Niedziela, 20 Sierpień, Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte

Od 1 sierpnia w Szczytnie będzie problem z kupieniem lekarstw po północy. Apteki będą zamknięte. Radni powiatowi podjęli uchwałę, która wprowadza dyżury aptek tylko od godz. 6 do 24. Zmian domagali się aptekarze, bo ich zdaniem nocne dyżury się nie... opłacają.


To skandal, jeśli taką decyzję podjęli nasi radni – mówi poirytowana Katarzyna Piórkowska, matka dwójki dzieci. - Należy im zadać pytanie o czyj interes dbają bardziej? O życie i zdrowie mieszkańców powiatu, czy kieszenie aptekarzy? Wielokrotnie korzystałam z nocnych dyżurów aptek. Choroby, bólu nie da się zaplanować.

Ruchomy harmonogram

- To otwieranie i zamykanie aptek bardzo utrudnia nam zaplanowanie harmonogramu dyżurów – mówi Ewa Nasiadko, naczelnik powiatowego wydziału edukacji i zdrowia. - Gdy tylko radni podejmą stosowną uchwałę okazuję się, że harmonogram znowu trzeba zmienić.

Poza tym apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca.

 

Tylko do północy

- Uchwała radnych ograniczająca harmonogram dyżurów do godz. 24 to taki kompromis – mówi Roman Grzechnik, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie...

 

Wiecej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno"



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-08-16 14:32:37

Wiejskie stawy będą pogłębione

  • Piątek, 2017-05-05 17:29:09

Będą wybory uzupełniające

  • Czwartek, 2016-03-31 12:39:34

Będą bronić szkół w Rumach i Linowie



Komentarze do artykułu

wojtek

to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!

Bartolini

No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".

emeryt

Emerytów też się nie opłaci utrzymywać. Proponuję po wysłaniu na emeryturę likwidację

Marcin

"apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca" Proponuję obok półek z lekami postawić regał z alkoholem. Na pewno będzie się opłacać mieć aptekę otwartą 24 h .

Napisz

Komentarze

  • Rusza rowerowa dokumentacja
    Fajny pomysł
    Autor: Gabi
    2017-08-16 12:28:43
  • Ruszył remont poważne utrudniania na Lanca
    Panowie i Panie dziennikarze przyjedzcie i zobaczcie co sie dzieje na lanca przy Leyka, zostaje zlikwidowanych kilkanascie miejsc parkingowych dla mieszkanców na rzecz trawnika!!! Dzis w czasach gdy w kazdym domu jest samochód likwiduje sie miejsca parkingower!!!! To tyylko w Szczytnie jest mozliwym
    Autor: ieszkaniec
    2017-08-11 09:13:18
  • Szczytno na marginesie polskich miast?
    Brawo Pani G i radni aktualni i poprzednich kadencji!!! Więcej kwiatków i muzyki i jeszcze więcej utrącania inicjatyw które mogłyby miastu pomóc zarówno w wyjsciu z marazmu jak i w promocji sama wytwórnia "pał" czyt. WSPOL to trochę za mało. Szczytno miastem turystycznym - turysci przyjezdzaja tu tylko do Biedronki, Lidla , Kauflanda bo to są największe atrakcje miasta Szczytna
    Autor: macx
    2017-08-11 08:49:12
  • Budżet obywatelski trafi do „Trójki”
    wszystko jasne , tylko czz aby tak do konca obywatelski ten projekt?!
    Autor: macx
    2017-08-11 08:43:20
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!
    Autor: wojtek
    2017-08-10 14:20:55
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    No niestety budynek popada w ruinę przez właścicieli bo żądają za tą ruinę potężnych pieniędzy. Wiem ponieważ był inwestor który chciał to zaadaptować niestety ktoś to kiedyś kupił za grosze i koniecznie chce zbić na tym fortunę. Proszę sobie sprawdzić kto jest właścicielem budynku i wtedy artykuł będzie ciekawszy.
    Autor: mieszkaniec Szczytna
    2017-08-10 08:14:08
  • Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte
    No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".
    Autor: Bartolini
    2017-08-09 22:09:29
  • Biurowiec - Roman Żokowski
    Jaki jest cel tego artykułu? ponarzekać dla samego narzekania? "czemu miasto nic z tym nie zrobi?" "czemu ktoś inny się tym nie zajmie?", "ludzie są źli" "ludzie są niedobrzy". Do tej pory inwestowałem w Szczytnie. Kupowałem rudery, remontowałem, wynajmowałem, niestety zaprzestaje działalności i przenosić się będę do innego miasta. Powodów jest kilka, raz że coraz ciężej znaleźć lokale w dobrej cenie (ja kupuję za poniżej 1tyś za metr), dwa od przyszłego roku wchodzi nowy układ w WSPolu, będzie o 150 studentów mniej, a to oznacza że na rynek w ciągu najbliższych 3 lat wysypie się 40 mieszkań. Trzy brak realnego wsparcia miasta dla inwestorów. Kocham moje miasto, ale pomieszkam tutaj na stare lata. Teraz pora się przenieść, jak tysiące innych osób.
    Autor: Grzegorz
    2017-08-09 14:50:23
  • Hardwoman – sierżant Agata Mendelewska
    Brawo.
    Autor: Opecjusz