Piątek, 19 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Medalowy miting naszych pływaków

W niedzielę w Mławie odbyły się III Mistrzostwa Dzieci i Młodzików w Pływaniu (rocznik 2005 i młodsi). Zawodnicy Płetwala zdobyli 12 medali.

Gościem honorowym imprezy była srebrna medalistka ostatnich mistrzostw Europy w Kopenhadze Alicja Tchórz. W zawodach wystartowało 243 zawodników z 30 klubów. W doborowej stawce mieliśmy 9 zawodników z Płetwala Szczytno, którzy zanotowali kilka wartościowych rezultatów w swoich kategoriach wiekowych.

Zawodnicy Płetwala zdobyli 12 medali (5 złotych, 5 srebrnych, 2 brązowe). Dało to klubowi 3 miejsce w klasyfikacji medalowej i 4 miejsce w klasyfikacji drużynowej. W klasyfikacji generalnej na najlepszego zawodnika Magdalena Lis (12 lat) zajęła pierwsze miejsce, Ignacy Choroszewski (10 lat) zajął drugie miejsce i Martyna Pieńkowska (9 lat) zajęła trzecie miejsce.

Sztafety: sztafeta mieszana 4 x 50 m stylem dowolnym rocznik 2005 i młodsi w składzie: Ignacy Choroszewski (10 lat), Tobiasz Czerniawski (13 lat), Magdalena Lis (12 lat) i Maciej Nowicki (12 lat) zajęła 1 miejsce; sztafeta mieszana 4 x 50m stylem zmiennym rocznik 2005 i młodsi w składzie: Ignacy Choroszewski (10 lat), Tobiasz Czerniawski (13 lat), Dawid Jakubcewicz (11 lat) i Maciej Nowicki (12 lat) zajęła 2 miejsce oraz sztafeta mieszana 4 x 25 m stylem dowolnym rocznik 2009 i młodsi w składzie: Nataniel Czerniawski (9 lat), Maja Jakubcewicz (8 lat), Natalia Nowicka (8 lat) i Martyna Pieńkowska (9 lat) zajęła 4 miejsce. Medale zdobyli: Magdalena Lis (4 złote), Ignacy Choroszewski (1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy), Tobiasz Czerniawski (1 złoty, 2 srebrne), Martyna Pieńkowska (1 złoty, 1 brązowy), Dawid Jakubcewicz (1 srebrny) i Maciej Nowicki (1 srebrny).