Piątek, 17 Sierpień, Imieniny: Joachima, Nory, Stefana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mistrz Wojciech, mistrzyni Karolina...

Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurenc...Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurencjach: grappling w judogach (mocowanie parterowe), sportowe jiu-jitsu (walka z uderzeniami) i realna samoobrona.

 

Nasze złotka

W dwóch pierwszych konkurencjach zawodnicy ze Szczytna nie byli za bardzo gościnni. W 13 kategoriach oddali tylko dwa złote medale przyjezdnym. Mistrzami Polski w Grapplingu zostali: Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marta Kudasik waga -56 kg, Marcin Welk waga 70 kg, Dominik Murawski waga 77 kg, Filip Bazella waga 85 kg, Konrad Rybicki waga do 100 kg.

Sportowe Jiu-jutsu wygrali Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marcin Welk waga 65 kg, Kamil Wójcik waga 70 kg, Maciej Sikoński waga 77 kg, Wojciech Stępniak waga 100 kg. Pozostałe medale zawodników ze Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji to: dwa srebra Dagmary Kozłowskiej w kategorii kobiet do 56 kg, srebro w walkach i brąz w grapplingu Aleksandry Czubaj waga powyżej 56 kg, dwa srebra Macieja Ławrynowicza waga 77 kg, dwa srebra Michała Lisickiego waga 85 kg, dwa brązowe medale Michała Biegańskiego waga 85 kg, brąz Macieja Sikońskiego w grapplingu waga 77 kg, brąz Karola Baranowskiego w walkach 77 kg, srebro Wojciech Stępniaka w grapplingu waga do 100 kg i brąz w walkach Konrada Rybickiego waga do 100 kg.

Wyróżniony trener

Tak duża ilość medali spowodowała, że z rąk prezesa Polskiej Organizacji Jiu-jutsu puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw trafił do trenera Katany-Novum Jacka Szewczaka. Puchar Dla najlepszej zawodniczki trafił do Karoliny Dzięgielewskiej ze Szczytna, najlepszym zawodnikiem został Tomasz Dańko z Przemyśla.

Młodsi koledzy seniorów z Katany-Novum w tym samym czasie toczyli swoje pojedynki w Ogólnopolskim Turnieju Jiu-jutsu. Mali wojownicy Katany również wywalczyli worek medali. Najlepszym zawodnikiem został Gaspar Święciński, który wygrał dwie konkurencję walki i grappling w wadze open 9-latków. Podwójnym medalistą zawodów został również: Tymoteusz Stachula waga 30 kg 8-latków brąz w walkach i złoto w grapplingu.

 

Młodzi dzielni

Zuzanna Kania w młodziczkach wywalczyła złoto w grapplingu, srebro w walkach, Kamil Zapadka (13-latki waga open) złoto w walkach i srebro w grapplingu, Wiktor Nasierowski (14-latki) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Skowroński (7-latki) open brąz w walkach i grapplingu, Olaf Ostaszewski (10-latki open) brąz w walkach i grapplingu, Stanisław Łukaszewski (7-latki) do 30 kg srebro w walkach i brąz w grapplingu, Kostek Witkowski (dzieci 6-letnie open) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Witkowski (6-letnie open )srebro w walkach i grapplingu. Srebro w grapplingu zdobył Piotr Szewczak, 7-latki. Brązowymi medalami musieli zadowolić się Bartosz Witkowski 9-latki, Igor Żebrowski 6-latki, Olek Kołodziejski 6-latki, Damian Srebrzyński 10-latki.

- Cieszę się z naszych młodych wojowników. Gaspar i Tymek pokazali kapitalne walki z dużą liczbą fajnych technik parteru, rzutów i obaleń – mówi trener grupy najmłodszej, świeżo upieczony Mistrz Polski Wojciech Stępniak. - Nasi młodzicy Kamil, Zuzia i Wiktor pokazali, że są już doświadczeni i potrafią rozgrywać walki taktycznie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55
 • Romany i Dębówko połączy droga
  Dobrze że pamiętają o innych drogach w okolicy gdzie 2 samochody nie mogę się minąć , rownarke jak puszczą raz na pół roku to potem nie idzie przejechać bo powyciaga wszystkie kamienie i porobi skarpy ;)
  Autor: Anonim
  2018-08-16 00:20:10
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  Najlepiej wszystkich wyrzucić - zostawić tylko Dyrektora i pupili - a mieszkaniec niech sam się ogarnie. Ręce opadają jak się czyta takie komentarze - dziewczyno rozumiem że TY jakbyś mogła to bez miodu byś ogarnęła - ale może sama weź się za robotę a nie ublizasz koleżankom z pracy . Larwe karalucha może sama przynioslas z jakiegoś starego kościoła. ...... a może z miejscowego?
  Autor: Do Niezależnie
  2018-08-15 23:25:10