Piątek, 18 Styczeń, Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Łuczniczy rok z sukcesami 34 Chorągwi


34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno, działająca w ramach pracowni rycerskiej Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, zakończyła właśnie sezon 2017/2018. - Rok był niesamowicie udany pod wieloma względami. Po raz pierwszy Szczytno było reprezentowane na wielu różnych imprezach przez grupę liczącą od 5 do 24 osób – mówi Grzegorz Drężek, kierujący Chorągwią.Zaczęło się od tytułu Mistrzyni Warmii i Mazur najmłodszej łuczniczki Wiktorii Maciejewskiej, aby potem było jeszcze ciekawiej. Najważniejsze osiągnięcia tego sezonu to:

1. Finalistka Turnieju Łuczniczego na Europejskim Turnieju Walk Bojowych Byczyna 2018 – Wiktoria Maciejewska

2. II miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Marta Drężek

3. III miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Ewa Ambroziak

4. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń junior – Wiktoria Maciejewska

5. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń kobiety – Hanna Sadowska

6. III miejsce na Mistrzostwach Polski w Łuku Tradycyjnym Golubiu-Dobrzyń mężczyźni – Bolesław Dudek

7. Cykl siedmiu turniejów Grunwaldzkiej Akademii Miecza pod egidą Muzeum Grunwaldzkiego –

I miejsce – Bolesław Dudek, III miejsce - Sylwester Góralski


 

Nie samymi turniejami żyją szczycieńscy łucznicy. Zorganizowali cykl lekcji historycznych dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu. Sztandarowa impreza, czyli Turniej Łuczniczy o Puchar Juranda przyciągnął rekordową liczbę 44 łuczników z całego kraju. Po raz pierwszy od dłuższego czasu został też zorganizowany Turniej Rycerski, gdzie można było podziwiać kunszt walk mieczowych, jak też łuczniczych, stroje średniowieczne i dawne obyczaje plebejskie i dworskie.

 

- W planach mamy zorganizowanie dydaktycznej ścieżki łuczniczej 3D – zachęca Grzegorz Drężek. - Rok następny zaczynamy 4 października o g. 17.00 w MDK od spotkania aktualnych członków pracowni ze wszystkimi, którym miła jest sztuka średniowiecznego odtwórstwa, a wykazują zainteresowanie naszymi działaniami.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Biorą, bo mogą. Ciekawe tylko, czy za godziny na sesjach i komisjach np. WSPol obcina pobory Łachaczowi, starostwo Kiersikowskiemu czy Krassowskiemu, szkoła - Kosakowskiej lub Boczarowej, agencja rolnicza - Żuchowskiemu itd.
  Autor: massakra
  2019-01-17 16:05:13
 • Romantyczne oświadczyny w... kinie
  To piękny moment dla zakochanych, ale co mają do tego przypadkowi ludzie ? Widać, jak ogromny wpływ na niektórych mają tandetne seriale. Mimo wszystko życzę im dużo szczęścia.
  Autor: max
  2019-01-17 09:57:48
 • Godlewska zastąpiła skarbnik Cielecką
  Ten który jest apolityczny :) Szkoda tylko że tak po ludzku nic go życie nie nauczyło! Cielecka nie była święta ale powinien dziękować jej za to że potrafiła się zachować i nie wyciągała żadnych ciekawostek o których wie a mimo to zachowała je dla siebie!!
  Autor: maniek
  2019-01-17 09:01:43
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Cwaniaki, aby napchac swoje kieszenie, a przed wyborami jakie mile i uczciwe jest całe to towarzystwo. Wstyd!
  Autor: Robert
  2019-01-17 02:58:41
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  Wszystko dla mieszkańców a jest tak że wszystko dla siebie. Masakra, masakra.
  Autor: R.....
  2019-01-16 18:32:24
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  To może zamiast ryczałtowych diet wrócić do dawnego zwyczaju wypłacania kwot za posiedzenia komisji i rady - ale po fakcie, a nie tak, że człowiek podpisze się na liście i idzie w siną dal w swoich interesach nie biorąc faktycznie udziału w pracach? Z drugiej strony to jednak mam wrażenie, że nikomu na tym nie zależy, aby rozliczać radnych z ich \'dokonań\". Władzom miasta zależy na tym, aby tę \"trzódkę\" trzymać przy korytku w taki sposób, aby nie przeszkadzała. Prochu to nie wymyśli, ale nabałaganić może. Niech więc siedzą w tej radzie, grodzą d...rele z poczuciem misji, że są potrzebni. Ale niech nie wtryniają nosa w sprawy, na których się nie znają i niech to na nich ciąży odium, że biorą kasę za nic.
  Autor: Waga
  2019-01-16 18:04:13
 • Najpierw diety, potem sprawy miasta
  A czegoś można oczekiwać patrząc na naszych \"drogich\" radnych. Towarzystwo wzajemnej adoracji kontynuuje swoje pięć minut przy korytku. Piękne słówka znów omamiły wyborców. Dzieje się to od wielu lat na wszystkich szczeblach samorządu- bez względu na \"obowiązującą\" opcje polityczną. Jacy wyborcy- takie \"elyty\" polityczne.
  Autor: dr
  2019-01-16 13:53:58
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Ja rowniez nie wyobrazam sobie likwidacji tzw 1. Gdyby tak sie stalo syn musial by codziennie isc pare dobrych kilometrow do innej szkoly bo napewno sp 3 nie pomiesci wszystkich uczniow z okolicy. A pozatym w tym roku i tak musial zmienic budynek z sp 3 na sp 1 i co po roku znowu zmiana??? Ktos wogole mysli o tych dzieciach?? Pomyslal ktos jak wplywa na nich ciagla zmiana srodowiska?? Cala nasz edukacja
  Autor: Agnieszka
  2019-01-15 18:34:24
 • Gwiazdki „Tygodnika” dla Ryszarda Łopatki
  Gratuluję Ryszardzie ! Pięknie to ująłeś. Pozdrawiam serdecznie. HB
  Autor: Halina Biziuk
  2019-01-15 15:20:22
 • Szkoła przy Kasprowicza zostanie zlikwidowana?
  Panie Zbyszku a może tak złozyć wniosek o środki z programu \"razem bezpieczniej\" Są środki na bezpieczeństwo na przejściach dla pieszych!!! Trzeba tylko napisać wniosek. Powinien byc Pan zainteresowany. Sprawę reformy edukacji w mieście proszę pozostawić ludziom, którzy sie na tym znają i przekonywać też do tego Pana Burmistrza!
  Autor: kolega
  2019-01-15 14:44:58