Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mieszkańcy wspólnie postawili na... Wspólną

A nich się od nas wszyscy już odczepią – mówi Barbara Więcek, mieszkanka jeszcze ulicy Buczka w Szczytnie. Jeszcze, bo za chwilę ulica zmieni nazwę. Zmiany domaga się wojewoda, a zmuszeni mieszkańcy domagają się... ulicy Wspólnej.Wojewoda domaga się zmiany nazwy ulicy Mariana Buczka w Szczytnie. Zdaniem IPN Buczek to komunistyczny działacz. Władze miasta nazwy nie próbowały wcześniej zmieniać, bo ich zdaniem nie chcieli tego sami mieszkańcy ulicy. Teraz wyjścia już nie mają, bo albo zmienią nazwę ulicy uchwałą sami, albo z urzędu dokona tego wojewoda.

Radny Rafał Kiersikowski odwiedził mieszkańców ulicy Buczka.

- Od pani Barbary Więcek dostałem karteczkę z wypisanymi siedmioma nazwami ulic: Kolorowa, Tęczowa, Radosna, Pogodna, Deszczowa, Wspólna i Nasza – wylicza radny. - A że na ulicy jest dziesięć domów więc się przeszedłem od domu do domu i zbierałem opinie. Dotarłem do siedmiu budynków, bo w trzech nikogo nie było. Głosami 5 do 2 wygrała ulica Wspólna. Dwie osoby zagłosowały na Tęczową. Potem zadzwoniłem jeszcze do mieszkańców trzech pozostałych budynków i oni również poparli ulicę Wspólną.

- To najlepszy wybór – mówi nam Kazimierz Wojdowicz z ulicy Buczka. - Wspólnie tę ulicę remontowaliśmy, wspólnie się tu budowaliśmy, walczyliśmy z dziurami, układaliśmy chodnik. Jest to nasza ulica Wspólna. I tak niech będzie.

Podobnego zdania jest inna mieszkanka Buczka pani Barbara Więcek. - A nich się od nas wszyscy już odczepią – mówi. - Wybraliśmy nazwę i niech już tak zostanie. Nie chcieliśmy zmian, ale skoro one są niezbędne, to niech uszanują przynajmniej naszą wolę i nie narzucają nam żadnej innej nazwy. Myślę, że wybraliśmy na tyle uniwersalną, że już żaden nowy system nie będzie jej zmieniał.

Komentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Jest kandydat na burmistrza Szczytna
  Czy PSL,SLD,PSL....to ten sam typ ludzi, iść tam gdzie nie trzeba się narobić tylko zbierać kasę. Wszyscy siebie warci.
  Autor: mieszkaniec
  2017-12-18 11:33:17
 • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
  Nie ładnie Elmed nie ładnie...
  Autor: Borys
  2017-12-16 12:44:23
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
  Autor: Aleksandra Orzoł
  2017-12-15 22:17:15
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
  Autor: Kasia
  2017-12-15 22:16:00
 • Znikająca zatoka autobusowa
  Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
  Autor: Rafał
  2017-12-15 15:27:18
 • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
  Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
  Autor: ga
  2017-12-14 15:07:59
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
  Autor: Hrynial
  2017-12-14 13:16:03
 • Policjanci polują na pieszych
  W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
  Autor: kama
  2017-12-14 09:44:19
 • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
  Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
  Autor: Rolniczka
  2017-12-13 23:10:24
 • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
  Co za dno
  Autor: Wiesław paleta
  2017-12-13 21:12:05