Czwartek, 22 Marzec, Imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Kto rozbuduje szczycieński szpital?

W piątek ogłoszono przetarg na rozbudowę szpitala w Szczytnie. Kto, czy i za jakie pieniądze będzie chciał pobudować nowe skrzydło będzie wiadomo 26 lutego. 

Rozbudowa szpitala to konieczność. - Ograniczona przestrzeń lokalowa uniemożliwia dalszy rozwój nowych, tak oczekiwanych przez mieszkańców naszego powiatu, usług medycznych – tłumaczy Jarosław Matłach, starosta szczycieński. - W nowej bryle szpitala znajdą się oddziały wewnętrzny i dziecięcy, dzięki temu w istniejącym budynku będzie możliwe utworzenie oddziału pilęgnacyjno-opiekuńczego. Planujemy też stworzenie oddziału urazowo-ortopedycznego.

 

Nowe łóżka

Projekt nowego skrzydła zakłada stworzenie w nim oddziałów na łącznie 70 łóżek. Będzie tam też miejsce na aptekę przyszpitalną oraz laboratorium i pracownie endoskopowe. Powierzchnia całkowita nowego skrzydła ma wynieść 2964,9 m2.

 

Pukają do ministra

Niestety, na budowę szpitala szczycieńskiemu starostwu nie udało się pozyskać środków zewnętrznych. - Przynajmniej na razie, ale nie rezygnujemy z ich szukania – mówi starosta Jarosław Matłach. - Złożyliśmy ostatnio wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Zdrowia. Szukamy pieniędzy wszędzie, ale nie chcemy zatrzymywać tej inwestycji, bo jest ona zbyt ważna społecznie. Będziemy ją realizować i na bieżąco szukać wparcia zewnętrznego.

Koszt rozbudowy szpitala oszacowano na 18 mln zł. Ale dokładna kwota będzie znana po przetargu. - W tym roku chcemy wydać na budowę od 7 do 8 mln złotych.Komentarze do artykułu

złote pióro

Starosta zamiast zająć się realnymi problemami szczególnie w podległych mu jednostkach zajmuje się wręczaniem złotych piór. O szpitalu aż huczy w Olsztynie, ludzie skargi piszą! DPS w rozsypce, stare kliki rządzą te od fałszowania angaży i kradzieży 3 tyś. z konta mieszkanki - takie doradczynie i zastępczynie Pani Dyrektor, a Starosta nic!

Dżony

Jaki cudowny ten starosta. Szkoda że nie potrafi zająć się sprawą Domu Pomocy Spolecznej oraz brakiem lekarzy w szpitalu... Takie 50 twarzy Jarka. Jest tam gdzie czuje lans przed wyborami. Gra w piłkę, buduje ale niestety pewne sprawy od dawna zaniedbuje... A może szykuje sobie ciepłe gniazdko na stanowisku dyrektora szpitala w Szczytnie?? Kto wie?? Ciekawe którą twarz pokaże niebawem. A może to będzie jego ciemniejsze strona...

Napisz


Komentarze

 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Kiedyś jeden z radnych mi powiedział "radny to nie praca - to funkcja". Swoją drogą 2 tys miesięcznie to dla niektórych etat (8h dziennie) i to czasami naprawdę ciężkiej pracy a do dwóch tysięcy nie dobijają. Kto to jest radny? Dla mnie radny to jest ktoś kto chce rozwoju miasta. Ktoś kto kocha (może zbyt mocno), lubi to miasto, że gotów jest oddać dla niego kawałek swego życia. Potrzebni tam są (w Radzie) ludzie, dla których pieniądz nie jest wszystkim... Osobiście byłbym za tym aby zlikwidować pensje radnych - to pozwoli odsiać ziarno od plew i pokaże ludzi, którzy robią to od serca a nie dla pieniędzy. Koszty, nie ma problemu - faktura imienna lub na Radę Miasta, albo przedstawienie biletu (identycznie jak przy rozliczeniu diety). Wyjazdy ? Załatwiane standardową dietą państwową (30 zł dziennie). Czy są jeszcze jakieś inne argumenty ? Jeśli tak to poproszę chętnie je odeprę. Oczywiście tak nigdy się nie stanie bo nikt nie odda tego co przychodzi niedużym kosztem.
  Autor: WM
  2018-03-21 23:23:28
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Do obywatela. Dyżury? Taki przypada raz na 21 TYGODNI czyli w roku przeciętny radny ma takie dwa, a pechowy - -trzy. Sesja? Raz na dwa miesiące 1-2 godziny, a niekiedy 15 minut. Komisja? Raz w miesiącu też 1-2 godziny. Ile więc godzin "pracuje" radny? Nawet taki fanatycznie aktywny (których notoryczny brak) z pewnością nie poświęca tej społecznej służbie 8 godzin dziennie. I dieta jest za mała? Większa dawałaby lepsze gwarancje, że radni będą bardziej sprawni? Czyli za 1680 zł nie opłaca im się być sprawnymi? No... takie oczekiwania mógł chyba tylko wymyślić radny... sprawny inaczej, więc może obywatel by się ujawnił. Wtedy można byłoby ocenić czy i jak bardzo jest sprawny i dlaczego obecna dieta nie pozwala mu solidniej "pracować".
  Autor: pirania
  2018-03-21 16:46:23
 • Bycie radnym to niezły biznes!? Sprawdź, jakie diety otrzymują
  Nie podoba mi się ton artykułu sugerujący, że radni biorą wielkie pieniądze za nic. Praca radnego wymaga poświęcenia dużej ilości czasu (dyżury radnego, udział w sesjach rady, załatwianie spraw w urzędach, itp.) i wiąże się z ponoszeniem kosztów (choćby na przejazdy). Nikt nie ma prawa oczekiwać, że radny będzie robił to społecznie, za przysłowiowe "dziękuję". Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie a za poniesione koszty ich zwrot. Temu właśnie służą diety. Pamiętajmy, że sprawny radny przyniesie społeczności lokalnej wiele więcej zysków niż wypłacone mu diety. Sprawy miałyby się nieco inaczej, gdyby diety były znacznie wyższe, ale te szczycieńskie są moim zdaniem raczej niskie niż wysokie.
  Autor: Obywatel
  2018-03-21 16:29:40
 • Czy nad Sędrowem widziano UFO?
  Też to widziałam myślałam że mi się przewidzialo ale teraz już wiem że nie...mnie osobiście to przeraża
  Autor: Ania D...
  2018-03-20 20:32:44
 • Kiedy i czy ruszą narty wodne w Szczytnie?
  A kiedy postanie ścieżka rowerowa na nasypie kolejowym w stronę Biskupca?
  Autor: wolf
  2018-03-20 14:04:08
 • Obrobił mieszkanie z fajek, bo myślał że wujek się zgodzi
  Ja to myślałem że w tej gminie to nikt nie zna numeru na psy
  Autor: Jo tam
  2018-03-19 15:37:52
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  Kopalnie zlikwidowali
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 09:22:41
 • Najstarszy tata w kraju mieszka w Pasymiu
  stary dziad ktoremu juz blisko do zejscia z tego swiata powinien sie zajmowac prawnukami bo w tym wieku to ma prawnokow niedozyje nawet do doroslego wieku swojego syna piotrusia to jest chore!
  Autor: Zbyszek z Sobiecina
  2018-03-18 08:36:45
 • Sołtys Piotr czarował kobiety z Targowa (zdjęcia)
  Dziękuję za pomoc w organizacji takiego dnia kobiet do kolegi radnego Pawła Wyszyńskiego. I wszystkim sponsorom: Ośrodkowi Targowski Dwór za udostępnienie przepięknej sali i za poczęstunek, i za wsparcie finansowe, Bank Spółdzielczy w Dzwierzutach, Pani Wójt Gminy Dzwierzuty, OSP Targowo, Andrzej i Agata Grzebska, Czesław Gołębiowski, Paweł i Małgorzata Sztymelska, Paweł Szydlik, Roksana Mucka , Klaudia Mucka i przedstawicielce AVON za zabiegi komety znęcanie i nagrody.
  Autor: Soltys
  2018-03-16 18:55:57
 • Ekstremalna Droga Krzyżowa – zaprasza ksiądz Andrzej Preuss
  A my idziemy 23 marca już trzeci raz z ks. Piotrem, obecnie w Pasymiu, kilometrów mniej, ale spotkanie z samym sobą, w nocnej ciszy - polecam
  Autor: Adam
  2018-03-15 22:11:05