Poniedziałek, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte

Od 1 sierpnia w Szczytnie będzie problem z kupieniem lekarstw po północy. Apteki będą zamknięte. Radni powiatowi podjęli uchwałę, która wprowadza dyżury aptek tylko od godz. 6 do 24. Zmian domagali się aptekarze, bo ich zdaniem nocne dyżury się nie... opłacają.


To skandal, jeśli taką decyzję podjęli nasi radni – mówi poirytowana Katarzyna Piórkowska, matka dwójki dzieci. - Należy im zadać pytanie o czyj interes dbają bardziej? O życie i zdrowie mieszkańców powiatu, czy kieszenie aptekarzy? Wielokrotnie korzystałam z nocnych dyżurów aptek. Choroby, bólu nie da się zaplanować.

Ruchomy harmonogram

- To otwieranie i zamykanie aptek bardzo utrudnia nam zaplanowanie harmonogramu dyżurów – mówi Ewa Nasiadko, naczelnik powiatowego wydziału edukacji i zdrowia. - Gdy tylko radni podejmą stosowną uchwałę okazuję się, że harmonogram znowu trzeba zmienić.

Poza tym apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca.

 

Tylko do północy

- Uchwała radnych ograniczająca harmonogram dyżurów do godz. 24 to taki kompromis – mówi Roman Grzechnik, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie...

 

Wiecej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno"



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-09-06 13:02:09

Świetlice będą z odpłatnością

  • Środa, 2017-08-16 14:32:37

Wiejskie stawy będą pogłębione

  • Piątek, 2017-05-05 17:29:09

Będą wybory uzupełniające



Komentarze do artykułu

wojtek

to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!

Bartolini

No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".

emeryt

Emerytów też się nie opłaci utrzymywać. Proponuję po wysłaniu na emeryturę likwidację

Marcin

"apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca" Proponuję obok półek z lekami postawić regał z alkoholem. Na pewno będzie się opłacać mieć aptekę otwartą 24 h .

Napisz

Komentarze

  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Też sądzę, że gdyby miasto wybudowało basen ogólnodostępny dla wszystkich to szybko by im się to zwróciło. W małym mieście jakim jest Chorzele jest fantastyczna pływalnia, ciągle są tam ludzie, tam właśnie jeździliśmy w wakacje, żeby dziecko mogło się wykąpać, bo pogoda wakacyjna już 2gi rok nas nie rozpieszcza. Do tego cena za wejście to grosze - liczone za 2 godziny zegarowe, nie za 35 minut jak na basenie wspol.....
    Autor: Pani Ania
    2017-10-21 13:35:00
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    dół już jest po starym kinie Jurand - wystarczy tylko wody dolać i przykryć plandeką
    Autor: joker
    2017-10-21 07:58:08
  • Skandal! WSPol chce częściowo zamknąć basen dla mieszkańców
    Szkoda dzieciaków, ale może trzeba jakoś dojść tymczasowo do porozumienia, a miasto niech buduje swoją pływalnię.miasto
    Autor: Gabi
    2017-10-20 21:06:50
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Dlaczego cały czas mieszkańcy Szczytna mają być uzależnieni od WSPol. Dużo mniejsze Chorzele mają piękny basen ze zjeżdżalniami i bajerami, czy mieszkańcy miasta nie mogą mieć podobnego? Kasa na takie obiekty jest i czeka, tylko trzeba trochę zaangażowania naszych władz.
    Autor: Edek
    2017-10-20 13:22:26
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Też uważam, że dużym plusem dla miasta byłoby wybudowanie basenu, gdzie nie trzeba stać w kolejce do toru pływackiego. Może taki basen trochę bardziej rekreacyjny? W Dobrym Mieście jest fajny basen, taki miejski, ale jest i mała zjeżdżalnia. W deszczowe lato turyści też by pewnie korzystali.
    Autor: mk
    2017-10-20 12:12:33
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Nas również pozbawiono możliwości korzystania z DARMOWYCH wejść na basen. Skandal!
    Autor: Student
    2017-10-20 12:11:12
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    Może warto pomyśleć o budowie miejskiego basenu albo załatwić to razem z ośrodkiem sportowym na Śląskiej.
    Autor: R. Nowicki
    2017-10-20 11:34:30
  • Burmistrz kontra rektor, a w tle basen
    CZas na basen miejski pani Danuto G.
    Autor: macx
    2017-10-19 13:43:47
  • Ojciec i syn z zarzutem śmiertelnego pobicia
    o jest ROLNIK SZUKA ŻONY:D
    Autor: animonek