Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mistrz Polski - Maciej Mielczarczyk


Maciej Mielczarczyk to 14-latek, uczeń 8. klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Boks trenuje od niemal 3 lat. Tytuł Mistrza Polski wywalczył podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Grudziądzu w wadze do 62 kg.Jak trafiłeś na trening bokserski?

 

Trochę przez przypadek. Zaciągnął mnie na niego kolega. Ja zostałem tu do dziś, on niestety nie. Ale przyznam, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że zostanę mistrzem Polski. Owszem, myślałem, że uda mi się wygrać jeden, czy drugi sparing, czy jakieś zawody na poziomie okręgu, ale nie sądziłem, że tak to się potoczy.

 

Jakie to uczucie w wieku 14 lat zostać mistrzem Polski?

 

Radość jest ogromna. Rodzice są dumni, koledzy, nauczyciele gratulują sukcesu. Naprawdę, jest to fajne uczucie.

 

Jakie cechy powinien mieć dobry bokser?

 

Trzeba umieć dobrze ustawić się psychicznie. Myślę, że to najważniejsza cecha. Trzeba dorzucić do tego ciężki trening i chęć zwycięstwa. To chyba cała recepta. Wymaga to systematyczności, pracy. Ważnym elementem jest też dobry trener, który potrafi wychwycić błędy, zmotywować.


 

A jak mistrzowi Polski idzie w szkole?

 

(śmiech) Myślę, że dobrze. Na co dzień niewiele mam czasu na inne rzeczy poza nauką i treningami, ale ja z tego się cieszę, bo jestem aktywny i lubię gdy coś się dzieje. Nie potrafiłbym siedzieć wyłącznie przed komputerem czy w internecie. To nie dla mnie. Wolę ruch. I jak widać są tego efekty. Bardzo cieszę się ze zdobytego mistrzostwa Polski. Moi rodzice zresztą również.

 Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
  A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
  Autor: Patrycja
  2019-02-22 19:56:04
 • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
  Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
  Autor: Lol
  2019-02-22 15:13:40
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
  Autor: Pan łoficer tak się pisze?
  2019-02-22 13:07:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
  Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
  2019-02-22 13:00:11
 • Zwyciężyć własne życie
  Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
  Autor: varadero
  2019-02-22 11:55:08
 • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
  Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
  Autor: bezpieczny kierowca
  2019-02-22 08:01:09
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
  Autor: lubiepolicje
  2019-02-22 03:43:33
 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01