Poniedziałek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

MIESZKAŃCY GMINY WIELBARK MAJĄ WIELKIE SERCA (foto)

NAPISALI DO NAS: Dwudziestu siedmiu wolontariuszy – tyle liczył wielbarski sztab WOŚP działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku w ramach 26.Finału WOŚP. Zebrano 17 tys. 836 zł i 67 groszy.Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, instytucji, stowarzyszeń, podmiotów działających na terenie Gminy Wielbark, a przede wszystkim dzięki gorącym sercom mieszkańców, zarówno tych małych jak i dużych, została zebrana rekordowa kwota 17 836,67 zł - to o ponad 4100 złotych niż w ubiegłym roku.

 

 

Mimo iż 26.Finał WOŚP rozbrzmiewał w niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, to wielbarski sztab rozpoczął swoje granie już miesiąc wcześniej. Wielbarska Orkiestra zagrała już 16 grudnia ubiegłego roku w dawnym kościele Ewangelickim w Wielbarku. Wtedy Sztab zorganizował świąteczny kiermasz rękodzieła artystycznego, ciasta, „pchli targ” oraz loterię fantową. Zarówno domowe wypieki podarowane przez Stowarzyszenie „Kobiety Kucborka”, jak i ręcznie wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Wesołowie ozdoby świąteczne cieszyły się dużą popularnością.

 

 

Fanty na loterię przekazał Bank Spółdzielczy w Wielbarku, Wytwórnia Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie, Nadleśnictwo Wielbark, Kwiaciarnia w Wielbarku , Księgarnia Leksykon w Wielbarku, Alior Bank oraz mieszkańcy Gminy Wielbark, a transport zapewnił Pan Mirosław Sławski.

 

 

Ponad pięćdziesięciu młodych piłkarzy wzięło udział w turnieju piłki nożnej halowej, który odbył się pod hasłem „Gramy-pomagamy”. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery drużyny, które pomiędzy sobą rozegrały mecze. Rozgrywki sportowe odbyły się 08 stycznia 2018 roku na Hali Sportowej w Wielbarku, które przygotowała Akademia Piłkarska „OMULEW Wielbark” i hala sportowa. W trakcie turnieju, przy licznie zgromadzonej publiczności, odbyły się licytacje, loteria fantowa i kiermasz ciasta przekazanego przez Piekarnię Hanny Wiśniewskiej z Wielbarka, zorganizowano także sklepik dla najmłodszych, słodycze przekazały Delikatesy Centrum z Wielbarka. Podczas turnieju zegar WOŚP został wylicytowany za 100 zł i sprzedano najdroższy „kawałek ciasta” za 50 złotych.

 

 

Na zakończenie rozgrywek sportowych młodzi sportowcy zostali uhonorowani pamiątkowymi dyplomami, a najlepsi zawodnicy medalami i statuetkami. „Królem strzelców” został Jakub Woźniak. Tytuł „Najlepszego Zawodnika Turnieju” otrzymał Wiktor Koziatek, a „Najlepszego Bramkarza”- Małgorzata Studzińska. Rozgrywki sportowe wygrała drużyna nr 3.

 

 

W czwartek, 11 stycznia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się koncert muzyczny pt. „Nauczmy się żyć obok siebie”, na którym usłyszeliśmy piosenki Zbigniewa Wodeckiego i Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu kilkunastu młodych artystów
z Kuźni Talentów Fundacji Kreolia z Jerutek. Przy kawie i cieście upieczonym przez Spółdzielnię Socjalną Bulwar z Jerutek, odbyła się główna licytacja, a do wylicytowania były m.in.: gadżety WOŚP, karnety, meble IKEA, płyty z kolędami chóru Pasjonata. Największą kwotę wylicytowano za witrynę IKEA – 710 zł. Najzabawniejszym punktem wieczoru było możliwość kupienia „kota w worku”. Wylicytowano m.in. lizaka, czy truskawki za 60 zł.

 

W niedzielę przed dawnym kościele ewangelickim w Wielbarku odbył się „Kiermasz Orkiestrowy”, który poprowadzili strażacy z OSP w Wielbarku, na którym można było spróbować ciasta, grochówki jak również kupić losy i gadżety podarowane przez mieszkańców. Wolontariusze – strażacy z OSP w Lesinach Wielkich kwestowali w swoim regionie, pozostali wolontariusze na terenie Wielbarka.

 

 

Popołudniu w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbył się ostatni punkt 26.Finału WOŚP w Wielbarku, były to pokazy taneczne grupy dziecięcej „Tańczące Gwiazdeczki” przygotowane przez Cezarego Miszczuka oraz koncert piosenek szantowych w wykonaniu zespołu „Kuzyni Neptuna”. Podczas finału odbyły się loterie i licytacje. Dochód ze wszystkich aukcji i loterii wyniósł 4 145,00 złotych.

 

Wielbarski sztab WOŚP „SIEMA” działający przy GOK-u w Wielbarku serdecznie dziękuje wszystkim za okazaną pomoc, za zaangażowanie i hojność. Wolontariuszom, którzy chętnie angażowali się we wszystkie przedsięwzięcia w ramach 26.Finału i po raz kolejny pobili swoje własne rekordy. Gratulujemy.Powiązane wydarzeniaKomentarze do artykułu

Napisz

Komentarze

 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  hmm Michal skocnzyl cienka szkole w olsztynie, a zamiast uczyc sie caly czas balowal.. powodzenia
  Autor: toTYLKOja
  2018-02-19 01:23:55
 • Nastolatek stanie przed sądem za posiadanie marihuany
  To jest dno, żałosne...policja......do więzienia?.... brak słów
  Autor: Magnatron
  2018-02-17 20:44:43
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Jak widać są różne komentarze, i można powiedzieć że każdy miałby rację. Niech ćwiczą bardzo dobrze, są tego plusy, ale i jest bardzo duże niebezpieczeństwo takiej jazdy, bo jak widzicie to na środku stoi słup w który można trafić lub w drzewo które też są nie daleko tafli, jak w zeszłym roku była tragedia nad jeziorem. Ludzie to nie tor do takiej jazdy gdzie jest pusto do okoła. A tu policja interweniowała i pewnie skończyło się tylko na pouczeniu.
  Autor: Piotr
  2018-02-16 19:27:54
 • Krzysztof Pawłowicz wraca do gry
  ta rosyjska flaga w tle bardzo wiele mówi o człowieku
  Autor: jacek
  2018-02-15 10:40:59
 • „Szóstka” chce wychować sportowych mistrzów świata (zdjęcia)
  Papke siatkarskim mistrzem świata? Chyba że mówimy o turniejach juniorskich
  Autor: www.mpolski.pl
  2018-02-15 10:02:44
 • Gdy spłoną marzenia, pozostają łzy i nadzieja na ludzką dobroć
  Polecam ubezpieczać swoje wymarzone gniazdko, na które odkładało się każdy grosz. Wtedy nie ma takiego ambarasu.
  Autor: Zzzzz
  2018-02-13 12:20:57
 • Policja przerwała „lodową zabawę” 19-latkom
  Moim zdaniem jest to idiotyczne, w Szczytnie jest bardzo wielu młodych kierowców interesujących się motosportami (najczęściej driftem) i nie mają miejsca gdzie mogli by rozwijać swoje zainteresowania i pasje, bo przecież nawet o 3.00 w nocy nie można zażucić bokiem na jakiejś mało uczęszczanej drodze bo policja zaraz przyjedzie, wlepi mandat i odjedzie cuesząc się jak to oni tym małolatom nie dali w kość. Apeluję do władz miasta aby wydawać pieniądze na jakieś niepotrzebne i nikomu nieprzydatne sprawy pieniędzy tylko na takie które będą dawały niezmierną frajdę a zarazem obniża stopień zatrzymań/interwencji policji czy innych incydentów na drogach.
  Autor: Igor
  2018-02-12 00:15:30
 • Weronika po raz pierwszy zawita do Szczytna
  Czytam, że organizatorem „Weroniki” jest Krajowy Cech Fotografów - czyli towarzystwo wzajemnej adoracji. Nic innego, jak tylko wspólne wspieranie w działaniu i imprezowaniu. A jakie to osiągnięcia w fotografii ma rzeczony cech, oprócz organizowania wspólnych imprez "o charakterze zamkniętym"?
  Autor: Paweł 77
  2018-02-11 17:32:25
 • Urzędnicy odpowiadający za stan dróg! POBUDKA! (zdjęcia)
  Czy Misie się obudzą wątpię. Ludzie z gminy Wielbark zachłysnęli dobry rządzeniem pana Zapadki i jego Ekipy. Same załatwienie jakieś głupiej sprawy w gminie spotyka się z brakiem kompetencji ze strony urzędników. Oczywiście znajdą się i normalni ludzie którzy pomogą, wyjaśnia itd. Ale nie ulega temu zmianie, że to tylko mała garstka dobrych ludzi na odpowiedni stanowisku. Gmina wcale nie przyciąga żadnych nowych inwestycji, nie stara się. Ikea wieczna nie będzie wytną wszystkie lasy i pojadą dalej. Co do starania się o prawa miejskie to jakaś żenada. W niczym to gminie nie pomoże. Oczywiście pomoże Ekipie pana Zapadki na obsadzeniu nowych wolnych miejsc dla nieudolnych urzędników w tym dobrych znajomych. Nie słuchajcie głupot podatki i tak zostaną podwyższone. Młodzi ludzie opuszczają Gminę w poszukiwaniu lepszego życia emigrują do dalszych części Polski lub za granicę Polski bardziej opłacalna. Gmina nie inwestuje w młodych ludzi. W samym Wielbarku nie walczy się z narkotykami wręcz jest to pochlebiane, a moim zdaniem jest to największy problem. A artykułów taki jak ten powinno być więcej. To mieszkańcy Gminy Wielbark płacą Podatki i powinni wymagać dobrego sprawowania władzy przez Gminę. Komentarz wyżej "Maśćnabóldupy" świadczy tylko o inteligencji tej osoby. Zapewne jest to jakiś urzędnik, radny ... Oczywiście pani Sołtys wybrała taka formę zwrócenia się o pomoc, bo zwracając się do gminy w normalny sposób nie otrzyma żadnej pomocy. Zgłaszał bym to sprawę gdzieś wyżej. Wójt powinien rządzić przynajmniej dwie kadencję, a później zmiana. Mam nadzieje, że ta zmiana wkrótce nastąpi. Pozdrawiam
  Autor: 28latek
  2018-02-11 14:46:02
 • Nieludzkie oblicze szpitala (list do redakcji)
  Taaak , nie ma obowiazku informowac wiec nikt nie informuje . Proste . O zeby trzeba dbac calym rokiem a nie tylko jak zaczynaja bolec . Skoro w niemczech jest tak idealnie a wiem ze nie jest :) to trzeba bylo jechac po pomoc tam ????
  Autor: Pan carramba
  2018-02-10 20:57:24