Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrz ortografii Aleksandra Cymerys


Aleksandra Cymerys z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie wygrała II Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Szczycieńskiego.



Finał konkursu odbył się w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie. Wcześniej w szkołach średnich odbyły się eliminacje, które wyłoniły 15 osób najlepiej posługujących się językiem polskim. Podczas finału uczniowie zmierzyli się z tekstem przygotowanym przez dziennikarkę „Kurka Mazurskiego” Ewę Kułakowską.

 

Najlepiej z dyktandem poradziła sobie Aleksandra Cymerys, która popełniła „tylko” siedem błędów. O jeden błąd więcej miała Aleksandra Gromek z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie. Trzecie miejsce zajęła Paulina Kęsicka z Zespołu Szkół nr 3 w Szczytnie.

 


Pomysłodawczyniami konkursu są Ewa Napiórkowska i Anna Tobolewska, polonistki z Zespołu Szkół nr 2 i 3 w Szczytnie.

 

- Trzeba jasno powiedzieć, że tegoroczne dyktando było dużym wyzwaniem – mówi Ewa Napiórkowska. - Był to trudny i długi tekst, który uczniowie pisali równo godzinę. Podczas finału byli uczniowie, którzy popełnili nawet ponad 50 błędów. Najwięcej trudności uczniom sprawiły wyrazy: eksmąż, pseudoartysta, nie lada, w bród, czy wszech czasów.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-03-10 15:17:57

Sobiech z ćwierćfinałem mistrzostw Polski

  • Czwartek, 2019-02-28 11:30:06

Dominik dołączył do mistrzów Polski

  • Czwartek, 2019-02-14 22:20:01

Aleksandra Toczek nowym naczelnikiem


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56