Niedziela, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Miliony płyną do szpitala, pojawiają się nowi lekarze


Przy szpitalu w Szczytnie powstanie szpitalny oddział ratunkowy. To już niemal pewne. Inwestycja ma kosztować ponad 9 mln złotych. Gdy dorzucimy do tego niemal 18 milionów złotych na rozbudowę szpitala i ponad milion na lądowisko to daje zawrotną kwotę około 30 milionów złotych. - Bezpieczeństwo mieszkańców powiatu jest bezcenne – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński.



O budowie SOR przy szczycieńskim szpitalu starosta poinformował radnych na ostatniej sesji. Podjęli oni też specjalną uchwałę, która umożliwia wybudowanie SOR w systemie zaplanuj, zaprojektuj, wybuduj, sfinansuj.

 

- Chodzi o to, że firma, która wygra przetarg na budowę tej inwestycji, pieniądze z naszego wkładu własnego otrzyma dopiero po oddaniu obiektu do użytku – mówi starosta Jarosław Matłach. - Mamy też wstępnie obiecane wsparcie na budowę SOR od ministerstwa zdrowia oraz ministerstwa rozwoju. Środki zewnętrzne będą sięgały 85 procent tej inwestycji. Ruszy ona oczywiście wówczas, gdy będziemy mieli pewność, że to wsparcie do nas trafi.

 

 

Wizualizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego przy szpitalu w Szczytnie.


 

 

Ale władze szpitala i szczycieńskiego starostwa nie inwestują wyłącznie w mury i wyposażenie. W szpitalu pojawiają się nowi lekarze.

 

- Nowoczesny sprzęt, nowe sale operacyjne, czy oddziały są ważne, ale dla pacjentów jeszcze ważniejsi są dobrzy lekarze, którzy skutecznie będą leczyć, ale też wysłuchają, czy po prostu rozmawiają – mówi Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - Szukamy specjalistów i na szczęście udaje nam się ich pozyskać. Ostatnio na oddziale chirurgicznym zostało zatrudnionych trzech nowych lekarzy, a to na pewno nie koniec. Wiem, że aspekt ludzi jest bardzo ważny dla pacjentów. Negocjacje z lekarzami nie są łatwe, bo jest ich mało na rynku pracy, ale liczę, że dzięki rozbudowie szpitala i polepszeniu warunków chętniej będą wiązali się ze Szczytnem.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13