w grze indiaca odbywają się co 4 lata, a w tegorocznych mistrzostwach w Rozogach weźmie udział ponad 30 zespołów, w których wystąpi około 350 zawodników. Gmina Rozogi doświadczenie w organizacji podobnych imprez zdobyła w 2011 roku, kiedy była współorganizatorem 3rd Junior World Cup Indiaca (młodzieżowego pucharu świata). Indiaca jest grą zespołową, w której rywalizują dwie pięcioosobowe drużyny grające piłką (lotką) indiaca, odbijaną dłonią na boisku przedzielonym siatką. W Polsce pierwszym klubem uprawiającym tę dyscyplinę sportu był UKS „SP Klon Indiaca”. Tegoroczne mistrzostwa świata w Rozogach stwarzają okazję do promocji gminy i regionu w Polsce i na świecie, a impreza sportowa światowej rangi będzie doskonałym sposobem na promowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców.



Powiązane wydarzenia



Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

  • Mistrzowskie zdjęcia pana Mirosława
    Piekne zdjecie.Pokazuje ile tak naprawde czlowiekowi do szczescia potrzeba…materialne rzeczy maja wartosc ulotna..Gratulacje dla Pana Miroslawa Olzackiego
    Autor: Gosia Janowski
    2017-06-23 00:51:23
  • Idzie na wielki konflikt...
    ZROBIC LEPIEJ FAJNE BOISKA DLA DZIECI PRZY PODSTAWOWKACH A NIE CIAGLE TE ULICE !!!!!! CO ZA PTOBLEM SAME BETONY I BRAMKI DO PILKI W NOGE A RACZEJ KAWAŁ ŁYSYCH STALOWYCH RUREK !!! KPINA BURMISTRZ, WSTYD!
    Autor: TheMil
    2017-06-21 23:29:43
  • Obywatelska mizeria budżetowa
    Basen porządny by się przydał
    Autor: Mado
    2017-06-21 10:38:28
  • Wypadek na Wielbarskiej w Szczytnie
    Znowu bmw...
    Autor: AntyBMW
    2017-06-20 10:05:23
  • Motocyklista stracił stopę w wypadku
    https://i1.jbzdy.pl/contents/2017/06/aae7da9a3da99ecaca9e14675281bc4b.jpg
    Autor: Arek
    2017-06-18 18:56:32
  • Starosta godny naśladowania
    Obecnie to jest porażka ,każdej władzy na szczeblu Państwowym.Przyznają sobie nagrody jako władza władzy. Może na to się nabrać człowiek, co mało wie o marketingu i PR. Wyróznienie ,daje się przegranym.
    Autor: Piotr
    2017-06-18 16:50:59
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    Wyjeżdżają nasi do Olsztyna, to znaczy na zachód. ;-)
    Autor: Szkodnik z PSL-u
    2017-06-18 16:12:42
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    W Szczytnie powinno sie wybudowac nowoczesny szpital.Mieszkam za granica.Ostatnio bylam w malym miasteczku gdzie pobudowano szpital...miasteczko odzylo,mnostwo miejsc prac...
    Autor: Anna Kowalska
    2017-06-16 13:40:44
  • Orlik przy Lanca ograniczony
    Ograniczeni to wydają się być radni którzy to przyklepali!Kompromis to by było do 21 bo cisza nocna zaczyna się od 22!Boisko zajęły kluby od poniedziałku do piątku non stop.Postronni ludzie nie mają kiedy pograć bo gra KLUB MA TRENING!Ludzie to jest boisko przy szkole,jak dzieci maja W-F na tym obiekcie to też zabronicie?Place zabaw koło bloków pozamykać przecież są blisko hałas jest POZAMYKAĆ wszystko cisza ma być i koniec!A dlaczego boisko do koszykówki jest również zamykane o 20 wraz z orlikiem?Przecież znajduje się 50 metrów od bloku jak nie dalej!
    Autor: Jan Kowalski
    2017-06-16 13:24:19
  • Mazurskie gadanie - Tak dalej być nie może!
    Ma Pan rację. Młodzi wyjeżdżają na studia i już nie wracają. Ja jestem tą osobą co większość. Po nauce już nie wróciłam a minęło 13 lat . Nie mniej ciągle marzę i o wierze i chce tu wrócić. To moje miasto. Tęsknię za nim za rodzina którą tu została. Nie mniej jednak brak pracy i jakichkolwiek perspektyw na utrzymanie swojego biznesu mój powrot do Szczytna oddała. Wiele lat już się zastanawiam co jest nie tak że to miasto wymiera. Nie ma nic co przyciągnie młodych. Knajpa jedna dwie na krzyż. Imprezy plenerowe znikome a nasze DiNS to już całkiem podupada . Wystarczy podpatrzec co inne władze robia dla swoich miast. Jest tyle świetnych pomysłów wystarczy tylko odpowiednia reklama , pomoc w realizacj
    Autor: Była mieszkanka
    2017-06-16 11:04:23