Środa, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Malec psioczy na fuszerkę

Takiego bubla to już dawno nie widziałem. Jak można było odebrać tę inwestycję? – grzmiał na ostatniej komisji Paweł Malec, miejski radny. Poszło o Suwalską i Pomorską.W czwartek, 7 grudnia, odbiorem technicznym zakończyła się modernizacja ulicy Suwalskiej i części Pomorskiej.

- Problem w tym, że obie ulice mają wiele mankamentów, które widać było jeszcze na etapie budowy – mówi Paweł Malec. - I są to takie wady, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu użytkowników. Źle wylany asfalt, źle osadzone i zabezpieczone studzienki. Fuszerka. My za to płacimy przecież ogromne pieniądze. Kto podpisał protokół odbioru?

Radnego tonował wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

- Nie przypominam sobie, abyśmy jakąkolwiek inwestycję drogową odebrali bez usterek – mówi. - Takie rzeczy to jest coś normalnego. Dlatego powstaje protokół odbioru, w którym wypisywane są usterki, a wykonawca ma obowiązek je usunąć.

- Ale jak coś, co dopiero zostało wykonane, może być już popsute? - Malec nie dawał się przekonać. - Naprawę czegoś takiego nie rozumiem. Według mnie, ktoś tych prac po prostu nie dopilnował i tyle.

Wiceburmistrz Kaczmarczyk gwarantował, że ustalone podczas odbioru wady wykonawca z pewnością poprawi.

- To jest w jego interesie – tłumaczył. - Jeśli tego nie zrobi, to my zrobimy na jego koszt, a potem obciążymy go. Poza tym umowa jest tak skonstruowana, że możemy nie wypłacić całej kwoty przetargowej jeśli inwestycja nie została należycie wykonana. Zabezpieczeń jest naprawdę sporo. Droga zostanie poprawiona. Tego jestem pewien. Poza tym jest ona objęta pięcioletnią gwarancją. I z reguły jest tak, że już po pół roku od odebrania inwestycji sprawdzamy, jak ona wygląda. Wówczas też bywają poprawki. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Pawła Malca takie tłumaczenie dalej nie przekonuje. - Ktoś tego nie dopilnował i tyle – mówi. - Według mnie burmistrz. A teraz mieszkańcy będą płacić za te błędy. Już zdarzyło się, że ktoś uszkodził samochód na tej drodze. Od kogo ma się ubiegać o odszkodowanie?

 Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2018-01-03 14:10:26

Radny Malec: - Komisja rewizyjna to farsa!Komentarze do artykułu

Mieszkaniec ul. Ciasnej

Po przebudowie ulic Suwalskiej i Pomorskiej została zniszczona ul. Ciasna przez ciężarówki pracujące podczas tej budowy doły i błoto nie da się przejść ani przejechać samochodem zginęła także tabliczka z nazwą tej ulicy. Jedno zrobili drugie zniszczyli!

Napisz

Komentarze

 • Żłobkowa wojna pachnie wyborami
  Artykuł stronniczy.
  Autor: Beata N.
  2018-02-20 11:54:06
 • Nie żyje Karol Wojciechowski
  [`]
  Autor: Jola
  2018-02-20 09:09:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  ŁO MATKO BOSKO TO STRASZNE POD MUR ZE ZBRODNIARZEM !!!! hahahahhahahahahahha o uj brak słów :D
  Autor: czujny
  2018-02-20 08:50:47
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59
 • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
  Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
  Autor: www.mpolski.pl
  2018-02-15 10:02:44
 • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
  Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
  Autor: Zzzzz
  2018-02-13 12:20:57
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
  Autor: Igor
  2018-02-12 00:15:30