Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mali ilustratorzy Chotomskiej


Na konkurs wpłynęło około 50 prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Szczytno. Zadaniem dzieci było przeczytać dowolny wiersz Wandy Chotomskiej i wykonać pracę plastyczną do deklamowanego utworu.


Na konkurs wpłynęło około 50 prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Szczytno. Zadaniem dzieci było przeczytać dowolny wiersz Wandy Chotomskiej i wykonać pracę plastyczną do deklamowanego utworu.

Data rozstrzygnięcia konkursu nie została wybrana przypadkowo, ponieważ 26 października patronka szkoły w Trelkowie obchodzi swoje urodziny. - Jest to niewątpliwie wspaniała okazja do zaprezentowania twórczości Wandy Chotomskiej - mówi organizatorka konkursu Beata Arbatowska. - Celem konkursu było upowszechnienie twórczości Wandy Chotomskiej wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z terenu gminy Szczytno oraz inspirowanie ich do rozwijania zdolności plastycznych. To także świetna okazja do zapoznania dzieci z postacią pani Wandy - patronki naszej szkoły.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a liczba napływających prac przerosła oczekiwania. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, więc wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne.

Do trelkowskiej szkoły zaproszono wszystkich małych autorów z opiekunami – nauczycielami i rodzicami. Goście wysłuchali informacji o życiu i twórczości Wandy Chotomskiej, obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu klasy II i III pod kierunkiem Aleksandry Ciszewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci – nagrody.


 

ba

 

Zwycięzcy:

przedszkole:

I - Dorota Piędziak, NZSP Gawrzyjałki

II – Paweł Paprotny, NZSP Trelkowo

III – Mateusz Nagórski, Przedszkole „Jasia i Małgosi” w Lipowcu

 

klasy I

I – Kasia Stawiarz, SP Rudka

II - Amelia Nagórka, SP Lipowiec

III – Maja Nysztal, SP Rudka

 

klasy II

I – Julia Grzywińska, SP Lipowiec

II – Patrycja Piędziak, NZSP Gawrzyjałki

III – Gabriela Bechta, SP Rudka

 

klasy III

I – Sara Sikorska, SP Wawrochy

II – Anastazja Zembrzuska, SP Rudka

III – Julia Gawryszewska, SP Lipowiec

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Przepraszam, że tak późno ale dopiero dziś miałem trochę czasu aby zajrzeć do komentarzy. Nie wiem gdzie znalazł Pan jakiekolwiek uwagi pod adresem rządu. Jeszcze raz przeczytałem i nie widzę więc sorki ale nie mogłem opluć. Większość tekstu dotyczy Wiosny oraz spraw lokalnych. Z sympatią wypowiadam się także pod adresem tutejszego lidera rządzącej partii. Przepraszam ale nie każda gazeta to prorządowy biuletyn typu TVP. Natomiast nie ukrywam, iż z tym rządem nie jest mi po drodze i robię to z otwartą przyłbicą pod własnym nazwiskiem. Co do żółci, to pomimo słusznego już wieku ze zdrowiem u mnie ok, czego i Panu życzę.
  Autor: wiesław madrzejowski
  2019-03-18 17:20:25
 • Ogień nie zna się na zegarku
  A czy przypadkiem w Radzie Gminy nie zasiada 3 strażaków i oni nie widzą co się dzieje , my ich wybraliśmy żeby nas reprezentowali i również dbali o nasze bezpieczeństwo
  Autor: Mariusz
  2019-03-18 15:03:21
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Widziałam dziwne światła nad lasem 11.03.2019 ok.godz.20 40. na Warmii z okna swojego domu. Najpierw rząd świateł ok.6 pojawił się nad lasem potem nagle światła zniknęły i po chwili pokazały się kawałek dalej w moją prawą stronę i zniknęły. Następnie po mojej prawej stronie pojawiła się \"gwiazda\" mieniąca się na pomarańczowo po czym od tej gwiazdy znowu pojawił się rząd świateł tym razem wpadających w kolor pomarańczowy od mojej prawej do lewej strony i chwilę po tym zniknęły łącznie z tą gwiazdą. To było bardzo ekscytujące i wiem ,że z sąsiedniej wioski też było to widziane przez innych ludzi.
  Autor: Wiola
  2019-03-18 14:42:01
 • Ogień nie zna się na zegarku
  A Ja chciałbym podziękować Panu Redaktorowi że zajął się tą sprawą . Być może że dzięki artykułowi i nagłośnieniu w prasie może w końcu będzie jakaś zmiana i poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców . Przyznam jednak rację Mieszkance że Pan Komendant Gminny i Pan Prezes Osp Rozogi będą siebie i jednostkę przedstawiać w jak najlepszym świetle. Żeby rzetelnie przedstawić jak rzeczywiście wygląda sytuacja trzeba zapytać Strażaków !
  Autor: Sławek
  2019-03-18 09:59:45