Środa, 25 Kwiecień, Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mistrz Wojciech, mistrzyni Karolina...

Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurenc...Zawody rozegrano w minioną sobotę. Katana Szczytno była gospodarzem XII Mistrzostw Polski Sport Jiu-jutsu oraz XIX Ogólnopolskiego Turnieju Jiu-jutsu dzieci i młodzieży. Impreza zgromadziła około 150 zawodników i zawodniczek z 15 polskich ośrodków jiu-jutsu. Mistrzostwa Polski odbywały się w trzech konkurencjach: grappling w judogach (mocowanie parterowe), sportowe jiu-jitsu (walka z uderzeniami) i realna samoobrona.

 

Nasze złotka

W dwóch pierwszych konkurencjach zawodnicy ze Szczytna nie byli za bardzo gościnni. W 13 kategoriach oddali tylko dwa złote medale przyjezdnym. Mistrzami Polski w Grapplingu zostali: Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marta Kudasik waga -56 kg, Marcin Welk waga 70 kg, Dominik Murawski waga 77 kg, Filip Bazella waga 85 kg, Konrad Rybicki waga do 100 kg.

Sportowe Jiu-jutsu wygrali Karolina Dzięgielewska waga + 56 kg, Marcin Welk waga 65 kg, Kamil Wójcik waga 70 kg, Maciej Sikoński waga 77 kg, Wojciech Stępniak waga 100 kg. Pozostałe medale zawodników ze Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji to: dwa srebra Dagmary Kozłowskiej w kategorii kobiet do 56 kg, srebro w walkach i brąz w grapplingu Aleksandry Czubaj waga powyżej 56 kg, dwa srebra Macieja Ławrynowicza waga 77 kg, dwa srebra Michała Lisickiego waga 85 kg, dwa brązowe medale Michała Biegańskiego waga 85 kg, brąz Macieja Sikońskiego w grapplingu waga 77 kg, brąz Karola Baranowskiego w walkach 77 kg, srebro Wojciech Stępniaka w grapplingu waga do 100 kg i brąz w walkach Konrada Rybickiego waga do 100 kg.

Wyróżniony trener

Tak duża ilość medali spowodowała, że z rąk prezesa Polskiej Organizacji Jiu-jutsu puchar dla najlepszej drużyny mistrzostw trafił do trenera Katany-Novum Jacka Szewczaka. Puchar Dla najlepszej zawodniczki trafił do Karoliny Dzięgielewskiej ze Szczytna, najlepszym zawodnikiem został Tomasz Dańko z Przemyśla.

Młodsi koledzy seniorów z Katany-Novum w tym samym czasie toczyli swoje pojedynki w Ogólnopolskim Turnieju Jiu-jutsu. Mali wojownicy Katany również wywalczyli worek medali. Najlepszym zawodnikiem został Gaspar Święciński, który wygrał dwie konkurencję walki i grappling w wadze open 9-latków. Podwójnym medalistą zawodów został również: Tymoteusz Stachula waga 30 kg 8-latków brąz w walkach i złoto w grapplingu.

 

Młodzi dzielni

Zuzanna Kania w młodziczkach wywalczyła złoto w grapplingu, srebro w walkach, Kamil Zapadka (13-latki waga open) złoto w walkach i srebro w grapplingu, Wiktor Nasierowski (14-latki) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Skowroński (7-latki) open brąz w walkach i grapplingu, Olaf Ostaszewski (10-latki open) brąz w walkach i grapplingu, Stanisław Łukaszewski (7-latki) do 30 kg srebro w walkach i brąz w grapplingu, Kostek Witkowski (dzieci 6-letnie open) złoto w grapplingu i brąz w walkach, Antek Witkowski (6-letnie open )srebro w walkach i grapplingu. Srebro w grapplingu zdobył Piotr Szewczak, 7-latki. Brązowymi medalami musieli zadowolić się Bartosz Witkowski 9-latki, Igor Żebrowski 6-latki, Olek Kołodziejski 6-latki, Damian Srebrzyński 10-latki.

- Cieszę się z naszych młodych wojowników. Gaspar i Tymek pokazali kapitalne walki z dużą liczbą fajnych technik parteru, rzutów i obaleń – mówi trener grupy najmłodszej, świeżo upieczony Mistrz Polski Wojciech Stępniak. - Nasi młodzicy Kamil, Zuzia i Wiktor pokazali, że są już doświadczeni i potrafią rozgrywać walki taktycznie.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Zastanawia mnie jedna rzecz. Na jakiej podstawie Redaktor sugeruje w artykule, że może powstać tutaj McDonalds? McDonalds Polska - sama wybiera lokalizacje dla swoich jednostek to po 1, po 2 potrzeba 1.2 MLN zlotych, aby rozpocząć rozmowę o franczyzie tej placówki. Po 3 co najważniejsze - franczyze otrzymuje się, na istniejący już lokal - na okres 20 lat. Niestety, Szczytno nie jest atrakcyjnym rejonem dla tej sieci. Niska ilość mieszkańców oraz grupa wiekowa robi swoje. Bardziej traktują nas jako miejscowość "przelotową". Przykre i smutne. P.S Drodzy mieszkańcy nie nastawiajcie się na McDonalda czy KFC. Lepiej otwórzmy fabrykę paneli fotowoltaicznych - będą miejsca pracy, będą odnawialne źródła energii w Szczytnie,
  Autor: Ksawery
  2018-04-24 12:59:10
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Utrzymają się na luzie, wiem bo sam pracuję w jednym ze sklepów odzieżowych w Szczytnie. Nawet sobie nie wyobrażacie ile ludzie potrafią wydać kasy na ubrania, i to w Szczytnie.
  Autor: Wiem
  2018-04-24 12:35:10
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Do "Helena Modrejewska" Nie rozumiem Twojej zazdrości. Masakra kobieto. Ktoś pomaga dzieciom, a ty piszesz takie rzeczy? Obrzydliwa zazdrość
  Autor: Obserwator
  2018-04-23 19:44:17
 • Odnowa zaprasza na wyjątkowe rekolekcje
  Takie świętoszkowate a na dzieciach kokosy zbijają
  Autor: Helena Modrejewska
  2018-04-23 19:28:43
 • Szczytno – miasto bez szans?
  jaki burmistrz takie miasto
  Autor: danuta
  2018-04-23 15:20:02
 • PIERWSZA PRZYSIĘGA TERYTORIALSÓW Z WARMII I MAZUR
  Czemu nic nie wspomnieliście o dwóch żołnierzach wyróżnionych przez ministra z naszego miasta?????
  Autor: Szymon Si
  2018-04-23 10:33:08
 • Trzy osoby ciężko ranne, audi uderzyło w drzewo
  Naprawde przez tego chlopaka strach dzieci samych do szkoły puszczac bo jak wariat jeździ a rodzice jego chyba udaja że nie wiedzą powinien już dawno mieć uprawnienia do jazdy zabrane a tatuś niech oczy wkoncu przetrze!!!!!
  Autor: Ja
  2018-04-22 22:39:49
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  a co z wieżą ciśnień i z ruinami po kinie ?
  Autor: tak się pytam
  2018-04-22 17:58:07
 • Czy McDonald's bądź KFC powstanie w Szczytnie?
  Sądząc po Twoim zapisie wypowiedzi należysz do osób mniej zamożnych i inteligentnych bo oryografia leży i nawet patrzeć nie może na to co wypisujesz. Kebaby i fastfood odpadają jak ktoś sprzedaję jedzenie, które zaraz zacznie uciekać od starości i brudu. A co do odzieży to jedni kupują w D.H. Mazur a inni wolą markowe ubrania.
  Autor: Do I co
  2018-04-22 12:03:03
 • Kołakowska, Fabisiak, Pabich – troje muszkieterów ze Świętajna
  Szanowny Panie redaktorze,muszkieterów cechowała lojalność- o innych przymiotach nie wspomnę.Tytuł artykułu, dla mnie dziwny.
  Autor: wyborca
  2018-04-21 18:35:38