Sobota, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Malec psioczy na fuszerkę

Takiego bubla to już dawno nie widziałem. Jak można było odebrać tę inwestycję? – grzmiał na ostatniej komisji Paweł Malec, miejski radny. Poszło o Suwalską i Pomorską.W czwartek, 7 grudnia, odbiorem technicznym zakończyła się modernizacja ulicy Suwalskiej i części Pomorskiej.

- Problem w tym, że obie ulice mają wiele mankamentów, które widać było jeszcze na etapie budowy – mówi Paweł Malec. - I są to takie wady, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu użytkowników. Źle wylany asfalt, źle osadzone i zabezpieczone studzienki. Fuszerka. My za to płacimy przecież ogromne pieniądze. Kto podpisał protokół odbioru?

Radnego tonował wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

- Nie przypominam sobie, abyśmy jakąkolwiek inwestycję drogową odebrali bez usterek – mówi. - Takie rzeczy to jest coś normalnego. Dlatego powstaje protokół odbioru, w którym wypisywane są usterki, a wykonawca ma obowiązek je usunąć.

- Ale jak coś, co dopiero zostało wykonane, może być już popsute? - Malec nie dawał się przekonać. - Naprawę czegoś takiego nie rozumiem. Według mnie, ktoś tych prac po prostu nie dopilnował i tyle.

Wiceburmistrz Kaczmarczyk gwarantował, że ustalone podczas odbioru wady wykonawca z pewnością poprawi.

- To jest w jego interesie – tłumaczył. - Jeśli tego nie zrobi, to my zrobimy na jego koszt, a potem obciążymy go. Poza tym umowa jest tak skonstruowana, że możemy nie wypłacić całej kwoty przetargowej jeśli inwestycja nie została należycie wykonana. Zabezpieczeń jest naprawdę sporo. Droga zostanie poprawiona. Tego jestem pewien. Poza tym jest ona objęta pięcioletnią gwarancją. I z reguły jest tak, że już po pół roku od odebrania inwestycji sprawdzamy, jak ona wygląda. Wówczas też bywają poprawki. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Pawła Malca takie tłumaczenie dalej nie przekonuje. - Ktoś tego nie dopilnował i tyle – mówi. - Według mnie burmistrz. A teraz mieszkańcy będą płacić za te błędy. Już zdarzyło się, że ktoś uszkodził samochód na tej drodze. Od kogo ma się ubiegać o odszkodowanie?

 Komentarze do artykułu

Mieszkaniec ul. Ciasnej

Po przebudowie ulic Suwalskiej i Pomorskiej została zniszczona ul. Ciasna przez ciężarówki pracujące podczas tej budowy doły i błoto nie da się przejść ani przejechać samochodem zginęła także tabliczka z nazwą tej ulicy. Jedno zrobili drugie zniszczyli!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2018-01-03 14:10:26

Radny Malec: - Komisja rewizyjna to farsa!


Komentarze

 • Czy Pasym stanie się mazurskim Kazimierzem Dolnym?
  Zamiast zrobić przed gminą fontannę z prawdziwego zdarzenia okrogłą z jakims filarem i woda na boki rozpryskiwała to zrobili dziurę we wnęce,po co ta dziura?....wie.A zamiast fontanny zrobili na boku sikawki żeby można było się wykąpać.Reszta wykonania szkoda gadać.
  Autor: Sikawka
  2018-08-16 22:02:27
 • Alarm w DPS, pracownicy podzieleni, mieszkańcy zdezorientowani
  !!!????
  Autor: Xxxx
  2018-08-16 20:04:13
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?
  Autor: MC
  2018-08-16 17:37:17
 • Od robotnika do kierownika...
  Swoją karierę w Ikei we Wielbarku zacząłem już 7 lat temu. Nie traktowałem początkowo tej pracy jako coś z czym bym wiązał moją przyszłość na tyle lat, ale faktycznie, stopniowo zdobywałem doświadczenie, wiedzę, umiejętności i awansowałem, obecnie zajmuje jedno z kierowniczych stanowisk i bardzo sobie cenię pracę tu. Bardzo pozytywne wrażenia, tym bardziej patrząc na te 7 lat, które już tu pracuję
  Autor: Krzysztof
  2018-08-16 12:47:29
 • Ronda jeszcze nie ma, a już... denerwuje
  szkoda ze temu cfaniakow"i w sutannie nie zabrali, nie zdziwie sie dy za nasze pieniądze jeszcze wokół koscioł alejki i chodniki miasto zrobi.
  Autor: Marcin
  2018-08-16 12:40:29
 • Kampanii jeszcze nie ma, a błotem już rzucają w... wójta
  skoro ktoś chce zadać te pytania, niech je zada oficjalnie w twarz wójtowi.
  Autor: macx
  2018-08-16 12:29:44
 • Protest... sąd w Szczytnie
  na zdjęciu odliczając dzieci to max 30 osób!!
  Autor: marta
  2018-08-16 11:52:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Wielbark bez wątpienia dużo zyskuje dzięki zlokalizowanemu tu zakładowi Ikea. Jest to miejsce pracy dla ogromnej liczby naszych mieszkańców i nie tylko.
  Autor: Tadeusz
  2018-08-16 10:56:32
 • Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie
  Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.
  Autor: Szczytnianin
  2018-08-16 09:54:32
 • Złośliwy los i guz... Tomek potrzebuje pomocy

  Autor: AnaGuerrero
  2018-08-16 09:38:55