Niedziela, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

MIESZKAŃCY GMINY WIELBARK MAJĄ WIELKIE SERCA (foto)

NAPISALI DO NAS: Dwudziestu siedmiu wolontariuszy – tyle liczył wielbarski sztab WOŚP działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku w ramach 26.Finału WOŚP. Zebrano 17 tys. 836 zł i 67 groszy.Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, instytucji, stowarzyszeń, podmiotów działających na terenie Gminy Wielbark, a przede wszystkim dzięki gorącym sercom mieszkańców, zarówno tych małych jak i dużych, została zebrana rekordowa kwota 17 836,67 zł - to o ponad 4100 złotych niż w ubiegłym roku.

 

 

Mimo iż 26.Finał WOŚP rozbrzmiewał w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, to wielbarski sztab rozpoczął swoje granie już miesiąc wcześniej. Wielbarska Orkiestra zagrała już 16 grudnia ubiegłego roku w dawnym kościele Ewangelickim w Wielbarku. Wtedy Sztab zorganizował świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego, ciasta, „pchli targ” oraz loterię fantową. Zarówno domowe wypieki podarowane przez Stowarzyszenie „Kobiety Kucborka”, jak i ręcznie wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wesołowie ozdoby świąteczne cieszyły się dużą popularnością.

 

 

Fanty na loterię przekazał Bank Spółdzielczy w Wielbarku, Wytwórnia Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie, Nadleśnictwo Wielbark, Kwiaciarnia w Wielbarku , Księgarnia Leksykon w Wielbarku, Alior Bank oraz mieszkańcy Gminy Wielbark, a transport zapewnił Pan Mirosław Sławski.

 

 

Ponad pięćdziesięciu młodych piłkarzy wzięło udział w turnieju piłki nożnej halowej, który odbył się pod hasłem „Gramy-pomagamy”. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery drużyny, które pomiędzy sobą rozegrały mecze. Rozgrywki sportowe odbyły się 08 stycznia 2018 roku na Hali Sportowej w Wielbarku, które przygotowała Akademia Piłkarska „OMULEW Wielbark” i hala sportowa. W trakcie turnieju, przy licznie zgromadzonej publiczności, odbyły się licytacje, loteria fantowa i kiermasz ciasta przekazanego przez Piekarnię Hanny Wiśniewskiej z Wielbarka, zorganizowano także sklepik dla najmłodszych, słodycze przekazały Delikatesy Centrum z Wielbarka. Podczas turnieju zegar WOŚP został wylicytowany za 100 zł i sprzedano najdroższy „kawałek ciasta” za 50 złotych.

 

 

Na zakończenie rozgrywek sportowych młodzi sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a najlepsi zawodnicy medalami i statuetkami. „Królem strzelców” został Jakub Woźniak. Tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju” otrzymał Wiktor Koziatek, a „Najlepszego Bramkarza”- Małgorzata Studzińska. Rozgrywki sportowe wygrała drużyna nr 3.

 

 

W czwartek, 11 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się koncert muzyczny pt. „Nauczmy się żyć obok siebie”, na którym usłyszeliśmy piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu kilkunastu młodych artystów
z Kuźni Talentów Fundacji Kreolia z Jerutek. Przy kawie i cieście upieczonym przez Spółdzielnię Socjalną Bulwar z Jerutek, odbyła się główna licytacja, a do wylicytowania były m.in.: gadżety WOŚP, karnety, meble IKEA, płyty z kolędami chóru Pasjonata. Największą kwotę wylicytowano za witrynę IKEA – 710 zł. Najzabawniejszym punktem wieczoru było możliwość kupienia „kota w worku”. Wylicytowano m.in. lizaka, czy truskawki za 60 zł.

 

W niedzielę przed dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się „Kiermasz Orkiestrowy”, który poprowadzili strażacy z OSP w Wielbarku, na którym można było spróbować ciasta, grochówki jak również kupić losy i gadżety podarowane przez mieszkańców. Wolontariusze – strażacy z OSP w Lesinach Wielkich kwestowali w swoim regionie, pozostali wolontariusze na terenie Wielbarka.

 

 

Popołudniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się ostatni punkt 26.Finału WOŚP w Wielbarku, były to pokazy taneczne grupy dziecięcej „Tańczące Gwiazdeczki” przygotowane przez Cezarego Miszczuka oraz koncert piosenek szantowych w wykonaniu zespołu „Kuzyni Neptuna”. Podczas finału odbyły się loterie i licytacje. Dochód ze wszystkich aukcji i loterii wyniósł 4 145,00 złotych.

 

Wielbarski sztab WOŚP „SIEMA” działający przy GOK-u w Wielbarku serdecznie dziękuje wszystkim za okazaną pomoc, za zaangażowanie i hojność. Wolontariuszom, którzy chętnie angażowali się we wszystkie przedsięwzięcia w ramach 26.Finału i po raz kolejny pobili swoje własne rekordy. Gratulujemy.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze