Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Malec psioczy na fuszerkę


Takiego bubla to już dawno nie widziałem. Jak można było odebrać tę inwestycję? – grzmiał na ostatniej komisji Paweł Malec, miejski radny. Poszło o Suwalską i Pomorską.



W czwartek, 7 grudnia, odbiorem technicznym zakończyła się modernizacja ulicy Suwalskiej i części Pomorskiej.

- Problem w tym, że obie ulice mają wiele mankamentów, które widać było jeszcze na etapie budowy – mówi Paweł Malec. - I są to takie wady, które mogą zagrażać życiu i zdrowiu użytkowników. Źle wylany asfalt, źle osadzone i zabezpieczone studzienki. Fuszerka. My za to płacimy przecież ogromne pieniądze. Kto podpisał protokół odbioru?

Radnego tonował wiceburmistrz Krzysztof Kaczmarczyk.

- Nie przypominam sobie, abyśmy jakąkolwiek inwestycję drogową odebrali bez usterek – mówi. - Takie rzeczy to jest coś normalnego. Dlatego powstaje protokół odbioru, w którym wypisywane są usterki, a wykonawca ma obowiązek je usunąć.

- Ale jak coś, co dopiero zostało wykonane, może być już popsute? - Malec nie dawał się przekonać. - Naprawę czegoś takiego nie rozumiem. Według mnie, ktoś tych prac po prostu nie dopilnował i tyle.


Wiceburmistrz Kaczmarczyk gwarantował, że ustalone podczas odbioru wady wykonawca z pewnością poprawi.

- To jest w jego interesie – tłumaczył. - Jeśli tego nie zrobi, to my zrobimy na jego koszt, a potem obciążymy go. Poza tym umowa jest tak skonstruowana, że możemy nie wypłacić całej kwoty przetargowej jeśli inwestycja nie została należycie wykonana. Zabezpieczeń jest naprawdę sporo. Droga zostanie poprawiona. Tego jestem pewien. Poza tym jest ona objęta pięcioletnią gwarancją. I z reguły jest tak, że już po pół roku od odebrania inwestycji sprawdzamy, jak ona wygląda. Wówczas też bywają poprawki. Nie ma w tym nic niezwykłego.

Pawła Malca takie tłumaczenie dalej nie przekonuje. - Ktoś tego nie dopilnował i tyle – mówi. - Według mnie burmistrz. A teraz mieszkańcy będą płacić za te błędy. Już zdarzyło się, że ktoś uszkodził samochód na tej drodze. Od kogo ma się ubiegać o odszkodowanie?

 



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec ul. Ciasnej

Po przebudowie ulic Suwalskiej i Pomorskiej została zniszczona ul. Ciasna przez ciężarówki pracujące podczas tej budowy doły i błoto nie da się przejść ani przejechać samochodem zginęła także tabliczka z nazwą tej ulicy. Jedno zrobili drugie zniszczyli!

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-01-03 14:10:26

Radny Malec: - Komisja rewizyjna to farsa!


Komentarze

  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Kolejna partia nierobow.
    Autor: Stefan
    2018-10-19 17:42:47
  • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
    Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2018-10-19 14:14:37
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
    Autor: Waga
    2018-10-19 12:18:57
  • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
    Przestaną brzdąkać w końcu.
    Autor: fircyk
    2018-10-19 10:53:06
  • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
    Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
    Autor: złoto
    2018-10-19 09:08:23
  • Szach, mat, pat w Rozogach
    Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
    Autor: aleia
    2018-10-18 22:41:39
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
    Autor: Do Wagi
    2018-10-18 15:59:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
    Autor: Wykształcony.
    2018-10-18 14:58:41
  • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
    A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
    Autor: Waga
    2018-10-18 13:58:57
  • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
    Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
    Autor: Krzysztof
    2018-10-18 00:59:13