Czwartek, 21 Luty, Imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka


Michał Malewicz (34 l.) to kolejny kandydat na wójta gminy Dźwierzuty. Do tej pory mówiono jedynie o Mariannie Szydlik (51 l.), Jolancie Łomiak oraz Czesławie Wierzuku. Ten ostatni okazuje się, że zrezygnował z tej rywalizacji. Powalczy jedynie o radę powiatu.Z ustaleń dziennikarzy „Tygodnika Szczytno” wynika, że o fotel wójta gminy Dźwierzuty będą walczyły trzy osoby. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że z walki zrezygnował Czesław Wierzuk (PSL), były wójt, a obecny radny powiatowy. - Nadszedł czas, aby dać szanse młodszym – mówi Wierzuk. - Przekonały mnie do tego spotkania z mieszkańcami. Wyrosło nowe pokolenie wyborców, które oczekuje młodych kandydatów.

 

PSL stawia na młodych

 

Wierzuka zastąpi 34-letni Michał Malewicz, który o posadę wójta będzie walczył właśnie z list PSL. - Od dłuższego czasu współpracuję z Sylwią Jaskulską, więc gdy zaproponowała mi, żebym wystartował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, przystałem na propozycję – mówi. - Myślę, że czas postawić na młodych samorządowców, którzy mają energię i inne spojrzenie na potrzeby mieszkańców.

 

Michał Malewicz ma 34 lata. Jest kawalerem, mieszkańcem Dźwierzut. Ukończył studia inżynierskie: geodezja i szacowanie nieruchomości oraz studia magisterskie geodezja satelitarna i nawigacja na UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

 

Do dwóch razy...

 

W wyborach na pewno wystartuje obecna wójt Marianna Szydlik, która w poprzedniej kampanii pokonała Czesława Wierzuka. - Owszem podjęłam już taką decyzję – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zostało wiele rzeczy już zrobionych, część zmian trwa, mam pomysł na inne i chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłam, aby mieszkańcom gminy, w której mieszkam, na co dzień żyło się po prostu lepiej.


 

Marianna Szydlik to mieszkanka Dźwierzut. Ma męża, dwójkę dzieci. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Wykształcenie wyższe. Wcześniej pracowała w szczycieńskim sanepidzie w sekcji higieny pracy.

 

PiS powalczy o gminę

 

Swoją kandydatkę do walki o fotel wójta wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Jest nią Jolanta Łomiak. - Zdecydowałam się na kandydowanie ponieważ chciałabym, aby nasza mała Ojczyzna była miejscem, w którym żyje się i mieszka wygodnie i przyjemnie, w którym można znaleźć pracę, w którym wreszcie pojawią się perspektywy dla ludzi młodych, miejscem, w którym głosy i opinie mieszkańców są wysłuchiwane, a kluczowe decyzje konsultowane z nimi. Wiem, że potrafię być dobrym gospodarzem, potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi tak, aby nasza gmina zmieniała się w szybkim tempie na lepsze.

 

Jolanta Łomiak ma lat 57, męża i czworo dorosłych już dzieci. Z wykształcenia (wyższego) jest nauczycielem, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach. Wcześniej kierowała dźwierzuckim gimnazjum.Komentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.

Jeszcze chwile

Potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi - słowa Pani Łomiak. Moje słowa - Boże uchowaj!!

Napisz


Komentarze

 • Zwyciężyć własne życie
  Szacunek za odwagę!!! Życie bywa ciężkie nieprzewidywalne i każdy z nas może się znaleść na zakręcie gdzie trzeba wszystko prostować....Cóż nie ma co się rozoisywać...Życzę wszystkiego dobrego dla P.Agnieszki i dzieci.Proszę się nie poddawać i żyć pełną parą!!!
  Autor: Wielki szacunek
  2019-02-21 17:08:50
 • Zwyciężyć własne życie
  A czemu mojego komentarza nie ma
  Autor: dzezka
  2019-02-21 16:13:55
 • Zwyciężyć własne życie
  Pozdrawiam i zycze zeby Pani spelnila swoje marzenia.Gratuluje szczerosci . To nas jedynie moze wyleczyc ...szczerosc i wiara w siebie...Zycze Pani tego
  Autor: Regina Roslaniec
  2019-02-21 12:36:01
 • Zwyciężyć własne życie
  Teoche ciezko współczuć kiedy ma się z tylu głowy, że 20 lat temu jakiś dureń napadł na moja mamę, przewrócił ją i moją malutką siostrę i wyrwał torebkę. Może nawet to była ekipa tej Pani...
  Autor: MSO
  2019-02-21 12:17:21
 • Kiedy nadejdzie wiosna? - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Chłodem powiało, ale z tego artykułu. Nie wiem kim Pan jest i chyba nie chcę wiedzieć, ale nie rozumiem zamieszczania artykułu w naszej lokalnej prasie, gdzie mamy nasze lokalne ciekawe sprawy, w którym to artykule głównym tematem ukrytym pod hasłem \"wiosna\" jest opluwanie naszego -mojego Rządu. Życzę wiele spokoju, bo żółć, która z Pana wypływa zaszkodzi Pańskiemu zdrowiu. Czy warto?
  Autor: Adam
  2019-02-21 12:14:14
 • Zwyciężyć własne życie
  Trzeba mieć wielką odwagę żeby się przyznać, że ma się problem. Tak wiele ludzi pije na różnych stanowiskach i nie zdaje sobie sprawy że ma problem.Pojęcie pijusa tylko kojarzy się z towartystami spod sklepu a tak nie jest.Jest to okropna choroba która powinna być nagłasniana na każdym kroku. Trzymam kciuki za Panią wszystko się ułozy.
  Autor: Super
  2019-02-21 11:51:15
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  Dajcie sobie siana. Pomysł już został zrealizowany w latach 90tych i najęliście tłumoków po LO... poszli potem po WSPol w teren i ... zgrzyty były straszne. Nadal tumany na wysokich szczeblach widzę wniosków w tej firmie nie potrafią wyciagać. Taki Oficer to jak z koziej dupy trąba f-sz. Artysta teoretyk. Wysyłać na oficerke w koncu doswiadczonych f-szy ktorych macie tam coraz mniej. Ten kto nad tym mysli to tylko figurant bo jak widac zupełnie nie panuje nad durnymi pomysłami. Doświadczenie to sila kazdej firmy a policja....cóż niczym szmata....każdą gębę wytrze... Jak dobrze, że nie jestem już w tym syfie. Ni tylko fabryka kurzu i bzdur.
  Autor: Wiesio
  2019-02-21 11:50:50
 • Zwyciężyć własne życie
  No to fajnie, ja tez bym chcial byc takim cichym \"bohaterem\" tylko mi nikt za lezenie w domu pieniedzy dawac nie chce...
  Autor: szczery
  2019-02-21 10:51:53
 • Zwyciężyć własne życie
  Świetny artykuł... Pani Agnieszko trzymam kciuki za Panią.
  Autor: Kobieta
  2019-02-21 09:07:07
 • Ruszają elitarne studia oficerskie
  a tak płakali bo juz nie ma egzaminów między korpusami. to teraz kur8a mamy! 23 letni oficer po 4 latach czytania ksiązek! hahaha
  Autor: bizon
  2019-02-20 18:35:46