Poniedziałek, 18 Grudzień, Imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Leków nie kupisz nocą, apteki będą zamknięte

Od 1 sierpnia w Szczytnie będzie problem z kupieniem lekarstw po północy. Apteki będą zamknięte. Radni powiatowi podjęli uchwałę, która wprowadza dyżury aptek tylko od godz. 6 do 24. Zmian domagali się aptekarze, bo ich zdaniem nocne dyżury się nie... opłacają.



To skandal, jeśli taką decyzję podjęli nasi radni – mówi poirytowana Katarzyna Piórkowska, matka dwójki dzieci. - Należy im zadać pytanie o czyj interes dbają bardziej? O życie i zdrowie mieszkańców powiatu, czy kieszenie aptekarzy? Wielokrotnie korzystałam z nocnych dyżurów aptek. Choroby, bólu nie da się zaplanować.

Ruchomy harmonogram

- To otwieranie i zamykanie aptek bardzo utrudnia nam zaplanowanie harmonogramu dyżurów – mówi Ewa Nasiadko, naczelnik powiatowego wydziału edukacji i zdrowia. - Gdy tylko radni podejmą stosowną uchwałę okazuję się, że harmonogram znowu trzeba zmienić.

Poza tym apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca.

 

Tylko do północy

- Uchwała radnych ograniczająca harmonogram dyżurów do godz. 24 to taki kompromis – mówi Roman Grzechnik, prezes Okręgowej Izby Aptekarskiej w Olsztynie...

 

Wiecej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno"



Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2017-09-06 13:02:09

Świetlice będą z odpłatnością

  • Środa, 2017-08-16 14:32:37

Wiejskie stawy będą pogłębione

  • Piątek, 2017-05-05 17:29:09

Będą wybory uzupełniające



Komentarze do artykułu

wojtek

to nic że dziecku potrzebny moze być lek po północy.......ma się opłacać !! co to q..a za radni !!

Bartolini

No pewnie, że się nie opłacają. 90% ludzi przychodzi po bzdury, bez których można się obejść do rana. Leki potrzebne na cito stanowią ułamek procenta. Niektóre buce jeszcze potrafią żądać rabatów - ode mnie zawsze dostawali podwyżki. Nawet nie ma co wspominać o burakach turystach, to najgorszy sort! Żargonowo mówimy: pojemnik na mocz, kosmetyk i test ciążowy - oto zestaw dyżurowy! Dyżury powinny być finansowane z NFZ, tak jak reszta tzw. "służby zdrowia".

emeryt

Emerytów też się nie opłaci utrzymywać. Proponuję po wysłaniu na emeryturę likwidację

Marcin

"apteki niechętnie podejmują się dyżurowania. Farmaceuci mówią wprost, że to się im nie opłaca" Proponuję obok półek z lekami postawić regał z alkoholem. Na pewno będzie się opłacać mieć aptekę otwartą 24 h .

Napisz

Komentarze

  • Szpital wciąż walczy o rehabilitację
    Nie ładnie Elmed nie ładnie...
    Autor: Borys
    2017-12-16 12:44:23
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno Wiesiu!!! Super oby tak dalej świetna piosenka
    Autor: Aleksandra Orzoł
    2017-12-15 22:17:15
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Sam jesteś dno ...zazdrościsz komuś chłopak ma talent,Super Bartku oby tak dalej
    Autor: Kasia
    2017-12-15 22:16:00
  • Znikająca zatoka autobusowa
    Pan Nowociński kłamie bo cała dokumentacja pozwalająca na budowę zatoki jest . Na zajęcie gruntu pod budowę zatoki wyraził zgodę poprzedni wójt gminy Rozogi pan Zapert którą to dokumentację zatajono podczas sprzedaży zatoki którą to działkę kupiła pani radna z Łuki gdzie to właśnie ona powinna o wybudowanie zatoki najbardziej walczyć - jakiś dziwny zbieg okoliczności . Chodzi tu wyłącznie o interes prywatny bo zatoka koliduje pani radnej w osobistym interesie i jakimś dziwny cudem wszyscy pod tym przekrętem się podpisują . Jeśli to zmiana nie istotna to dla czego musiała się na nowo podpisać Komenda w Szczytnie zatwierdzjąc tą zmianę i czy aby na pewno komendant coś o tym wie ?? Zobaczymy co powie na to pan wojewoda z Olsztyna ??? :-)
    Autor: Rafał
    2017-12-15 15:27:18
  • Jerzy Cimoszyński odchodzi na emeryturę
    Czy to aby na pewno potrzebne stanowisko?
    Autor: ga
    2017-12-14 15:07:59
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Porządna, ambitna muzyka - to lubie! Heheheheh3h
    Autor: Hrynial
    2017-12-14 13:16:03
  • Policjanci polują na pieszych
    W Polsce jesteśmy przyzwyczajeni do nierespektowania prawa. Zasady są jasne. Skoro jest zakaz i ktoś go nie respektuje, to naraża się na sankcje. Proste?
    Autor: kama
    2017-12-14 09:44:19
  • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
    Chłopska partia PSL. Widział ktoś chłopa z taką ilością pudru? Ale to nie jest ważne. Ważne, ze PSL ma już tylko 3% poparcia. Niedługo zapomnimy o tych "dżentelmenach".
    Autor: Rolniczka
    2017-12-13 23:10:24
  • Bartosz Abramski - pasymski następca disco-Zenka
    Co za dno
    Autor: Wiesław paleta
    2017-12-13 21:12:05
  • Wojewoda wywalił Krzyśkowa
    Już myślałem, że nie doczekam się tego dnia. A jego dwór też wywalili?
    Autor: Chłop
    2017-12-12 22:59:29