Czwartek, 13 Grudzień, Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? NAPISZ O TYM

Krzyż od pielgrzymów z naszego powiatu trafił do parafii Kałkowie – Godowie


Grupa 50 pielgrzymów z powiatu szczycieńskiego była na Misterium Męki Pańskiej w Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski Pani Ziemi Świętokrzyskiej w Kałkowie – Godowie.



Organizatorem pielgrzymki była Dekanalna Grupa Galindia Szczytno, a w niej Tadeusz Żywica z Rudki. Była to 11. wyjazd na misterium. Od trzech lat w darze pielgrzymi zabierają ze sobą rzeźbę przestawiającą Chrystusa na krzyżu, którą przekazują w darze miejscowej parafii.
 

- Autorem rzeźby jest Zdzisław Grunwald z Zewłąg koło Mikołajek – mówi Tadeusz Żywica. – Krzyż został wykonany przez Ferdynanda Sochaczewskiego i Jerzego Choroszewskiego. Tradycyjnie przekazaliśmy go podczas jednej z mszy jako wotum wdzięczności i podziękowanie za otrzymane łaski  – dodaje.



Pielgrzymi, których opiekunem duchowym jest ks. Zdzisław Muszyński z parafii św. Brata Alberta, wzięli udział też w w Apelu Jasnogórskim. Wśród pielgrzymujących byli  m.in. mieszkańcy Szczytna, Rudki, Nowin, Świętajna, Szyman, Wielbarka, Świętajna, Jerut, Chochołu, Dąbrów, Wawroch i Wałów.



- Każdy z nas pojechał z własną intencją i swoich bliskich – tłumaczy Tadeusz Żywica. – Nie jest to wycieczka, lecz pielgrzymka, przeżycie duchowe.




Pielgrzymi zabrali ze sobą krzyż, który przekazali miejscowej parafii. Na zdjęciu: Tadeusz Żywica i Waldemar Sokalski
Fot. Grzegorz Siemieniuk



 


Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Gaspar Święciński mistrzem świata
    Brawo. Gaspar.
    Autor: Lemon
    2018-12-13 14:23:45
  • Marzenia ściętej głowy? - felieton Romana Żokowskiego
    Też się rozmarzyłem, chyba jest to zaraźliwe.
    Autor: Jacek
    2018-12-13 12:40:34
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Jak brzmi prawidłowe nazwisko tego Pana? Na stronie internetowej stowarzyszenia kulturalnego Niemców Heimat jest jako wiceprzewodniczący Arkadiusz Leske?!
    Autor: mieszkaniec
    2018-12-13 12:14:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Andrzej nie daj się! Pamiętaj ochrona no i oczywiście ubezpieczenie imprezy aby uniknąć takich problemów jak kiedyś w utraconym okiem!!
    Autor: laik
    2018-12-13 12:03:06
  • Miejski sylwester wraca na Plac Juranda
    Wydaje mi się, że Pan Burmistrz chce \"odstrzelić\" dyrektora MDK, skoro powierza mu organizację imprezy sylwestrowej w wymiarze jak wyżej, w ciągu dwóch tygodni. Pan Burmistrz ma zamiar rękoma dyrektora MOK złamać zlecenia ustawy o organizowaniu imprez masowych ze szczególnym ryzykiem? Brawo! Wejście smoka na bogato musi być! Szkoda tylko, że za wszystko odpowie dyrektor.
    Autor: TTT
    2018-12-13 11:09:33
  • Pierwsza, zapowiedziana nominacja - Arkadiusz Leska dyrektorem MOS
    Chyba nikt nie jest zaskoczony tą nominacją! Pan Burmistrz zaczyna spłacać dług wyborczy. Gratulacje i powodzenia obu Panom. Miejmy nadzieję, że obaj sprostają nowym funkcjom. Ciekawe tylko, czy \"stołków\" stanie dla pozostałych \"aktywnie wspierających\"?
    Autor: TTT
    2018-12-13 01:50:08
  • W powiecie dużo starego, ale bez... Nowocińskiego
    Siedzą sobie mali chłopcy w piaskownicy. Rozmawiają o swojej przyszłości. Ale żaden z nich nie chce zostać strażakiem, maszynistą, czy policjantem. Wszyscy marzą o tym, że by kiedyś w Szczytnie rozdawać \"karty\" ze stołków w ratuszu. I nie było by w tym marzeniu nic dziwnego gdyby po drodze do jego zrealizowania chłopcy zdobyli odpowiednie wykształcenie, ogładę towarzyską, empatię i umiejętność \"służenia pomocą\" drugiemu człowiekowi. Ale czy tak się stało...? Jak na razie moim zdaniem stało się jedynie kolesiostwo. Wiadomo, przyjaźń z piaskownicy rzecz święta!
    Autor: Teresa TTT
    2018-12-12 10:17:29
  • Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje
    Czy są szanse na wznowienie połączenia z Berlinem?
    Autor: Aga
    2018-12-12 07:13:28
  • Mapa potrzeb aktywnych obywateli
    Czy można gdzieś zapoznać się z tym raportem w necie?
    Autor: Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur
    2018-12-10 23:22:21
  • Kot postawił strażaków na nogi
    To nie kot ,tylko ktoś postawił strażaków na nogi.Jaja sobie robią.
    Autor: Wiewiorka
    2018-12-10 20:06:27