Sobota, 20 Październik, Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka


Michał Malewicz (34 l.) to kolejny kandydat na wójta gminy Dźwierzuty. Do tej pory mówiono jedynie o Mariannie Szydlik (51 l.), Jolancie Łomiak oraz Czesławie Wierzuku. Ten ostatni okazuje się, że zrezygnował z tej rywalizacji. Powalczy jedynie o radę powiatu.Z ustaleń dziennikarzy „Tygodnika Szczytno” wynika, że o fotel wójta gminy Dźwierzuty będą walczyły trzy osoby. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że z walki zrezygnował Czesław Wierzuk (PSL), były wójt, a obecny radny powiatowy. - Nadszedł czas, aby dać szanse młodszym – mówi Wierzuk. - Przekonały mnie do tego spotkania z mieszkańcami. Wyrosło nowe pokolenie wyborców, które oczekuje młodych kandydatów.

 

PSL stawia na młodych

 

Wierzuka zastąpi 34-letni Michał Malewicz, który o posadę wójta będzie walczył właśnie z list PSL. - Od dłuższego czasu współpracuję z Sylwią Jaskulską, więc gdy zaproponowała mi, żebym wystartował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, przystałem na propozycję – mówi. - Myślę, że czas postawić na młodych samorządowców, którzy mają energię i inne spojrzenie na potrzeby mieszkańców.

 

Michał Malewicz ma 34 lata. Jest kawalerem, mieszkańcem Dźwierzut. Ukończył studia inżynierskie: geodezja i szacowanie nieruchomości oraz studia magisterskie geodezja satelitarna i nawigacja na UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

 

Do dwóch razy...

 

W wyborach na pewno wystartuje obecna wójt Marianna Szydlik, która w poprzedniej kampanii pokonała Czesława Wierzuka. - Owszem podjęłam już taką decyzję – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zostało wiele rzeczy już zrobionych, część zmian trwa, mam pomysł na inne i chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłam, aby mieszkańcom gminy, w której mieszkam, na co dzień żyło się po prostu lepiej.


 

Marianna Szydlik to mieszkanka Dźwierzut. Ma męża, dwójkę dzieci. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Wykształcenie wyższe. Wcześniej pracowała w szczycieńskim sanepidzie w sekcji higieny pracy.

 

PiS powalczy o gminę

 

Swoją kandydatkę do walki o fotel wójta wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Jest nią Jolanta Łomiak. - Zdecydowałam się na kandydowanie ponieważ chciałabym, aby nasza mała Ojczyzna była miejscem, w którym żyje się i mieszka wygodnie i przyjemnie, w którym można znaleźć pracę, w którym wreszcie pojawią się perspektywy dla ludzi młodych, miejscem, w którym głosy i opinie mieszkańców są wysłuchiwane, a kluczowe decyzje konsultowane z nimi. Wiem, że potrafię być dobrym gospodarzem, potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi tak, aby nasza gmina zmieniała się w szybkim tempie na lepsze.

 

Jolanta Łomiak ma lat 57, męża i czworo dorosłych już dzieci. Z wykształcenia (wyższego) jest nauczycielem, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach. Wcześniej kierowała dźwierzuckim gimnazjum.Komentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.

Jeszcze chwile

Potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi - słowa Pani Łomiak. Moje słowa - Boże uchowaj!!

Napisz


Komentarze

 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Kolejna partia nierobow.
  Autor: Stefan
  2018-10-19 17:42:47
 • Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka
  Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2018-10-19 14:14:37
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  "Do Wagi". Ja się nie pytam o sprawy osobiste, chociaż - powtarzam - chętnie bym się dowiedział, co przywiodło Panią do Szczytna. Ja się pytam o wykształcenie, jego profil, czy to grzech? JESTEM WYBORCĄ I WAHAM SIĘ MIĘDZY MOS-em a KINDERLANDEM.
  Autor: Waga
  2018-10-19 12:18:57
 • Policja ma nowych oficerów, czyli promocja w WSPol. (zdjęcia)
  Przestaną brzdąkać w końcu.
  Autor: fircyk
  2018-10-19 10:53:06
 • WIELBARSKA IKEA INDUSTRY PIĄTA NA ŚWIECIE
  Zakład wiele wnosi do lokalnej społeczności, jego powstanie to bez wątpienia duży krok naprzód :)
  Autor: złoto
  2018-10-19 09:08:23
 • Szach, mat, pat w Rozogach
  Z całym szacunkiem dla kolegi Darka to rozumiem że Wójt Gminy Rozogi nie jest mieszkańcem naszego powiatu ? (nie m to jak media) 16II Kudrzycki, Zbigniew POL 0 1800 20II Karabela, Dariusz
  Autor: aleia
  2018-10-18 22:41:39
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Pani Lenard startuje w wyborach, ale nie musi ci wyjawiać osobistych spraw, które nią kierowały, osiedlając się w tym mieście-bez perspektyw. To nie twój pierwszy post o takim charakterze i jeżeli się popiera kierującego MOS, to o czymś, to świadczy.
  Autor: Do Wagi
  2018-10-18 15:59:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  Żeby dobrze zarządzać zespołem nie trzeba być doktorem. Kobieta w życiu już coś osiągnęła i widać, że się do tego nadaje. Jak patrzę jacy to wykształceni managerowie się pchają do koryta to ręce opadają. Który z nich wie cokolwiek o prowadzeniu firmy? Który sam utrzymał się na swoim? Wyścig szczurów.
  Autor: Wykształcony.
  2018-10-18 14:58:41
 • Razem zmieniajmy Szczytno - Aneta Lenard
  A jakie wykształcenie ma Pani Lenard? Poza tym, że stworzyła przedszkole? Mąż studiował w Gdańsku, a Pani? Mąż dostał pracę w Szczytnie. Jestem ciekaw gdzie. Matka dwojga dzieci, a mąż jakby w tle. Chętnie bym się dowiedział, jakie wiatry i z jakiego powodu przywiały Panią do Szczytna. Bo informacji konkretnych Pani nie podaje.
  Autor: Waga
  2018-10-18 13:58:57
 • Danuta Górska, Gospodarz nie Polityk
  Szanowna Pani Burmistrz, mieszkam w Szczytnie od czterdziestu lat i jestem cząstką tego organizmu. Jeżdżę po Polsce, obserwuję i porównuję, muszę powiedzieć, że na ogół wyglądamy jako miasto blado. W zmaganiach o miejsca pracy, o inwestycje w tym zakresie słabiutko i brak perspektyw, tzw. InnoPolice również nie przyniosą miejsc pracy, a w każdym razie nic znaczącego. Remontowane ulice, trudno, żeby nic nie naprawiać. Najbardziej dziwię się Państwa lekceważeniu stanu bezpieczeństwa na ul. Ignacego Paderewskiego. Wiem, że była interpelacja jednego z radnych, odpowiedź była tak kuriozalna i nie rzeczowa, że nie wiadomo czy śmiać się czy płakać. Śmiać się z nieudolności, czy płakać z bo lekceważycie droga władzo uwagi społeczeństwa dotyczące bezpieczeństwa. Ja dzisiaj mam tę przewagę nad Panią, że nie zagłosuję na Panią, bo miasto zaczyna się zwijać, bo w mieście nie ma perspektyw rozwoju. A na koniec ileż to mieszkań komunalnych wybudowała Pani? A czemu nie widać Pani współpracy w temacie mieszkanie plus, czyżby gierki polityczne były ważniejsze, a może deweloperzy i ich drogie mieszkania? Mam nadzieję, że dostanie Pani czerwoną kartkę od mieszkańców, czego szanownej Pani życzę.
  Autor: Krzysztof
  2018-10-18 00:59:13