Czwartek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Łuczniczy rok z sukcesami 34 Chorągwi


34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno, działająca w ramach pracowni rycerskiej Miejskiego Domu Kultury w Szczytnie, zakończyła właśnie sezon 2017/2018. - Rok był niesamowicie udany pod wieloma względami. Po raz pierwszy Szczytno było reprezentowane na wielu różnych imprezach przez grupę liczącą od 5 do 24 osób – mówi Grzegorz Drężek, kierujący Chorągwią.Zaczęło się od tytułu Mistrzyni Warmii i Mazur najmłodszej łuczniczki Wiktorii Maciejewskiej, aby potem było jeszcze ciekawiej. Najważniejsze osiągnięcia tego sezonu to:

1. Finalistka Turnieju Łuczniczego na Europejskim Turnieju Walk Bojowych Byczyna 2018 – Wiktoria Maciejewska

2. II miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Marta Drężek

3. III miejsce Mistrzostwa Polski Miecz Sportowy Warszawa – Ewa Ambroziak

4. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń junior – Wiktoria Maciejewska

5. Mistrzostwo Polski w Łuku Tradycyjnym Golu-Dobrzyń kobiety – Hanna Sadowska

6. III miejsce na Mistrzostwach Polski w Łuku Tradycyjnym Golubiu-Dobrzyń mężczyźni – Bolesław Dudek

7. Cykl siedmiu turniejów Grunwaldzkiej Akademii Miecza pod egidą Muzeum Grunwaldzkiego –

I miejsce – Bolesław Dudek, III miejsce - Sylwester Góralski


 

Nie samymi turniejami żyją szczycieńscy łucznicy. Zorganizowali cykl lekcji historycznych dla przedszkoli i szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu. Sztandarowa impreza, czyli Turniej Łuczniczy o Puchar Juranda przyciągnął rekordową liczbę 44 łuczników z całego kraju. Po raz pierwszy od dłuższego czasu został też zorganizowany Turniej Rycerski, gdzie można było podziwiać kunszt walk mieczowych, jak też łuczniczych, stroje średniowieczne i dawne obyczaje plebejskie i dworskie.

 

- W planach mamy zorganizowanie dydaktycznej ścieżki łuczniczej 3D – zachęca Grzegorz Drężek. - Rok następny zaczynamy 4 października o g. 17.00 w MDK od spotkania aktualnych członków pracowni ze wszystkimi, którym miła jest sztuka średniowiecznego odtwórstwa, a wykazują zainteresowanie naszymi działaniami.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  Jesteśmy świadkami tworzenia się nowego układu towarzysko-adoracyjnego. Czy będzie lepiej? czy Szczytno podniesie się gospodarczo? czy powstanie \"Brama Mazur\"? Wątpliwe.
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-11-15 14:03:02
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Do do Konstantego: Szeroką dyskusję chcesz Pan zacząć. Na temat forsa nowa nie mam planu dyskutować. A już na pewno nie na temat folksdojczów namnażających brednie o MN. Żegnam.
  Autor: Konstanty
  2018-11-15 13:47:09
 • Spokojnie. Damy radę!
  A ja słyszałem zawsze słowa \"...spokojnie jakoś to będzie...\" i tak jakoś zawsze było, coś się udało bardziej, a coś mniej. Loteria, brak profesjonalizmu pomimo prawdopodobnie dobrych chęci to wiele spraw z tego co zaobserwowało wiele osób było niedopiętych pozostawionych czystemu przypadkowi.
  Autor: Wojtek
  2018-11-15 12:35:36
 • Ilona Bańkowska nowym zastępcą burmistrza Szczytna
  No to dopiero teraz odczujemy kogo sobie wybraliśmy. Pożałujecie na kogo głosowaliście.
  Autor: mieszkaniec
  2018-11-15 11:48:44
 • Nie bądź obojętny! Jeden telefon może uratować czyjeś życie
  Często słyszę komentarze : co to dla niej/niego ze oddali bezdomnemu starą kołdrę czy płaszcz, pomagają bo im się wydaje że są lepsi. Nie jest tak. Widzisz w swoim zabiegany życiu człowieka siedzącego na schodach, wiesz że mu będzie w nocy zimno ale masz tyle jeszcze spraw na głowie. Potem za dzień dwa lub trzy słyszysz : ktoś zmarł na działkach lub spłonął w pustostanie... Przez chwilę wspominasz zwinietego człowieka siedzącego na schodach potem zapominasz. Ile w nas człowieka jeszcze zostało w gonitwie sukcesu. Dla mnie sukcesem jest: umieć się zatrzymać zauważyć potrzeby innego człowieka i pomoc na ile umiemy. Nawet wykonać telefon żeby nie musieć się zastanawiać czy zamarzł ten którego mijalismy. Los jest pokretny i maloprzewidywalny. Ty pomagasz dziś może ktoś kiedyś pomoże tobie bądź twoim bliskim.
  Autor: Osa
  2018-11-14 22:58:23
 • Jubileuszowy Fotograf Szczycieński (zdjęcia)
  Foto numer 2 - bezcenne
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 17:40:30
 • Trzy flagi = trzy wartości
  Jakie tam \"sprawne propagowanie\" Konstytucji (mówienie, że ta ustawa jest znakiem KOD-u jest chore) na jednym maszcie w Szczytnie. Powiewające licznie nad Marszem Niepodległości flagi takiej np. faszystowskiej Forza Nuova to jest prawdziwa propaganda - z siłą przekazu na cały świat.
  Autor: do Konstantego
  2018-11-14 16:36:37
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Panie Tadeuszu - aż tak otwarcie?! Panie rzeczniku prasowy Starosty Powiatowego w Szczytnie z okresu śp. Andrzeja Kijewskiego - pamięta Pan te wspaniałe czasy? Ale minęły.
  Autor: Śmieszek
  2018-11-14 15:20:58
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  Z powodu miernych, dotychczasowych osiągnięć jako samorządowiec, pan Mańkowski nie był moim faworytem. Trzeba jednak uszanować wolę wyborców . Zobaczymy, jak \"wizjoner\" wywiąże się ze swoich obietnic.
  Autor: Nela
  2018-11-14 14:59:25
 • Szczytno w wizji Krzysztofa Mańkowskiego
  To właściwy człowiek, doświadczony samorządowiec z pomysłami dla rozwoju miasta i któremu zaufali mieszkańcy. Uważam, że nie zawiedzie oczekiwań i doprowadzi do tego, że Szczytno będzie \" Bramą Mazur\".
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2018-11-14 11:23:02