Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Mali ilustratorzy Chotomskiej


Na konkurs wpłynęło około 50 prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Szczytno. Zadaniem dzieci było przeczytać dowolny wiersz Wandy Chotomskiej i wykonać pracę plastyczną do deklamowanego utworu.


Na konkurs wpłynęło około 50 prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół z terenu gminy Szczytno. Zadaniem dzieci było przeczytać dowolny wiersz Wandy Chotomskiej i wykonać pracę plastyczną do deklamowanego utworu.

Data rozstrzygnięcia konkursu nie została wybrana przypadkowo, ponieważ 26 października patronka szkoły w Trelkowie obchodzi swoje urodziny. - Jest to niewątpliwie wspaniała okazja do zaprezentowania twórczości Wandy Chotomskiej - mówi organizatorka konkursu Beata Arbatowska. - Celem konkursu było upowszechnienie twórczości Wandy Chotomskiej wśród uczniów szkół podstawowych i przedszkolaków z terenu gminy Szczytno oraz inspirowanie ich do rozwijania zdolności plastycznych. To także świetna okazja do zapoznania dzieci z postacią pani Wandy - patronki naszej szkoły.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a liczba napływających prac przerosła oczekiwania. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów, więc wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne.

Do trelkowskiej szkoły zaproszono wszystkich małych autorów z opiekunami – nauczycielami i rodzicami. Goście wysłuchali informacji o życiu i twórczości Wandy Chotomskiej, obejrzeli krótkie przedstawienie w wykonaniu klasy II i III pod kierunkiem Aleksandry Ciszewskiej. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci – nagrody.


 

ba

 

Zwycięzcy:

przedszkole:

I - Dorota Piędziak, NZSP Gawrzyjałki

II – Paweł Paprotny, NZSP Trelkowo

III – Mateusz Nagórski, Przedszkole „Jasia i Małgosi” w Lipowcu

 

klasy I

I – Kasia Stawiarz, SP Rudka

II - Amelia Nagórka, SP Lipowiec

III – Maja Nysztal, SP Rudka

 

klasy II

I – Julia Grzywińska, SP Lipowiec

II – Patrycja Piędziak, NZSP Gawrzyjałki

III – Gabriela Bechta, SP Rudka

 

klasy III

I – Sara Sikorska, SP Wawrochy

II – Anastazja Zembrzuska, SP Rudka

III – Julia Gawryszewska, SP Lipowiec

 Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Gaspar Święciński mistrzem świata
  Brawo. Gaspar.
  Autor: Lemon
  2018-12-13 14:23:45
 • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
  Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
  Autor: Jacek
  2018-12-13 12:40:34
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
  Autor: mieszkaniec
  2018-12-13 12:14:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
  Autor: laik
  2018-12-13 12:03:06
 • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
  Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
  Autor: TTT
  2018-12-13 11:09:33
 • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
  Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
  Autor: TTT
  2018-12-13 01:50:08
 • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
  Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
  Autor: Teresa TTT
  2018-12-12 10:17:29
 • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
  Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
  Autor: Aga
  2018-12-12 07:13:28
 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27