Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mieszkańcy gminy Rozogi napisali książkę z bajkami


Nie święci garnki lepią, to przysłowie zastosował w praktyce GOK w Rozogach prowadząc cykl warsztatów literackich, w czasie których ponad 80 mieszkańców gminy stało się autorami baśni. Cztery tygodnie temu pierwsze egzemplarze „Baśni z Rozóg” wyjechały z drukarni.

 



Warsztaty tworzenia baśni rozoskich GOK przeprowadził jesienią zeszłego roku. Powstało 12 grup, które skupiły łącznie ponad 80 osób. Zadaniem każdej grupy było stworzenie pod kierunkiem instruktora, własnej baśni o dowolnej tematyce. Jedynym warunkiem było, aby akcja rozgrywała się na terenie gminy Rozogi.

 

 

 

Celem naszych działań było nie tylko pobudzenie uczestników do działań twórczych poprzez tworzenie własnych baśni, ale też integracja środowiska lokalnego - mówi Wojciech Szewczak, dyrektor GOK w Rozogach, pomysłodawca i organizator warsztatów.

 

Warsztaty prowadził Marek Samselski, autor bajek i legend oraz łamigłówek dla dzieci. Jego zadaniem była też redakcja czyli ubranie pomysłów uczestników warsztatów w formę literacką. Pięknie w twardej oprawie wydana publikacja wzbogacona jest o rysunki wykonane przez autorów baśni na warsztatach plastycznych oraz fotografie poszczególnych grup.


 

 

 

- Po raz kolejny udowodniliśmy, że mieszkańcy gminy wspólnie są w stanie stworzyć wartościową rzecz. Okazało się, że zintegrowali się nie tylko uczestnicy warsztatów, ale też osoby i instytucje z terenu gminy, które wspierały nas w organizacji całego cyklu. Wielkie podziękowania należą się m.in. dyrektorom szkół i przedszkoli, nauczycielom szkół z terenu gminy oraz sołtysom, których kilku również mocno zaangażowało się w projekt – podsumowuje Szewczak.

 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-07 12:54:14

Mieszkańcy walczą z agencją towarzyską

  • Czwartek, 2019-01-17 10:08:58

Fotowoltaika na szkołach w gminie Rozogi

  • Piątek, 2019-01-04 09:24:11

Rozogi pobiły Szczytno


Komentarze

  • Egzaminy mimo strajku
    To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
    Autor: Rafal
    2019-04-20 09:32:28
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
    Autor: Karol
    2019-04-20 09:20:42
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
    Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
    2019-04-19 21:35:01
  • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
    Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
    Autor: Tadeusz Zagozdziński
    2019-04-19 21:20:51
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
    Autor: LOLO
    2019-04-19 13:09:20
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
    Autor: Szczytniak na emigracji
    2019-04-19 09:01:02
  • Szybka „warszawka” już bez... prawka
    „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
    Autor: Tomasz
    2019-04-18 16:00:36
  • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
    Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
    Autor: Daniel
    2019-04-18 11:28:27
  • McDonald's i KFC w Szczytnie
    Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
    Autor: TTT
    2019-04-18 08:41:39
  • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
    Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
    Autor: Kierowca
    2019-04-18 07:07:19