Sobota, 20 Kwiecień, Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka


Michał Malewicz (34 l.) to kolejny kandydat na wójta gminy Dźwierzuty. Do tej pory mówiono jedynie o Mariannie Szydlik (51 l.), Jolancie Łomiak oraz Czesławie Wierzuku. Ten ostatni okazuje się, że zrezygnował z tej rywalizacji. Powalczy jedynie o radę powiatu.Z ustaleń dziennikarzy „Tygodnika Szczytno” wynika, że o fotel wójta gminy Dźwierzuty będą walczyły trzy osoby. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że z walki zrezygnował Czesław Wierzuk (PSL), były wójt, a obecny radny powiatowy. - Nadszedł czas, aby dać szanse młodszym – mówi Wierzuk. - Przekonały mnie do tego spotkania z mieszkańcami. Wyrosło nowe pokolenie wyborców, które oczekuje młodych kandydatów.

 

PSL stawia na młodych

 

Wierzuka zastąpi 34-letni Michał Malewicz, który o posadę wójta będzie walczył właśnie z list PSL. - Od dłuższego czasu współpracuję z Sylwią Jaskulską, więc gdy zaproponowała mi, żebym wystartował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, przystałem na propozycję – mówi. - Myślę, że czas postawić na młodych samorządowców, którzy mają energię i inne spojrzenie na potrzeby mieszkańców.

 

Michał Malewicz ma 34 lata. Jest kawalerem, mieszkańcem Dźwierzut. Ukończył studia inżynierskie: geodezja i szacowanie nieruchomości oraz studia magisterskie geodezja satelitarna i nawigacja na UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

 

Do dwóch razy...

 

W wyborach na pewno wystartuje obecna wójt Marianna Szydlik, która w poprzedniej kampanii pokonała Czesława Wierzuka. - Owszem podjęłam już taką decyzję – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zostało wiele rzeczy już zrobionych, część zmian trwa, mam pomysł na inne i chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłam, aby mieszkańcom gminy, w której mieszkam, na co dzień żyło się po prostu lepiej.


 

Marianna Szydlik to mieszkanka Dźwierzut. Ma męża, dwójkę dzieci. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Wykształcenie wyższe. Wcześniej pracowała w szczycieńskim sanepidzie w sekcji higieny pracy.

 

PiS powalczy o gminę

 

Swoją kandydatkę do walki o fotel wójta wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Jest nią Jolanta Łomiak. - Zdecydowałam się na kandydowanie ponieważ chciałabym, aby nasza mała Ojczyzna była miejscem, w którym żyje się i mieszka wygodnie i przyjemnie, w którym można znaleźć pracę, w którym wreszcie pojawią się perspektywy dla ludzi młodych, miejscem, w którym głosy i opinie mieszkańców są wysłuchiwane, a kluczowe decyzje konsultowane z nimi. Wiem, że potrafię być dobrym gospodarzem, potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi tak, aby nasza gmina zmieniała się w szybkim tempie na lepsze.

 

Jolanta Łomiak ma lat 57, męża i czworo dorosłych już dzieci. Z wykształcenia (wyższego) jest nauczycielem, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach. Wcześniej kierowała dźwierzuckim gimnazjum.Komentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.

Jeszcze chwile

Potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi - słowa Pani Łomiak. Moje słowa - Boże uchowaj!!

Napisz


Komentarze

 • Egzaminy mimo strajku
  To nauczyciel wspiera nauczyciela w biedzie i strajku. Za przeprowadzenie egzaminów emeryci otrzymali po ok 400zł tak, że nauczyciele pokazali swoje oblicza.
  Autor: Rafal
  2019-04-20 09:32:28
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Panie burmistrzu czy to Pana bliska koleżanka z Pana ugrupowania?
  Autor: Karol
  2019-04-20 09:20:42
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Nie wiem czy dotarły moje dwa teksty- Serdecznie pozdrawiam
  Autor: Tadeusz Zagozdziński / Natura
  2019-04-19 21:35:01
 • Drogi – to droga życia Krzysztofa Połukorda (zdjęcia)
  Piękny kawał życia, Serdecznie gratuluję. Rodzinnie mamy podobne drogo co Pana rodzice. Do Szczytna , a właściwie do Nart przyjechałem w latach 80-tych, miałem tam dom nad jeziorem, a jak zapewne może Pan pamięta , że byłem w 2001 roku rzecznikiem prasowym śp. Pana Zimnego i wiele słyszałem o Panu. Podziwiam drogę życia , a zawałem proszę się nie przejmować, mnie udało się przeżyć pięć zawałów i jak Pan widzi , jestem.dosyć aktywny. Pozdrawiam Pana niezwykle serdecznie, życząc słonecznej drogi życia i szczęśliwych Świąt z Pana piękną żoną i rodziną. Jeszcze dodam , że czekam na chwilę jak poprowadzi Pan budowę obwodnicy, życząc Zdrowia. Serdecznie - Tadeusz.
  Autor: Tadeusz Zagozdziński
  2019-04-19 21:20:51
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Przy tylu aktywistach sportowych w Szczytnie taki syf,tylko w gebie mocni i duzo ich do roznych fuch za niezle pieniadze, wstyd !!!
  Autor: LOLO
  2019-04-19 13:09:20
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Piłka nożna w Szczytnie jest w ruinie, ale co jakiś czas nawet na tej stronie pojawia się jakiś wywiad z \"Pasjonatem futbolu\" który opowiada bajki co to on nie robi. Prawda jest taka że nikomu nie zależy na rozwoju piłki w regionie. Pan Burmistrz skupia się na autopromocji wrzucając foty z gościem od wieży ciśnień (co do lat nic nie robi, a teraz nagle stał się zbawicielem), z projektem KFC (gdzie temat jest wciąż plotką, podobnie jak 5 i 10 lat temu), oraz panią Asią z Szansy na Sukces (tak jakby to burmistrz miał wpływ na jej sukces). Dlaczego nie weźmie za łeb ludzi odpowiedzialnych za miejską piłkę? Dlaczego nie zajmie się stadionem, dlaczego nie zrobi czystek w klubie i zastanowi się nad proponowanym połączeniem z Pasymiem? Bo to się mu nie opłaca. Lepiej robić PRowe akcje niż cokolwiek konkretnego.
  Autor: Szczytniak na emigracji
  2019-04-19 09:01:02
 • Szybka „warszawka” już bez... prawka
  „Warszawka” to sformułowanie obraźliwe i świadczące o zakompleksieniu nas czyli tzw. prowincji wobec rodaków ze stolicy
  Autor: Tomasz
  2019-04-18 16:00:36
 • Cittaslow „wywaliło” Kosakowską z klubu PiS
  Działa na szkodę wyborców PiS tylko dlatego, że chce aby Szczytno wstąpiło do sieci miast, które może pomóc miastu nie odstawać na tle innych miast województwa pod względem obiektów sportowych? No to tym bardziej jestem zadowolony że nie głosowałem na PiS... bo im w głowie tylko rozdawnictwo pieniędzy z naszych podatków.
  Autor: Daniel
  2019-04-18 11:28:27
 • McDonald's i KFC w Szczytnie
  Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?
  Autor: TTT
  2019-04-18 08:41:39
 • Motocyklista wjechał w wózek z półtorarocznym dzieckiem
  Szczytno pasy i wszystko jasne. Ile razy miałem okazję jechać przez Szczytno to piesi wchodzą na pasy nie rozgladajac sie. Było kilka razy awaryjne hamowanie bo sobie ktoś wbiegł na pasy. A też przepis mów i że pieszy nie może wejść wprost pod nadjezdzajacy samochód.
  Autor: Kierowca
  2019-04-18 07:07:19