Niedziela, 24 Marzec, Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Kulturalna parapetówka w byłym „Perkozie”


W sobotę w Pasymiu odbyła się Kulturalna Parapetówka. W starym budynku byłego kina „Perkoz”, gdzie miejsce znalazł odnowiony ośrodek kultury wystąpili Piotr Krępeć oraz aktorzy Teatru T-3 z Białegostoku. Wydarzenie podziwiał komplet widzów.



Na obiekt takiej klasy z profesjonalną sceną i salą widowiskową mieszkańcy gminy Pasym czekali od lat.

 

 

- Dla nas to miejsce otwiera przede wszystkim ogromną perspektywę dla działalności kulturalnej – mówi z zadowoleniem Danuta Choroszewska–Clausen, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pasymiu. - Pomysłów mamy bardzo dużo, ale oczywiście weryfikować będą je możliwości finansowe.

 

 

W sobotę w nowej odsłonie pasymskiego MOK odbyła się Kulturalna Parapetówka. - Odwiedziło nas około 200 mieszkańców – mówi pani Danuta. - Otrzymaliśmy mnóstwo prezentów, które zapewne staną się wystrojem naszej nowej siedziby. Bardzo wszystkim za nie dziękujemy.

 


 

Goście mieli okazję wysłuchać koncertu, wirtuoza gitary, Piotra Krępecia. Po nim na scenie pojawili się niewidomi i niedowidzący aktorzy z Teatru T-3 z Białegostoku. Wystawili świetną komedię czeskiego autora Jana Drdy pt. „Igraszki z diabłem”. - Oba występy dedykowane były społeczeństwu naszego miasta i gminy – mówi pani dyrektor. - Wstęp był oczywiście darmowy.

 

 

Aktorzy z Teatru T-3 przyjechali do Pasymia na zaproszenie Michała Lenczewskiego miejskiego radnego z komisji kultury. - Okazało się, że jest z nim zaprzyjaźniony, a to sprawiło, że ci niezwykli aktorzy wystąpili u nas pro bono – mówi Danuta Choroszewska–Clausen. - Mimo że aktorzy są niedowidzący bądź niewidzący to na scenie nie było widać ich ułomności. Mają świetny warsztat. Przepiękną plastykę ciała i niezwykłą interpretację tekstu. Było to naprawdę coś fenomenalnego.



Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Rowerowa ścieżka „zarasta”... przetargami
    O jakiej ścieżce jest mówione - jeżeli na trasie Kiejkuty Jabłonka, ten odcinek jest już zasypany. Bo w tym miejscu powstał droga z Kiejkut do Orżyn !!!
    Autor: takisobie
    2019-03-23 13:06:08
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    To są choroby wieku dziedziecego co nie znaczy,ze przechodzi się je łagodnie. Zdarza się raz na 10 tys. zgon spowodowany powikłaniami. Dlatego należy się szczepic.dzieci i siebie!
    Autor: Nuna
    2019-03-23 12:19:35
  • Ospa zabiła 6-letnią Maję
    szkoda dziewczynki pochylmy czoła nad zmarłym dzieckiem spoczywaj w pokoju aniołku!!!
    Autor: tom
    2019-03-23 07:29:19
  • Ogień nie zna się na zegarku
    do Ktosika . Czyli twoim tokiem rozumowani to mieszkańcy i postronne osoby miały zająć się gaszeniem tego samochodu . Jeżeli byłbyś na miejscu to byś wiedział że osoby postronne wraz z właścicielem sklepu próbowały ugasić samochód lecz mimo użycia kilku gaśnic nie udało się to . Potem nie można było nic zrobić tylko patrzeć na palący się samochód . To po co nam ta straż skoro nie wypełniają swoich obowiązków
    Autor: Grzesiek
    2019-03-22 10:45:29
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Dobrze, że Dunajcy mają sklep do 18 to mogę zakupy po drodze z pracy zrobić inaczej chyba musiałabym do Biedronki latać. Pasym to od kilku lat miasto emerytów.
    Autor: ina
    2019-03-22 10:27:31
  • Życie po 16 – felieton Romana Żokowskiego
    Brawo! Nie wiedziałem Romku że z Ciebie taki zdolny felietonista. Pozdrawiam
    Autor: Sebastian T.
    2019-03-22 05:31:55
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    Pozwalam sobie zacytować informacje z konkurencyjnego periodyku tj. \"Kurek Mazurski\" Cyt. 16.01.2019; \" W poniedziałek burmistrz Szczytna wydał zarządzenie dotyczące podziału dotacji dla organizacji pozarządowych na realizację zadań publicznych. Podobnie jak w latach ubiegłych, najwięcej środków z samorządowego budżetu zostanie przeznaczonych na sportowe szkolenie dzieci i młodzieży – łącznie 230 tys. zł. Z tego, co także nie jest wielkim zaskoczeniem, 79 tys. zł otrzyma klub piłkarski SKS Szczytno \" Ps. Nie znalazłem niestety wybitniejszych osiągnięć naszych lokalnych kopaczy piłki nożnej ? I to jest dysproporcja budżetu ...
    Autor: Frustrat
    2019-03-21 21:10:57
  • Pierwszy piec z dotacją
    To Mańkowski opiera się na tym co burmistrz miasta Danuta Górską stworzyła. Minęło już 5 miesięcy rządów Pana Mańkowskiego z Pslem i poza jego dochodem rzędu 60.000 zł nic się nie zmieniło i nic się nie dzieje.
    Autor: Rafal
    2019-03-21 18:18:05
  • Kadeci „Wiktorii” ukarani za... brak pieniędzy
    I tutaj najlepiej widać jak zarządzane jest miasta. Drużyna która od jakiegoś czasu robi duże postępy dostaje 9 tysięcy złotych? Przecież to jest jakiś żart. Część lokalnych polityków ma większe pensje miesięczne. W Szczytnie nigdy nie będzie sukcesów, bo poza kilkoma pasjonatami to miasto zdycha powolną śmiercią. Lansować się przed kamerami, cykać foty na zawodach sportowych, ale nic nie zrobić gdy rzeczywiście potrzeba interwencji. Wstyd.
    Autor: Szczytniak
    2019-03-21 14:20:47
  • Ogień nie zna się na zegarku
    Przykre jest to, że kierownictwo jednostki które nie stanęło na wysokości zadania i straż nie wyjechała do pożaru , pisze pod pseudonimem Mieszkanka wyjaśnienia, co oznacza skrót OSP. Słabo, doprawdy słabo zasłaniać się kobietą.
    Autor: Feministka
    2019-03-21 10:21:56