Środa, 12 Grudzień, Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kto rozbuduje szczycieński szpital?


W piątek ogłoszono przetarg na rozbudowę szpitala w Szczytnie. Kto, czy i za jakie pieniądze będzie chciał pobudować nowe skrzydło będzie wiadomo 26 lutego.



 

Rozbudowa szpitala to konieczność. - Ograniczona przestrzeń lokalowa uniemożliwia dalszy rozwój nowych, tak oczekiwanych przez mieszkańców naszego powiatu, usług medycznych – tłumaczy Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - W nowej bryle szpitala znajdą się oddziały wewnętrzny i dziecięcy, dzięki temu w istniejącym budynku będzie możliwe utworzenie oddziału pilęgnacyjno-opiekuńczego. Planujemy też stworzenie oddziału urazowo-ortopedycznego.

 

Nowe łóżka

Projekt nowego skrzydła zakłada stworzenie w nim oddziałów na łącznie 70 łóżek. Będzie tam też miejsce na aptekę przyszpitalną oraz laboratorium i pracownie endoskopowe. Powierzchnia całkowita nowego skrzydła ma wynieść 2964,9 m2.


 

Pukają do ministra

Niestety, na budowę szpitala szczycieńskiemu starostwu nie udało się pozyskać środków zewnętrznych. - Przynajmniej na razie, ale nie rezygnujemy z ich szukania – mówi starosta Jarosław Matłach. - Złożyliśmy ostatnio wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Zdrowia. Szukamy pieniędzy wszędzie, ale nie chcemy zatrzymywać tej inwestycji, bo jest ona zbyt ważna społecznie. Będziemy ją realizować i na bieżąco szukać wparcia zewnętrznego.

Koszt rozbudowy szpitala oszacowano na 18 mln zł. Ale dokładna kwota będzie znana po przetargu. - W tym roku chcemy wydać na budowę od 7 do 8 mln złotych.



Komentarze do artykułu

złote pióro

Starosta zamiast zająć się realnymi problemami szczególnie w podległych mu jednostkach zajmuje się wręczaniem złotych piór. O szpitalu aż huczy w Olsztynie, ludzie skargi piszą! DPS w rozsypce, stare kliki rządzą te od fałszowania angaży i kradzieży 3 tyś. z konta mieszkanki - takie doradczynie i zastępczynie Pani Dyrektor, a Starosta nic!

Dżony

Jaki cudowny ten starosta. Szkoda że nie potrafi zająć się sprawą Domu Pomocy Spolecznej oraz brakiem lekarzy w szpitalu... Takie 50 twarzy Jarka. Jest tam gdzie czuje lans przed wyborami. Gra w piłkę, buduje ale niestety pewne sprawy od dawna zaniedbuje... A może szykuje sobie ciepłe gniazdko na stanowisku dyrektora szpitala w Szczytnie?? Kto wie?? Ciekawe którą twarz pokaże niebawem. A może to będzie jego ciemniejsze strona...

Napisz


Komentarze

  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    I proszę na głos i ze zrozumieniem przeczytać definicje tego słowa.
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:15:09
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Hola hola tu nikt nikogo nie poniża proszę się nie rozpędzać. Nie padają wyzwiska wulgaryzmy itp. Jest tylko własne zdanie i nic innego:)
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-10 19:09:42
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Do Ccc. Jeżeli wypisuje się jakieś komentarze, to warto dokładnie sprawdzić a nie wypisywać głupoty. 6 tysięcy to ma cała gmina a nie Świętajno. Świętajno ma około 2 tysięcy mieszkańców.
    Autor: Ela
    2018-12-10 10:12:34
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    Widzę że temat budzi emocje więc może kilka faktów. InnoPolice kojarzone z WSpol niestety to tylko mit. WSPol pomagał tylko do etapu koncepcji więc bezpieczeństwem będą tam zajmowali się samorządowcy lub emeryci. Zainteresowanie tym produktem było szacowane tylko na podstawie danych statystycznych GUS! Może obecny Burmistrz będzie miał odwagę aby powiedzieć oficjalnie mieszkańcom na co się porywają :) Koszt utrzymania a możliwość generowania ewentualnych zysków? Jaki trzeba będzie wygenerować obrót aby koszt zamknąć na 0? itd. Włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne!!!
    Autor: miejscowy
    2018-12-10 08:49:44
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    Mieszkanko, słowo hejt nie jest popularne, ale ma swoje zdefiniowane określenie. Z DEFINICJI: Co oznacza słowo hejt? To spolszczona wersja słowa hate, czyli nienawidzić. Hejtem określa się działanie w Internecie, które jest przejawem złości, agresji i nienawiści. Wielu internautów czuje się w sieci bezkarnych, dlatego chętnie obrażają innych. Złudne poczucie bezkarności i anonimowości popycha ludzi do cyber -przemocy. Należy również zadać pytanie o powody krytyki innych – często wypływa to z niskich pobudek osób krytykujących. Jest to być może próba dowartościowania samego siebie kosztem kogoś drugiego, bezmyślność, czerpanie „chorej” satysfakcji z poniżania innego człowieka, nadmiar czasu i brak pomysłu na jego spędzenie. Spod płaszcza anonima wylewa się fala nienawiści, złości, głupoty czy psychopatycznego poczucia wartości. Mieszkanko powoływanie się na \"pół wsi\" to nie jest własna opinia... Również życzę miłego wieczoru i spokojnej nocy.
    Autor: Ccc
    2018-12-09 23:32:57
  • Czy dyrektor GOK Małgorzata Walas straci pracę?
    O Boże..no tak tak tak samo jak kultura była we Wielbarku stoisko przepiękne ale reszta... Hehehe przepraszam tak.... KULTURA
    Autor: Mieszkanka
    2018-12-08 23:33:23
  • InnoPolice już po przetargu, droższe o 14 milionów
    … kino, teatr i filharmonię na okrasę, żeby było co burzyć za kilka lat. Bo jak ktoś nie pamięta, to kino padło z braku widzów. A ci, którzy najwięcej darli mordy, że nie ma kina, chodzili do tego, które było, raz na pięć lat albo i to nie. Już widzę, jak tatuś z mamusią i 2-3 dzieci codziennie zapitala na basen, żeby to-to zarabiało na siebie przynajmniej. Może jakiś nieliczne sztuki z odległości maks 20 km też czasem zahaczą, Bo z takich wsi jak Warszawa, Szczecin czy Katowice to na ten basen pies z kulawą nogą nie zajrzy. Baseny z maleńkimi aquaparkami są prawie wszędzie. InnoPolice - nie ma nigdzie, więc panie \"mieszkaniec\" włącz pan wyobraźnię, jeśli to nie za trudne.
    Autor: zbudować basen...
    2018-12-08 20:18:57
  • Hilton w Wałpuszu, a w Lipowej Górze hotel z basenem?
    jak tam powstanie ekskluzywny hotel to ja bende ksiendzem
    Autor: antoni buszylo /zielonka
    2018-12-08 18:17:52