Czwartek, 21 Marzec, Imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łuczniczy rok z sukcesami 34 Chorągwi


34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno, działająca w ramach pracowni rycerskiej Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, zakończyła właśnie sezon 2017/2018. - Rok był niesamowicie udany pod wieloma względami. Po raz pierwszy Szczytno było reprezentowane na wielu różnych imprezach przez grupę liczącą od 5 do 24 osób – mówi Grzegorz Drężek, kierujący Chorągwią.Zaczęło się od tytułu Mistrzyni Warmii i Mazur najmłodszej łuczniczki Wiktorii Maciejewskiej, aby potem było jeszcze ciekawiej. Najważniejsze osiągnięcia tego sezonu to:

1. Finalistka Turnieju Łuczniczego na Europejskim Turnieju Walk Bojowych Byczyna 2018 – Wiktoria Maciejewska

2. II miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Marta Drężek

3. III miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Ewa Ambroziak

4. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń junior – Wiktoria Maciejewska

5. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń kobiety – Hanna Sadowska

6. III miejsce na Mistrzostwach Polski w Łuku Tradycyjnym Golubiu-Dobrzyń mężczyźni – Bolesław Dudek

7. Cykl siedmiu turniejów Grunwaldzkiej Akademii Miecza pod egidą Muzeum Grunwaldzkiego –

I miejsce – Bolesław Dudek, III miejsce - Sylwester Góralski


 

Nie samymi turniejami żyją szczycieńscy łucznicy. Zorganizowali cykl lekcji historycznych dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu. Sztandarowa impreza, czyli Turniej Łuczniczy o Puchar Juranda przyciągnął rekordową liczbę 44 łuczników z całego kraju. Po raz pierwszy od dłuższego czasu został też zorganizowany Turniej Rycerski, gdzie można było podziwiać kunszt walk mieczowych, jak też łuczniczych, stroje średniowieczne i dawne obyczaje plebejskie i dworskie.

 

- W planach mamy zorganizowanie dydaktycznej ścieżki łuczniczej 3D – zachęca Grzegorz Drężek. - Rok następny zaczynamy 4 października o g. 17.00 w MDK od spotkania aktualnych członków pracowni ze wszystkimi, którym miła jest sztuka średniowiecznego odtwórstwa, a wykazują zainteresowanie naszymi działaniami.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Niedziela, 2019-02-24 19:24:06

Wieści z łuczniczej Chorągwi


Komentarze

 • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
  I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
  Autor: Szczytniak
  2019-03-21 14:20:47
 • Ogień nie zna się na zegarku
  Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
  Autor: Feministka
  2019-03-21 10:21:56
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  A jak dziecko umiera lub zostaje kaleka po szczepionce to dlaczego tak o tym nie trabicie?! A moze w tym wypadku zawinili lekarze?moze to byla koincydencja?
  Autor: Koleżanka
  2019-03-21 09:42:19
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  Hotel to będzie ale na bilbordach
  Autor: Zozola
  2019-03-20 19:35:57
 • Marszałek wierzy w cierpliwość inwestorów
  Kolejna baśń z serii baśni 1001 nocy. Już wybudowano obwodnicę Szczytna, już rozbudowano drogę DK53 do przekroju 2+1. Teraz województwo wybuduje strefę inwestycyjną. Śmiech na sali.
  Autor: Mazur
  2019-03-20 10:38:23
 • Łachmański rozstał się z Trusewicz
  Dziekuję Pani Trusewicz, za profesjonalizm, przynazją obsługę i dobrą robotę dla Pasymia i całej gminy.
  Autor: Łukasz Z Tylkowa
  2019-03-19 21:08:43
 • Dzielnicowy Osowiecki odnalazł zaginionego 14-latka
  A ciebie Tusk za komentarz roku :) Za zasługi dla Ciemno Grodu :) Panie Milicjo
  Autor: Obserwator
  2019-03-19 17:49:11
 • Pijana 31-latka z gminy Wielbark w rękach policji
  A mówi się, że w Wielbarku sami złodzieje. Jak widać złodziejki nieźle sobie radzą. ????
  Autor: Bąbelek
  2019-03-19 17:20:54
 • Przewodniczący Tomasz Łachacz z gwiazdkami i szpilami
  Populizm, I stronniczosc. Ostatnie 8 lat z Górską chodził krok w krok w koalicji a tuż przed wyborami przysłowiową ,, nogę jej podstawił\".... Innopolis na ulotkach wyborczych chwalił i wielbił a teraz przeciw projektowi. Zmarnowane pieniądze z budzetu miasta w kwocie ok 300.000 zł jak i setki roboczogodzin pracowników urzędu zaangażowanych w projekt Innopolis. Gdzie tu rozsądek i ....?
  Autor: Lucjan
  2019-03-18 23:30:11
 • Ospa zabiła 6-letnią Maję
  No to teraz widać jak kompromituje się służba zdrowia. Żeby pozwolić dziecku umrzeć na tak łatwo wyleczalną chorobę, to trzeba być totalnym ignorantem a nie lekarzem. PRAWDZIWY LEKARZ nie dopuściłby do takiej tragedii z powodu takiej błahostki. Po 2: jeżeli dziecko było szczepione na ospę to już tym bardziej przegięcie!!! Założenie i reklamy koncernów farmaceutycznych ich jakże \"cudownych\" szczepionek poległo na polu chwały. W ch***j z taką szczepionką, skoro dziecko nie żyje. Miało przejść lżej chorobę a NIE ŻYJE. Więc niech sobie koncerny wypiją zawartość tego gówna co produkują. Bardzo współczuję rodzicom, że przez chory system muszą tak cierpieć.
  Autor: Konowały i big pharma do piachu!!!!!
  2019-03-18 23:13:04