Sobota, 23 Luty, Imieniny: Damiana, Romana, Romany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mieszkańcy gminy Rozogi napisali książkę z bajkami


Nie święci garnki lepią, to przysłowie zastosował w praktyce GOK w Rozogach prowadząc cykl warsztatów literackich, w czasie których ponad 80 mieszkańców gminy stało się autorami baśni. Cztery tygodnie temu pierwsze egzemplarze „Baśni z Rozóg” wyjechały z drukarni.

 



Warsztaty tworzenia baśni rozoskich GOK przeprowadził jesienią zeszłego roku. Powstało 12 grup, które skupiły łącznie ponad 80 osób. Zadaniem każdej grupy było stworzenie pod kierunkiem instruktora, własnej baśni o dowolnej tematyce. Jedynym warunkiem było, aby akcja rozgrywała się na terenie gminy Rozogi.

 

 

 

Celem naszych działań było nie tylko pobudzenie uczestników do działań twórczych poprzez tworzenie własnych baśni, ale też integracja środowiska lokalnego - mówi Wojciech Szewczak, dyrektor GOK w Rozogach, pomysłodawca i organizator warsztatów.

 

Warsztaty prowadził Marek Samselski, autor bajek i legend oraz łamigłówek dla dzieci. Jego zadaniem była też redakcja czyli ubranie pomysłów uczestników warsztatów w formę literacką. Pięknie w twardej oprawie wydana publikacja wzbogacona jest o rysunki wykonane przez autorów baśni na warsztatach plastycznych oraz fotografie poszczególnych grup.


 

 

 

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że mieszkańcy gminy wspólnie są w stanie stworzyć wartościową rzecz. Okazało się, że zintegrowali się nie tylko uczestnicy warsztatów, ale też osoby i instytucje z terenu gminy, które wspierały nas w organizacji całego cyklu. Wielkie podziękowania należą się m.in. dyrektorom szkół i przedszkoli, nauczycielom szkół z terenu gminy oraz sołtysom, których kilku również mocno zaangażowało się w projekt – podsumowuje Szewczak.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-07 12:54:14

Mieszkańcy walczą z agencją towarzyską

  • Czwartek, 2019-01-17 10:08:58

Fotowoltaika na szkołach w gminie Rozogi

  • Piątek, 2019-01-04 09:24:11

Rozogi pobiły Szczytno

  • Czwartek, 2018-12-20 10:56:45

Śwąteczne Życzenia Wójta Gminy Rozogi


Komentarze

  • Spółka „Verdancy” podbija pasymską Koreę
    A co z \"Natura 2000\"? Co z ptactwem które gniazduje/żyje na tych terenach? Środowisko zostanie naruszone nieodwracalnie! Co za bzdura!Od kiedy można od tak dostać pozwolenie na budowę nad wodą lub na wodzie i to w obszarze chronionym?!
    Autor: Patrycja
    2019-02-22 19:56:04
  • „Jedynka” i „dwójka” mistrzami powiatu
    Sobieski nie wygrał? Niemożliwe XDD Chyba ten rok nie należy do najlepszych dla szkoły nr 3
    Autor: Lol
    2019-02-22 15:13:40
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Oto nowa najnowsza masowa produkcja made in Szczytno łoficery po 4 latach na 6 grupach w programie studiów proszę obowiązkowo \"studentom\" puszczać takie pozycje jak ojciec Mateusz, Miami Vice, W11, 07 zgłoś się, Szklana Pułapka a tym ambitniejszym lot nad kukułczym gniazdem
    Autor: Pan łoficer tak się pisze?
    2019-02-22 13:07:15
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Dramat kto wymyślił taki kretynizm. Ta aberacja a właściwie patologia już kiedyś była o takich złotych dzieciach Szczytna mówiło się pampersy. Przychodzili do jednostek i uczył ich sierżant bo aspirant nie miał czasu na takie głupoty. Pomysł to porażajacą głupota ale ta instytucja i tak się stacza. Będzie produkować pseudo oficerów, matołków, tym co planujecie zrobić degradujecie stopień oficera i doprowadzicie do konfliktów w jednostkach. Gratuluję Panie Szymczyk świetny pomysł długo Pan nad tym myślał?
    Autor: Jestem oficerem i mam 4 lata
    2019-02-22 13:00:11
  • Zwyciężyć własne życie
    Brawo!!! Życzę Pani wszystkiego dobrego. Trzymam kciuki!!!
    Autor: varadero
    2019-02-22 11:55:08
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Mam nadzieję , że skrzyżowania ścieżki rowerowej z drogami publicznymi i lokalnymi będą bezkolizyjne.? Czy znowu tylko rowerzyści będą mieli (pierwszeństwo) -przywileje a kierowcy utrapienie?
    Autor: bezpieczny kierowca
    2019-02-22 08:01:09
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Czyżby to pan komendant rektor doktor inspektor Marek Fałdowski wymyślił? Jakoś mnie to nie dziwi.
    Autor: lubiepolicje
    2019-02-22 03:43:33
  • Zwyciężyć własne życie
    Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
    Autor: Wielki szacunek
    2019-02-21 17:08:50
  • Zwyciężyć własne życie