Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Matka i dwoje dzieci zatruli się czadem


Wczoraj czadem zatruła się 33-letnia kobieta i jej dwójka dzieci - 5-letni syn i 12-letnia córka. Cała trójka trafiła do szpitala w Szczytnie.



Do tego dramatu doszło w jednym z budynków przy ulicy Warszawskiej w Szczytnie. Ratownicy medyczni i strażacy dotarli pod wskazany adres po dyspozycji z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Olsztynie. Cała trójka została zaopatrzona przez medyków i przewieziona do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla na dalszą diagnostykę.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że tlenek węgla powstał wskutek niewłaściwej pracy piecyka gazowego.

Liczba zatruć tlenkiem węgla wzrasta, gdy nasilają się mrozy. Ratownicy medyczni i strażacy apelują ostrożność.

- Do zasłabnięcia najczęściej dochodzi w łazienkach, które są ogrzewane piecykami gazowymi – mówi Grzegorz Achremczyk, ratownik medyczny.- Gdy dojdzie do takiego zasłabnięcia to najpierw powinno się doprowadzić do pomieszczenia świeże powietrze, otworzyć okna, drzwi, potem wezwać pomoc i wówczas zająć się poszkodowanymi. Tlenek węgla łączy się z hemoglobiną dużo łatwiej niż tlen, dlatego w krótkim czasie dochodzi do niedotlenienia mózgu, serca i innych organów, człowiek traci świadomość - dodaje Grzegorz Achremczyk. - Czad to bardzo niebezpieczna sprawa, nie ma zapachu, nie widać go, i jest śmiertelny.


 

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-02-14 22:55:06

Domy dziecka w Szczytnie mają się dobrze

  • Piątek, 2019-02-08 10:30:16

Czy krowom dzieje się krzywda?

  • Piątek, 2019-02-08 10:06:01

PONAD 300 TYSIĘCY KILOMETRÓW POMOCY

  • Piątek, 2019-02-01 13:09:09

Szkoły średnie zmierzą się z... uczniami


Komentarze

  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:44:45
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:39:50
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
    Autor: Zek
    2019-02-19 14:55:20
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
    Autor: Remik
    2019-02-19 14:52:32
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
    Autor: TZ
    2019-02-19 11:35:14
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
    Autor: szczytnianin
    2019-02-18 21:28:02
  • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
    Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
    Autor: dr
    2019-02-18 17:41:38
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
    Autor: Krajan
    2019-02-18 17:09:13
  • Hrybek zastąpi Bańkowską
    To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-02-18 13:22:54
  • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
    Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
    Autor: Mieszkanka
    2019-02-16 20:40:59