Piątek, 19 Styczeń, Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Marcin i Łukasz to warcabowi mistrzowie (zdjęcia)

Marcin Pałys ze Szkoły Podstawowej w Jerutach oraz Łukasz Garela ze Szkoły Podstawowej w Kolonii wygrali swoje kategorie podczas Gminnego Turnieju Szkół Podstawowych w Warcaby Klasyczne.W zawodach, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii, wzięło udział 21 uczniów. Nad właściwym przebiegiem rywalizacji czuwała profesjonalna komisja sędziwoska, w której skład weszli: mistrz Polski seniorów oraz wicemistrz drużynowy w mistrzostwach Polski seniorów – Stanisław Morzy, Anna Morzy – wicemistrzyni Polski kobiet, Szymon Morzy – wielokrotny mistrz Polski oraz mistrz Europy.

 

Rozgrywki odbyły się pod patronatem wójta gminy Świętajno oraz prezesa Stowarzyszenia „Kolonia nad Szkwą”. Walczyło w nich 21 uczniów ze szkół: w Jerutach, Świętajnie, Spychowie i Kolonii. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach : klasy I-IV i V-VII.

 

Mistrzem warcabów w I kategorii został Marcin Pałys ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jerutach. Natomiast w II kategorii mistrzem został Łukasz Garela ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii.

 

Przyznana została również nagroda fair play, którą otrzymał Dawid Kozłowski ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kolonii. Po wyłonieniu zwycięzców Turnieju i ogłoszeniu wyników uczestnicy zrobili wspólne zdjęcie z organizatorami i mistrzami warcabowymi. Uczestnicy mogli również spróbować swoich sił w pojedynku z mistrzem Polski seniorów.Galeria zdjęćKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Dostawczy fiat potrącił 79-letnią kobietę na ulicy Piłsudskiego
  Prawdą jest że ta Pani przechodziła w miejscu niedozwolonym, ale prawdą jest również że jest tam bardzo słabe oświetlenie.
  Autor: Kierowca
  2018-01-19 12:24:56
 • Radni rżną własną gminę?
  A ile Kołakowska zapłaciła za ten artykuł?
  Autor: Izabala
  2018-01-18 16:57:17
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Niebawem wybory
  Autor: Michał Szczytno
  2018-01-16 11:50:29
 • Podatkowa zachęta dla przedsiębiorców
  Nie jest to sprawiedliwe... mikro firmy dalej będą płaciły, a większe mogą legalnie nie płacić podatku. Wystarczy firmę "sprzedać" osoba prywatna firmie np. sp. zoo i fikcyjna inwestycja będzie ... Nie podoba mi się pomysł ulgi na lata a nie na kwotę w danym roku. Mam wrażenie, że ten przepis powstał pod firmę w byłym Favoricie...
  Autor: ncccc
  2018-01-15 21:17:58
 • Rekordowe granie w gminie Dźwierzuty
  Najlepsi
  Autor: ja
  2018-01-15 12:58:15
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Pani Burmistrz twierdzi, że nie zaniedbujemy sportu jeżeli chodzi o finansowanie. Kluby otrzymują z miasta pieniądze, które w dużej części zwracają do kasy miasta za korzystanie z obiektów miejskich jak np, hala Wagnera czy hala w SP 6.
  Autor: Paweł Malec
  2018-01-12 12:51:20
 • Nie żyje Stanisław Wrona
  Uczył mnie geografii, pamiętam do dziś jak mi tłumaczył co to jest łańcuch górski, nie było to łatwe bo mi chłopakowi ze wsi łańcuch kojarzył się z wiązaniem bydła. Spoczywaj w pokoju dobry nauczycielu.
  Autor: jack609
  2018-01-11 09:15:21
 • Szczytno traci znakomitego sportowca, Bukowiecki wybiera Olsztyn
  Z szacunkiem dla urzędników , ale kompletnie nie rozumieją , albo nie chcą rozumieć swojej roli .... Pani Burmistrz to nie Pan Bukowiecki ma chodzić i prosić i składać propozycje " najjaśniejszym " To Pani odpowiada za promocje miasta .............................
  Autor: Romuald Amborski
  2018-01-10 20:32:07
 • Wikariusz w świecie edukowany
  bardzo lubię tego księdza pozdrawiam ;)
  Autor: eustacha
  2018-01-10 18:56:50
 • Martwy pies w budzie, drugi skrajnie wycieńczony na łańcuchu
  To ze na tym są psy to nie znaczy ze wszystkie są zaglodzony była interwencja zgłoszona do weterynarza a proszę nie pisać że wszystakie psy biegali i szukały jedzenie bo ja mam psa i jest wszystko w porządku bo terz sprawdzali ale o tym to nikt nie napisał prawda
  Autor: Mieszkanka rudki
  2018-01-10 07:09:49