Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mistrz Wojciech, mistrzyni Karolina...

Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurenc...Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurencjach: grappling w judogach (mocowanie parterowe), sportowe jiu-jitsu (walka z uderzeniami) i realna samoobrona.

 

Nasze złotka

W dwóch pierwszych konkurencjach zawodnicy ze Szczytna nie byli za bardzo gościnni. W 13 kategoriach oddali tylko dwa złote medale przyjezdnym. Mistrzami Polski w Grapplingu zostali: Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marta Kudasik waga -56 kg, Marcin Welk waga 70 kg, Dominik Murawski waga 77 kg, Filip Bazella waga 85 kg, Konrad Rybicki waga do 100 kg.

Sportowe Jiu-jutsu wygrali Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marcin Welk waga 65 kg, Kamil Wójcik waga 70 kg, Maciej Sikoński waga 77 kg, Wojciech Stępniak waga 100 kg. Pozostałe medale zawodników ze Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji to: dwa srebra Dagmary Kozłowskiej w kategorii kobiet do 56 kg, srebro w walkach i brąz w grapplingu Aleksandry Czubaj waga powyżej 56 kg, dwa srebra Macieja Ławrynowicza waga 77 kg, dwa srebra Michała Lisickiego waga 85 kg, dwa brązowe medale Michała Biegańskiego waga 85 kg, brąz Macieja Sikońskiego w grapplingu waga 77 kg, brąz Karola Baranowskiego w walkach 77 kg, srebro Wojciech Stępniaka w grapplingu waga do 100 kg i brąz w walkach Konrada Rybickiego waga do 100 kg.

Wyróżniony trener

Tak duża ilość medali spowodowała, że z rąk prezesa Polskiej Organizacji Jiu-jutsu puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw trafił do trenera Katany-Novum Jacka Szewczaka. Puchar Dla najlepszej zawodniczki trafił do Karoliny Dzięgielewskiej ze Szczytna, najlepszym zawodnikiem został Tomasz Dańko z Przemyśla.

Młodsi koledzy seniorów z Katany-Novum w tym samym czasie toczyli swoje pojedynki w Ogólnopolskim Turnieju Jiu-jutsu. Mali wojownicy Katany również wywalczyli worek medali. Najlepszym zawodnikiem został Gaspar Święciński, który wygrał dwie konkurencję walki i grappling w wadze open 9-latków. Podwójnym medalistą zawodów został również: Tymoteusz Stachula waga 30 kg 8-latków brąz w walkach i złoto w grapplingu.

 

Młodzi dzielni

Zuzanna Kania w młodziczkach wywalczyła złoto w grapplingu, srebro w walkach, Kamil Zapadka (13-latki waga open) złoto w walkach i srebro w grapplingu, Wiktor Nasierowski (14-latki) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Skowroński (7-latki) open brąz w walkach i grapplingu, Olaf Ostaszewski (10-latki open) brąz w walkach i grapplingu, Stanisław Łukaszewski (7-latki) do 30 kg srebro w walkach i brąz w grapplingu, Kostek Witkowski (dzieci 6-letnie open) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Witkowski (6-letnie open )srebro w walkach i grapplingu. Srebro w grapplingu zdobył Piotr Szewczak, 7-latki. Brązowymi medalami musieli zadowolić się Bartosz Witkowski 9-latki, Igor Żebrowski 6-latki, Olek Kołodziejski 6-latki, Damian Srebrzyński 10-latki.

- Cieszę się z naszych młodych wojowników. Gaspar i Tymek pokazali kapitalne walki z dużą liczbą fajnych technik parteru, rzutów i obaleń – mówi trener grupy najmłodszej, świeżo upieczony Mistrz Polski Wojciech Stępniak. - Nasi młodzicy Kamil, Zuzia i Wiktor pokazali, że są już doświadczeni i potrafią rozgrywać walki taktycznie.Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49