Wtorek, 20 Marzec, Imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mieszkanie po taniości

Dobra wiadomość dla mieszkańców zajmujących lokale komunalne. Na mocy programu gospodarowania zasobem mieszkaniowym – można wykupić je nawet za 10% wartości.

Na terenie gminy Świętajno istnieje 11 budynków b...Dobra wiadomość dla mieszkańców zajmujących lokale komunalne. Na mocy programu gospodarowania zasobem mieszkaniowym – można wykupić je nawet za 10% wartości.

Na terenie gminy Świętajno istnieje 11 budynków będących własnością komunalną gminy oraz 16 budynków wspólnot mieszkaniowych z udziałem gminy. Podczas ubiegłotygodniowej sesji radni przyjęli program gospodarowania zasobem mieszkaniowym, na mocy którego mieszkania można wykupywać już za 10% ich wartości, przy czym płatność można rozłożyć na dogodne raty.

Za niektóre trzeba będzie zapłacić więcej, bo wysokość ulg zależy od stanu technicznego budynku i mieszkania oraz ich wyposażenia np. w podstawowe media. Skąd taka hojność? – Zmniejszy się udział gminy w kosztach remontów budynków. Poprawi się też struktura własnościowa, która pozwoli na bardziej efektywne użytkowanie zarówno zasobów mieszkaniowych, jak i zasobów finansowych – mówi wójt Janusz Pabich. – Dziś większość zamieszkujących nasze lokale nie chce ich remontować, bo nie należą one do nich. Natomiast bardzo chętnie ludzie dewastują mieszkania, co jest prawdziwą plagą. My natomiast nie możemy im odmówić zakwaterowania, ani pociągnąć do odpowiedzialności. Mamy nadzieję, że ludzie zaczną wykupywać mieszkania i wezmą za nie większą odpowiedzialność – dodaje.

Wójt obiecuje, że nie sprzeda żadnego lokalu z jego najemcą, któremu przysługuje prawo pierwokupu. Sytuacja może się jednak zmienić, jeśli najemca nie zechce mieszkania na własność, a gmina nie zechce nadal danego mieszkania remontować itp. Gmina ma bowiem prawo sprzedać mieszkanie także innym osobom, co oczywiście nie oznacza, że z tego prawa skorzysta. Sprawa dotyczy 58 mieszkań.

Paweł Salamucha

Fot. ArchiwumKomentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05
 • Odwołanie sołtysa Olszewek, czy nadmierna aktywność jest szkodliwa?
  Byłem na zebraniu,na którym został wybrany uwielbiany przez mieszkańców super sołtys... było ok 18 osób,z czego 2 były przeciw.A święcicki sam zgłosił swoją kandydaturę!!!!
  Autor: MIESZKANIEC
  2018-03-14 17:49:06
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  Pytania zadawane w pierwszej osobie, ale ich autora oczywiście brak...
  Autor: Ja
  2018-03-13 20:32:13
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Nosił wilk razy kilka (a nawet kilkanaście), ponieśli i wilka ....
  Autor: Ananiasz
  2018-03-12 01:10:46
 • Zamiast kwiatka panie dostały kurs samoobrony (zdjęcia)
  Rzeczywiście, paradoksalnie, Panie od Panów dostały lekcję samoobrony. Panowie, po prostu nie bijcie!
  Autor: Waga
  2018-03-11 01:10:04
 • Kolejny domowy kat za kratami
  co za skurw....n
  Autor: maxxx
  2018-03-10 12:25:10
 • Zbędna brawura na lodowej łące
  Pomiędzy 4 a 8 miesiącem od odebrania prawa jazdy młody kierowca będzie zobowiązany zaliczyć teoretyczne i praktyczne szkolenia. Pierwsze potrwa 2 godziny i obejmie tematykę wypadków drogowych. Za takie warsztaty Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego policzą sobie maksymalnie 100 zł. Część praktyczna obędzie się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy i obejmie m.in. zajęcia z wyprowadzenia auta z poślizgu. Taki kurs trwać ma godzinę i kosztować będzie około 200 zł.
  Autor: max
  2018-03-09 16:30:03