Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka


Michał Malewicz (34 l.) to kolejny kandydat na wójta gminy Dźwierzuty. Do tej pory mówiono jedynie o Mariannie Szydlik (51 l.), Jolancie Łomiak oraz Czesławie Wierzuku. Ten ostatni okazuje się, że zrezygnował z tej rywalizacji. Powalczy jedynie o radę powiatu.Z ustaleń dziennikarzy „Tygodnika Szczytno” wynika, że o fotel wójta gminy Dźwierzuty będą walczyły trzy osoby. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że z walki zrezygnował Czesław Wierzuk (PSL), były wójt, a obecny radny powiatowy. - Nadszedł czas, aby dać szanse młodszym – mówi Wierzuk. - Przekonały mnie do tego spotkania z mieszkańcami. Wyrosło nowe pokolenie wyborców, które oczekuje młodych kandydatów.

 

PSL stawia na młodych

 

Wierzuka zastąpi 34-letni Michał Malewicz, który o posadę wójta będzie walczył właśnie z list PSL. - Od dłuższego czasu współpracuję z Sylwią Jaskulską, więc gdy zaproponowała mi, żebym wystartował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, przystałem na propozycję – mówi. - Myślę, że czas postawić na młodych samorządowców, którzy mają energię i inne spojrzenie na potrzeby mieszkańców.

 

Michał Malewicz ma 34 lata. Jest kawalerem, mieszkańcem Dźwierzut. Ukończył studia inżynierskie: geodezja i szacowanie nieruchomości oraz studia magisterskie geodezja satelitarna i nawigacja na UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

 

Do dwóch razy...

 

W wyborach na pewno wystartuje obecna wójt Marianna Szydlik, która w poprzedniej kampanii pokonała Czesława Wierzuka. - Owszem podjęłam już taką decyzję – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zostało wiele rzeczy już zrobionych, część zmian trwa, mam pomysł na inne i chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłam, aby mieszkańcom gminy, w której mieszkam, na co dzień żyło się po prostu lepiej.


 

Marianna Szydlik to mieszkanka Dźwierzut. Ma męża, dwójkę dzieci. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Wykształcenie wyższe. Wcześniej pracowała w szczycieńskim sanepidzie w sekcji higieny pracy.

 

PiS powalczy o gminę

 

Swoją kandydatkę do walki o fotel wójta wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Jest nią Jolanta Łomiak. - Zdecydowałam się na kandydowanie ponieważ chciałabym, aby nasza mała Ojczyzna była miejscem, w którym żyje się i mieszka wygodnie i przyjemnie, w którym można znaleźć pracę, w którym wreszcie pojawią się perspektywy dla ludzi młodych, miejscem, w którym głosy i opinie mieszkańców są wysłuchiwane, a kluczowe decyzje konsultowane z nimi. Wiem, że potrafię być dobrym gospodarzem, potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi tak, aby nasza gmina zmieniała się w szybkim tempie na lepsze.

 

Jolanta Łomiak ma lat 57, męża i czworo dorosłych już dzieci. Z wykształcenia (wyższego) jest nauczycielem, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach. Wcześniej kierowała dźwierzuckim gimnazjum.Komentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.

Jeszcze chwile

Potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi - słowa Pani Łomiak. Moje słowa - Boże uchowaj!!

Napisz


Komentarze

 • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
  Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
  Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
  2018-12-10 23:22:21
 • Kot postawił strażaków na nogi
  To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
  Autor: Wiewiorka
  2018-12-10 20:06:27
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:15:09
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-10 19:09:42
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
  Autor: Ela
  2018-12-10 10:12:34
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
  Autor: miejscowy
  2018-12-10 08:49:44
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
  Autor: Ccc
  2018-12-09 23:32:57
 • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
  O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
  Autor: Mieszkanka
  2018-12-08 23:33:23
 • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
  … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
  Autor: zbudować basen...
  2018-12-08 20:18:57
 • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
  jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
  Autor: antoni buszylo /zielonka
  2018-12-08 18:17:52